Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliard użytkowników komunikatora WeChat

Miliard użytkowników komunikatora WeChat

orson_dzi 6 Marca 2018 08:50

2 1

wechat

Chiński komunikator WeChat posiada ponad miliard aktywnych kont użytkowników.

Chiński Internet jak wiadomo nie jest aż tak otwartym medium jak w krajach zachodnich. Mieszkańcy Państwa Środka korzystają z wielu aplikacji, będących alternatywami znanych nam rozwiązań. Komunikator WeChat można nazwać odpowiednikiem Messengera. Aplikacja, oprócz komunikowania się z innymi osobami, pozwala m.in. zamówić jedzenie, wynająć samochód, korzystać z usług bankowych lub dzwonić za pośrednictwem VoIP-a.
Z WeChatu nie korzystają jednak wyłącznie mieszkańcy Chin. Aplikacja jest popularna w całej południowej Azji, ale również Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Zawdzięcza to chińskim imigrantom, którzy w ten sposób kontaktują się z rodziną i znajomymi.

Jak poinformowała firma Tencent, właściciel komunikatora, w aplikacji jest już ponad miliard aktywnych kont użytkowników. Nie oznacza to jednak, że korzysta z niej tyle samo osób. W niedalekiej przyszłości może się to zmienić, kiedy zostanie uruchomiony program pilotażowy, który pozwoli Chińczykom na korzystanie z wirtualnej karty identyfikacyjnej zaszytej w WeChat. Taka karta miałaby identyczną wartość jak dowód osobisty.

Źródło tekstu: scmp; wł     

w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2018-03-06 09:46:40  host: gw01-vrrp.aminocom.com

  我喜歡它!

 • 0

  2. ~abc  2018-03-06 10:27:03  host: 212.160.172.85

  我不喜欢它!

 • 0

  3. ~Mirek  2018-03-06 11:37:58  host: 42-86.237.91-rev.victor.pl

  Niestety brak języka polskiego. Podczas połączenia audio po kilku minutach po prostu rozłącza się rozmowa. Czyli nie do końca fajny program. Nie polecam

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet