Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliard użytkowników WhatsAppa dziennie

Miliard użytkowników WhatsAppa dziennie

orson_dzi 27 Lipca 2017 09:56

2 1
sklep z aplikacjami

Twórcy WhatsAppa zaprezentowali garść pokaźnie wyglądających statystyk swojego komunikatora.

Obok miliarda aktywnych użytkowników dziennie mamy również 1,3 mld użytkowników miesięcznie. W ciągu jednego dnia wysyłają oni 55 mld wiadomości, w tym 4,5 mld zdjęć i miliard filmów.

Twórcy aplikacji pochwalili się również, że ich komunikator wspiera obecnie obsługę 60 języków i zapowiadają kolejne zmiany. WhatsApp ma być prostszy i oferować większą stabilność i bezpieczeństwo. Konkrety zapewne poznamy w najbliższym czasie.


Źródło tekstu: WhatsApp; wł     

Dodaj do:

Tagi: whatsapp

w sumie: 27
  • 0

    8.  2017-07-27 11:38:39

    @7: W Messengerze musisz podać swoje imię i nazwisko, we Whatsappie póki co jeszcze nie. Nie rozumiem tylko po co za darmo dawać jakiejś firmie swoje imię, nazwisko, nr telefonu, lokalizację, listę znajomych i to o czym się z nimi rozmawia.

  • 1

    9. ~  2017-07-27 11:41:58  host: user-94-254-167-164.play-internet.pl

    Tylko WhatsAPpp, messenger zajmuje dużo pamięci, kompresuje zdjęcia, duży transfer zjada podczas rozmów.
    Szyfrowane połączenia

  • 2

    10. ~~  2017-07-27 11:47:24  host: ddl170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polecam Telegram. Jest bardzo bezpieczny, szybki. Bez szpieg ów

  • 0

    11.  2017-07-27 11:52:11

    @8 jakiś czas temu facebook kupił whatsappa więc w sumie jeden kij
    @9 messenger chyba dał niedawno opcje wysyłania zdjęć w HD

  • 0

    12. ~  2017-07-27 12:34:11  host: dde80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W sumie nikt was nie zmusza do korzystania z tego komunikatora. Jest wybór.

  • 0

    13. ~///  2017-07-27 13:31:38  host: public-gprs368292.centertel.pl

    12 - Myślą inaczej, są bardzo młodzi, więc myślą że ich komunikator jest najlepszy.

  • 0

    14.  2017-07-27 13:50:16

    @13 akurt ja jestem pracującym facetem pod trzydziestke więc raczej nie bardzo młody. Nie używam whatsappa bo nie ma tam nikogo z moich znajomych po prostu a mam ich całkiem sporo,a nie, soory, jedna osoba z moich znajomych kiedys mówiła, że ma, z resztą co ma wiek do oceny wad i zalet czegoś?

  • 0

    15.  2017-07-27 15:43:05

    Nikt nie zmusza do korzystania z tego czy innego komunikatora czy apki. Fakt pzostaje faktem: wśród moich znajomych whatsapp jest mało popularny.

  • 1

    16. ~  2017-07-27 15:49:33  host: 240-158-255-130.dynamic.t-mont.net.pl

    Whatsapp jest naprawdę fantastyczny, też go nie doceniałem dopóki nie zacząłem z niego korzystać.
    Przede wszystkim ma możliwość rozmów głosowych (a nawet wideo) przez internet co powoduje, że obecnie rozmawiając z rodziną przebywającą za granicą nie płacę ani grosza.
    Druga bardzo fajna możliwość, to tworzenie grup o dowolnym składzie. Mam np. taką grupę rodzinną i wówczas wiadomości oraz zdjęcia lub filmiki umieszczone na tej grupie są dostarczane do całej rodziny i mogą być wspólnie komentowane. Funkcjonalność nieoceniona np. podczas wyjazdów wakacyjnych, a zwłaszcza podczas jazdy w kilka samochodów na długiej trasie, szczególnie jeśli używamy także aplikacji Glympse.
    Natomiast jak chodzi o brak znajomych (o czym pisze #14. 'telebolo') to jest to dla mnie bardzo dziwne, bo gdy tylko zainstalowałem WA, to natychmiast wyświetliło mi się, że wiele osób które miałem w swojej książce telefonicznej, też ma swoje konta na WA i obecnie zamiast do nich dzwonić lub SMS-ować, mogę do nich wysyłać wiadomości poprzez WA.
    Jedno czego się obawiam, to ryzyko wprowadzenia opłat za korzystanie z tej aplikacji.

  • 0

    17. ~Outlander  2017-07-27 15:59:26  host: 095160153195.dynamic-ww-10.vectranet.pl

    Ktoś kto dużo podróżuje (tak jak ja), dobrze wie, że połączenia głosowe przez WhatsApp to jakieś nieporozumienie. Skype oferuje dużo lepszą jakość połączeń głosowych.

  • 0

    18.  2017-07-27 16:01:25

    @11: różnica jest, w Whatsappie ropoznają Cię tylko po numerze telefonu, w Messengerze wiedzą o wiele wiele więcej. Kwestią czasu jest kiedy je połączą

  • 0

    19. ~  2017-07-27 16:36:22  host: 87.236.254.10

    Mialem WhatsAppa przez 3 lata, z bezpieczenstwem ten program nie ma za wiele wspolnego. Przesiadlem sie na Signala.

  • 0

    20. ~  2017-07-27 18:15:34  host: 89-64-31-65.dynamic.chello.pl

    Mam zainstalowane Whatsapp, signal i telegram. Na Whatsapp mam 134 kontakty, na signal 6, na telegram 7 kontaktów.

  • 0

    21. ~  2017-07-27 18:18:12  host: user-94-254-167-112.play-internet.pl

    Miałem signal 3 lata, z bezpieczeństwem ten program ma nie za wiele wspólnego. Przesiadłem się na whatsApp.

  • 0

    22. ~Thec  2017-07-27 19:14:13  host: 185.80.58.198

    Witam. Ja w pracy i prywatnie uzywam WA i tak jak przedmowca powiedzial fajnie sie filmiki dodaje i zdjecia w dobrej rozdzielczosci. Na fifi z dobrym netem polaczenia wideo i glosowe sa zadowalajace jak dla mnie. Skype jakby plynniej dzialal. Rowniez od fbm. Fbm maja ludzie bo maja fb wiec mimo chodem ta apka jest w kazdym smartfonie. Ale i tak moim skromnym zdanie bbm rzadzila w bezpieczenstwie, usowaniu wiadomosci, grupy tez mozna bylo twozyc. No i szyfrowanie bylo bezpieczniejsze niz wa. Tez mi sie wydaje ze jak firma jest za bardzo bezpieczna i nie daje za duzo informacji o uzytkownikach... w obecnych czasach wszechstronnej inwigilacji nie ma takowego bytu;). Aczkolwiek moge sie mylic;)

  • 0

    23. ~Emperor  2017-07-27 19:37:32  host: ip-37-201-4-99.hsi13.unitymediagroup.de

    W Niemczech to jest numer 1 wśród wszelkich serwisów społecznościowych, Facebook ma dopiero 3 albo 4 miejsce.
    Tak, serwisów nie komunikatorów.

  • 0

    24.  2017-07-27 22:36:01

    Używałem WhatsAppa ale przesiadłem się na Vibera, gdyż jest o wiele lepszy, pobiera połowę mniej danych i jest stabilniejszy od WhatsAppa. Jakość połączeń też lepsza.

  • 0

    25. ~Popek  2017-07-28 00:47:44  host: public-gprs393510.centertel.pl

    Whatsapp jest fajną apką, szkoda jedynie, że zaprzestali oferować jej na symbiana, bo codziennie wymieniałem się z mamusią wiadomościami przez whats, ale może znacie ciekawe podobne apki, które działają na Nokii E52 Symbianie?

  • 0

    26.  2017-07-28 16:13:58

    Jakość połączeń przez whatsappa jest słaba niestety, większość osób z niego ucieka,wiec przydatność coraz mniejksza.

  • 0

    27. ~HD  2017-07-28 23:38:29  host: public-gprs399257.centertel.pl

    Ja mam pytanie do przedmówców- Skąd te tematy o bezpieczeństwie WhatsAppa czy Messengera? Rozumiem ,że wasze rozmowy i zdjęcia wyciekły do internetu, czy byliście szantażowani przez hakera?:)

Dodaj swoją opinię