Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mieszkańcy Lublina blokują budowę masztu Play

Mieszkańcy Lublina blokują budowę masztu Play

LuiN 20 Maja 2014 09:14

14 7

Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta w Lublinie nie chcą 33-metrowego masztu operatora sieci Play. Trwa walka - tym razem jednak tylko formalna.




Maszt z 11 antenami powstać miałby na osiedlu domków jednorodzinnych. Mieszkańcy obawiający się o zaburzenie ładu przestrzennego okolicy i o ewentualny wpływ na zdrowie zebrali blisko 800 podpisów i wysłali pismo do Urzędu Miasta.


Wniosek P4 o wydanie decyzji dotyczącej lokalizacji inwestycji został odrzucony, jednak nie ze względu na protest mieszkańców, lecz brak zgody ze strony Zarządu Dróg i Mostów. Ten ostatni orzekł, że inwestycja P4 może zagrażać bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Od tej decyzji operator sieci Play może się odwołać.


Mieszkańcy osiedla liczą na dialog z firmą P4 i rozważenie przez nią innych zaproponowanych przez mieszkańców lokalizacji budowy masztu.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:

Tagi: lublin | maszt | play

w sumie: 106
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    107.  2014-05-21 08:58:06

    @104 odnosiłem sie misiu do wypowiedzi 'nie ma po co budować masztów bo to nic nie zmienia' a nie do decyzji ZDiM'u, czytamy ze zrozumieniem :) Ale bez obaw... za rok znów matura więc moze tym razem Ci sie uda :D

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    108. ~  2014-05-21 09:05:39  host: 77-255-224-197.adsl.inetia.pl

    107, w przeciwieństwie do ciebie nie mam kompleksów odnośnie wykształcenia więc takie teksty wrażenia na mnie nie robią ale widać, że ty się tym dowartościowujesz. Ale w twoim przypadku praca w salonie czy na słuchawce i to jeszcze w P4, to nie jest zbyt duże osiągnięcie zawodowe więc na portalu próbujesz się dowartościować.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    109. ~coWychcecie  2014-05-21 09:08:39  host: 37.30.8.230.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Play jest mega ekologiczny i dba o zdrowie użytkowników... Dla tego ma tak marny zasięg własny hahaah

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    112.  2014-05-21 09:13:25

    @108 Nie na słuchawce - acz nie żałuję, bo i w swoim dziale mam ciekawe zgłoszenia jakie potrafią poprawić humor... (ot teraz czytam sobie reklamację kogoś, kto skarży się iż play nie rozwiązał mu umowy mimo przesłanego wypowiedzenia a jego treść to "dotyczy numeru xxx, rozwiązuję umowę bo jesteśće złodzieje k.." bez podpisu i danych, za to ze slicznym błędem :P). Żadna praca nie hańbi więc i dowartościowywać sie nie muszę :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    113. ~Abonent Play'a  2014-05-21 11:19:08  host: host-89-230-147-181.inowroclaw.mm.pl

    Księżom nie przeszkadzają żadne anteny telefonii komórkowej w myśl przysłowia, że pecunia non olet. Prawie na wszystkich wieżach kościelnych w mojej miejscowości są zainstalowane anteny, za co operatorzy płacą kościołowi duże pieniądze.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    114. ~  2014-05-21 11:35:39  host: 77-255-224-197.adsl.inetia.pl

    113, jak duże są to pieniądze, bo jeżeli piszesz w ten sposób, to rozumiem, że masz konkretne informacje więc proszę podziel się z nimi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    115.  2014-05-21 12:12:56

    114 - co ma za znaczenie konkretna wartość? Muszą być na tyle duże, że ktoś za te kwoty jest w stanie ograniczyć swoją własność, wolność itd. To tak jak odpowiedź na pytanie - jak dużo dzwonisz? Dużo - 400 minut ;-) Albo - ile zarabiasz? Ło matko - na waciki - 7 tysięcy na rękę...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    116. ~  2014-05-21 13:03:51  host: 77-255-224-197.adsl.inetia.pl

    115, pytanie nie było do ciebie więc niepytany nie odpowiada. Chyba, że sam do siebie lubisz pisać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    117. ~  2014-05-21 13:32:12  host: n08-01-05.opera-mini.net

    113- co ty nie powiesz? A może wolałbyś mieć u siebie na podwórku ślicznego BTSa i czerpać z niego zyski, zawistniku? Dla mnie większym problemem jest brak BTSa, niż jego lokalizacja na kościelnej wieży.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    118. ~Maniek  2014-05-21 14:45:35  host: d12-58.static.icpnet.pl

    już wiem czemu taki newsów nigdy nie podają
    Zaczyna sie wałkowanie pt. Stawiać? TAK Ale nie u mnie :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    120. ~  2014-05-21 15:29:40  host: z67-15.opera-mini.net

    Co się dziwić, że nie ma zgody skoro maszt może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Bardzo dobrze, że przynajmniej w Lublinie dbają o bezpieczeństwo. Popieram decyzję urzędu

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    121.  2014-05-21 15:33:02

    120 - no mnie właśnie zastanawia - gdzie go stawiają, żeby miał powodować to zagrożenie? Przy krawędzi jezdni?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    123. ~  2014-05-21 17:31:41  host: z70-08.opera-mini.net

    121, czy jesteś specjalistą w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czy tylko tak cie to interesuje? Podjąłbyś się oceny lokalizacji? Możesz napisać do Play, to może udostępnią takie informacje. News lakoniczny, z tytułem wprowadzającym w błąd celowo, obliczony na wywołanie dyskusji często z ubliżającymi epitetami. Urząd nie wyraził zgody ponieważ dostrzegł ryzyko zagrożenia. Rozsądne postępowanie. P4 jak każdy inwestor musi przestrzegać przepisów branżowych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    124.  2014-05-21 19:15:04

    Interesuje mnie, bo jestem kierowcą i chciałbym wiedzieć jak właściciel drogi dba o moje bezpieczeństwo blokując budowę masztu 33-metrowego, zostawiając dziurę na środku drogi ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    125.  2014-05-21 19:16:56

    Tydzień temu dzwoniłem do zarządcy drogi, ze istnieje ryzyko przewrócenia się sporej reklamy stojącej przy drodze... Nie obchodzi ich to - to sprawa właściciela. Przewróciła się - na szczęście na drugą stronę - wiatr na szczęście nie wiał na stronę drogi ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    126.  2014-05-21 19:18:44

    Ale nie jestem specjalistą... Gdyby specjalista się zainteresował, z pewnością pierdzistołek by zareagował ;-)