Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miliard dolarów pożyczki dla Xiaomi

Miliard dolarów pożyczki dla Xiaomi

orson_dzi 28 Lipca 2017 19:40

7 0

xiaomi mi6 white

Xiaomi negocjuje warunki pożyczki o wartości miliarda dolarów. Cel? Ekspansja na zachód.

Pożyczki miałoby udzielić konsorcjum osiemnastu światowych banków pod przewodnictwem Deutsche Banku i Morgan Stanley oraz banków z Europy, Indii, Chin, Hong Kongu i Bliskiego Wschodu.




Firma nie informuje na co konkretnie przeznaczy pieniądze, ale jasne jest, że chodzi o ekspansję na rynkach zachodnich. W Chinach Xiaomi ma 123 sklepy stacjonarne i jest na tamtejszym rynku trzecim producentem smartfonów. Z kolei w Indiach przychodu firmy za II kwartał w stosunku do ubiegłego roku wzrosły o 328%, a w planach jest otwarcie 100 sklepów stacjonarnych na terenie całego kraju. Oprócz tego, w samym 2016 roku Xiaomi otrzymało ponad 3000 patentów. To duże osiągnięcia i raczej mało prawdopodobne, że miliard dolarów zostanie przeznaczony na dalsze egzystowanie w samej Azji.

Bardzo trafnego zdania użył w tej sytuacji portal PhoneArena. Nie zadajemy już pytania - Czy Xiaomi zacznie podbijać zachodnie rynku?. Pytanie brzmi - Kiedy Xiaomi zacznie podbijać zachodnie rynki?

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi

w sumie: 33
  • 0

    14.  2017-07-29 01:52:16

    13). Jak prowadzisz rozmowę na głośniku w Doogee - nie masz zniekształceń głosu ?

  • 0

    15.  2017-07-29 05:15:18

    Może potrzebują kasy na patenty ? :D Ostatnio nie wiem czy był na Telepolis news o tym, że Huawei ma problemy prawne ;) Jak się Apple, Samsung i parę innych firm postara...to "za Chiny" Xiaomi nie wejdzie do USA/UE xD Ale obecnie mamy układ sił USA, Chiny, reszta (Niemcy, Japonia itd.) więc może się jakoś dogadają.
    Z tym, że mamy już marazm na rynku, jak ktoś ma Samsunga S7 czy nawet S6 i telefon jest w 100% sprawny, to nie ma paru rzeczy, ekran inny niż w S8, ale sam telefon ? Nadal pewnie 90-95% osób wydajność wystarcza, aparat bardzo dobry, więc poza numerkiem i wyglądem aż tak dużo się nie zmieniło. Trzeba czekać do kolejnej rewolucji lub w grę wchodzą np. usługi dodatkowe, a tutaj to już jednak Apple, Samsung głównie (dziwne, że Sony tak słabo).

  • 0

    16. ~Hans  2017-07-29 07:15:07  host: public-gprs351908.centertel.pl

    @13 Mam prośbę - napisz jak poszły naprawy gwarancyjne [telefony kupione w PL (oficjalna dystrybucja czy inna) czy Chiny] jak to wyglądało, bo rozumiem, że usterki w 2 i 6 miesiącu = naprawy na gwarancji.

  • 0

    17. ~Hans  2017-07-29 07:16:10  host: public-gprs351908.centertel.pl

    @13 no i jak jest teraz - ile już po naprawach i czy wszystko jest OK?

  • -2

    18. ~hmmm  2017-07-29 08:47:49  host: user-94-254-147-53.play-internet.pl

    Tylko tanie modele mają B20, i które dokładnie, 2-3 ??
    Żaden flagowiec nie ma, a inne - słabe i tanie modele dla plebsu mnie nie interesują.

  • 0

    19. ~  2017-07-29 08:51:53  host: user-94-254-164-63.play-internet.pl

    Tak jak pisali poprzednicy, modele przeznaczone na rynek europejski mają B20.
    Jeśli zdecydują się wejść mocno na rynek europejski to napewno odblokują w takich modelach B20.
    Zresztą co bardziej zorientowani potrafią odblokować także w modelach z rynku chińskiego.

  • 0

    20. ~Hans  2017-07-29 09:06:35  host: public-gprs351908.centertel.pl

    @18 - zrozum jak będą chcieli zwojować Europę to "WSADZĄ" B20 do telefonów "produkowanych na Europę" czy to takie niezrozumiałe?

  • 0

    21. ~20...  2017-07-29 09:11:52  host: a25-05-11.opera-mini.net

    Ale nie "zwojować" Europa nie da się "zwojować"

  • 2

    22. ~Hotelarz  2017-07-29 09:12:00  host: user-46-112-84-78.play-internet.pl

    @18, Sam jesteś plebs, jak mnie wkurviają tacy ludzie, każdy telefon jest dobry, reszta to tylko dodatki funkcji z których nie zawsze korzystamy.

  • 0

    23.  2017-07-29 12:37:36

    Szanuj ludzi Hotelarz !! ludzie czasem używają smartfona do pracy itd, nie tylko do dzwonienia, aż tak ograniczony jesteś ?

  • 0

    24. ~@  2017-07-29 13:22:54  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    xiaomi zajmuję sie tylko telefonami czy moze tak jak huawei maja inne programy? (wojsko) Nikt nie mówi że to ma być pożyczka na ....?

  • 0

    25.  2017-07-29 17:25:25

    nigdy nie ufałem takim chińczykom, a jak wiadomo jeden chinol drugiemu nierówny

  • 0

    29. ~Mądry  2017-07-29 20:33:03  host: a12-01-05.opera-mini.net

    28 nie mogę ci skoczyć bo jesteś wykastrowany. Ja nie wykastrowany, ale byle kto mi nie może skakać np ty!!!!!!!

  • 0

    30.  2017-07-29 21:01:31

    @19 Mi 6 nie będzie miał B20 nawet w naszej dystrybucji. Szkoda bo to jedyna rzecz, która dyskwalifikuje Mi 6. Chętnie w przyszłości wymienię na Xiaomi ale z B20. Mój Mi4c działa od roku bez zarzutu ale nie ma B20. W Xiaomi najbardziej kusząca jest nakładka MIUI.

  • 0

    32.  2017-07-29 21:08:45

    Uff.... gorąco!!!

  • 0

    33.  2017-07-29 21:15:38

    Gdzie tam gorąco - on tak lubi sam do siebie pisać
    ;-D

  • 0

    34. ~  2017-07-29 21:41:09  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Moja firma prowadzi program dla klientów. Mam porównanie jeśli chodzi o zamówienia Xiaomi, Samsunga, Appla i Sony. Tych pierwszych poszło więcej niż razem wziętych kolejnych, ale to z tymi kolejnymi są głównie reklamacje. Nawet obudowy dobrej nie potrafią zrobić! Moim zdaniem Xiaomi osiągnęło coś czego zachodnie koncerny nigdy nie zrobiły. Telefon z zespołami o krok niżej, ale równie wydajnymi, sprawdzonymi i przede wszystkim tanimi. Powstały telefony trochę gorsze niż flagowce czołowych firm, ale niewiele mniej wydajne, jednak spełniające oczekiwania klientów. Jakość wykonania też nie gorsza.

  • 0

    35.  2017-07-29 21:42:12

    ludzie ale po co wam LTE B20 (800MHz) skoro ono nie ma nic oprócz zasięgu i jak widać w naszym kraju szybko przytkało się to pasmo a odetkało 1800 MHz bo większość ludzi jak miało słaby zasięg 1 czy 2 kreski w paśmie 1800 MHz to urządzenia przełączyły się na 800 MHz z tego samego nadajnika a że większość operatorów ma mniejszą szerokość pasma 800 niż 1800 MHz to teraz na B20 prędkości rzędu 3-8 Mb/s to norma. Więc po co ci to B20 skoro takie prędkości to i na DC HSPA+ są ?

  • 0

    36.  2017-07-29 22:12:35

    @35 Bo jestem telmaniakiem. Dla większości osób faktycznie obecność lub nie w telefonie B20 nie będzie miała żadnego znaczenia.

  • 0

    38. ~Hotelarz  2017-07-30 00:39:49  host: a20-09-07.opera-mini.net

    A2mobile jak mi nie odda kasy to przenosze sie do t-mobile

Dodaj swoją opinię