Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliard w środę, miliard w sobotę

Miliard w środę, miliard w sobotę

WitekT 29 Lipca 2010 09:13

0 0
Użytkownicy Opery Mini przeglądają codziennie miliard stron. Daje to 11,5 tys. stron przetwarzanych przez serwery w ciągu każdej sekundy.

W czerwcu 2008 roku użytkownicy Opery Mini przeglądali 100 mln stron dziennie. 2 lata później było to już 910 mln (wzrost o 161% względem czerwca 2009 roku). Bariera miliarda stron została przekroczona 25. lipca.

Dla porównania - miliard odsłon dziennie oznacza, że użytkownicy Opery Mini odpowiadali by za wszystkie odsłony generowane w 5 tys. serwisów wielkości TELEPOLIS.PL.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2010-07-29 09:41:01

    muszą mieć dobre serwerki

  • 0

    2. ~ewqaewqa  2010-07-29 10:01:13  host: t23-07.opera-mini.net

    A ja sie do tego przyczyniam;) I dobrze, Opera Mini to na ten moment jedyna przegladarka tak sprawnie radzaca sobie np. na EDGE, wszystkie inne potrzebuja wiekszych paczek danych i dluzszego czasu ladowania stron. Byle nie osiedli na laurach.

  • 0

    3. ~mrzolwik  2010-07-29 10:29:55  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

    Z czego oni żyją? Przecież to jakieś masakryczne koszty muszą być. Utrzymania takich serwerów nie da się spłacić ze sprzedaży Opery Mobile. To jakiś norweski fundusz ropny?

  • 0

    4. ~  2010-07-29 11:01:20  host: t15-09.opera-mini.net

    Opera Mini to dla mnie najwazniejsza aplikacja w telefonie. rcicho

  • 0

    5.  2010-07-29 11:48:25

    Marketingowcy Orange twierdzą nadal zgodnie - W Polsce mobilny internet w telefonie jest zbędny ;)

  • 0

    6. ~  2010-07-29 11:49:11  host: t03-03.opera-mini.net

    wlasnie odkrylem RSS w mini ktory dziala fantastycznie w przciwienstwie do zwyklej opery czy FF Polecam, od razu widac czy sa nowe wiadomosci, dodatkowo sa one wyswietlane (skroty) w przejrzysty sposob. Nie wiem cemu ale w normalnej operze to musi isc przez konkretne wtyczki, ktore sa bez sensu. W FF sa w manu, ale to nic nie ulatwia (chyba ze cegos nie wiem)

  • 0

    7.  2010-07-29 12:19:29

    Witam, tu ExSimplusowiec. Używam mini opery chyba od 2,5 roku:) Nie ma lepszej przeglądarki w telefonie.A co do Orange, no cóż, widać chcą zarobić na Panterze skoro w Orange POP albo GO nie dają dużych pakietów internetowych. Ale do czasu.. do czasu, panowie z Orange. Konkurencja i to na was wymusi.

  • 0

    8.  2010-07-29 12:39:21

    Korzystam z Opery Mini i jestem zadowolony, strony wczytują się szybko na 2G z obrazkami(nawet w BC Max), pełen dotyk obsługuje, jedynie co, to zawiesza się przy przejściu do karty strony, możliwe że mój procek ARM9 160Mhz nie wyrabia.

  • 0

    9. ~wibra  2010-07-29 13:07:23  host: nat1-145.ghnet.pl

    do 8 *Play - Jaki z Ciebie Play, skoro piszesz, że używasz BC Max, czyli jesteś w Erze lub Tak Taku ? Po co ta ściema ?

  • 0

    10. ~  2010-07-29 13:07:24  host: t07-16.opera-mini.net

    czasem cos sie zawiesza (na krotko), ale niekoniecznie to musi byc Opera/serwer,choc najprwdopodobniej. Mnie ostatanio na normanym kompie tez sie zawesza - obawiam sie ze to przeladowanie sryptu stron, albo jaies debilne odnosniki, typu sttystyki, ktore podblokowuja ruch. Mam to zarowno na FF jak Opera. Jednak co do komorki, to nie ma porownia z IE, ktory jest fabryczny (ma WM)0 Opera przy IE to predkosc warp2

  • 0

    11.  2010-07-29 13:15:12

    9@ To że nazwa nicka jest taka jaka jest, to nie znaczy że używam tej że sieci.BC Max używałem do internetu, aktualnie jestem w OFnK.Coś jeszcze?

  • 0

    12.  2010-07-29 13:26:21

    @8 Nie muli ci ten telefon z takim cienkim prockiem? Avila ma chyba około 300 mhz.

  • 0

    13.  2010-07-29 13:31:12

    12@ W aplikacjach i grach nie, wystarczy że włączę Studio Wideo przez to płynniej chodzą.

  • 0

    14. ~orange  2010-07-29 13:45:23  host: obu50.internetdsl.tpnet.pl

    avila to i tak slaby procesor ma. ja np mam 800 mhz i opera mi smiga spokojnie ;)

  • 0

    15. ~mrzolwik  2010-07-29 16:55:35  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

    HTC Touch Dual i TyTN II śmiga prześlicznie:)

  • 0

    16. ~a_lex  2010-07-29 22:03:59  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    I jeszcze jest opera turbo, czyli to samo tylko na komputer - dzięki niej przy wolnym łączu da się korzystać z Internetu - nawet na BC Max :)

Dodaj swoją opinię