Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Midas rozpoczyna budowę sieci LTE800 dla Sferii

Midas rozpoczyna budowę sieci LTE800 dla Sferii

WitekT 3 Marca 2015 18:27

7 2
3. marca giełdowy Midas podpisał umowę ze Sferią, na mocy której jego spółka zależna - Aero2 - udostępni Sferii sieć telekomunikacyjną dla potrzeb świadczenia usług w sieci LTE800. Powstanie co najmniej 1,2 tys. stacji bazowych, a docelowo nawet 5 tys.

W ramach umowy, spółki Midasa będą sprzedawały ruch w sieci LTE800 swoim klientom. W tej chwili są nimi Cyfrowy Polsat i Polkomtel.

Zobacz: Polkomtel taniej kupuje transmisję od Mobylandu


Źródło tekstu: Midas     

Dodaj do:

Tagi: aero2 | midas | sferia

w sumie: 39
  • 0

    20.  2015-03-04 00:16:17

    @16 - Dokładnie 29,3 km na wysokości 4-tego piętra - sygnał na poziomie -132 dBm

  • -3

    21. ~Jan Paweł Murzyn  2015-03-04 07:21:26  host: 81.219.84.18

    @21 masz racje.
    U mnie kolo dwroca jest pelny zasieg a ja nie mam telefonu nic mi tu nie dziala. Pytanie czy jest jakis inny sprzet ktory odbiera LTE ? Nie wiem, cokolwiek.

  • 0

    22. ~P  2015-03-04 08:04:06  host: google-proxy-66-249-81-232.google.com

    Sporo stacji lte800 jest juz gotowe .Nawet na oficjalnym forum Plusa się przyznają. Potrzeba tylko zgody UKE na korzystanie przez Sferie częstotliwości.

  • -2

    23.  2015-03-04 08:08:57

    Czy ktoś tutaj łudził się, że Sferia nie jest powiązana z Solorzem? Przecież taki ruch był oczywisty.

  • -3

    24. ~LTE  2015-03-04 08:21:39  host: public-gprs515186.centertel.pl

    Dobrze, że darmowe LTE Play działa na ich zasięgu na wsi.

  • 1

    25.  2015-03-04 08:49:09

    W Obornikach mają 3 pozwolenia ale urucbomili ta jedna stację pilotazowo która jest ladnie polorzona.

  • 1

    26.  2015-03-04 09:07:31

    @11 Modemy i routery Huawei da się przełączać między bandami za pomocą komend AT najlepiej przy pomocy programu Top Net Info. ZTE niestety nie...przynajmniej ja nie znalazłem.

  • -1

    27. ~Patryk  2015-03-04 10:13:38  host: fbd124.internetdsl.tpnet.pl

    Mam polkomtelowski LTE (znaczy z Plusa), znakomita rzecz. Chodzi mobilnie na SGS3, ale chodzi jak złoto. Chcę sobie wziąć od nich router i podłączyć jeszcze w domu, może wezmę nawet razem z TV. Generalnie to chyba - jak dotąd - najlepsza usługa sieciowa jaką miałem. A niech sobie Solorz robi co chce ze spółkami, byle sprzedawał tak dobre produkty jak teraz.

  • 1

    28. ~eddi  2015-03-04 10:30:59  host: ip-37-209-142-75.free.aero2.net.pl

    "Dobrze, że darmowe LTE Play działa na ich zasięgu na wsi." ??? wyjasni ktos o co biega ? przeciez lte play smiga tylko na macierzytsych bts play.

  • 1

    29. ~  2015-03-04 11:50:15  host: user-94-254-133-229.play-internet.pl

    @28 nie czytaj tych głupot

  • -2

    30.  2015-03-04 11:57:11

    @28 troll warning

  • 0

    31.  2015-03-04 14:08:00

    A jak można wymusić pasmo LTE800 na router E5377S-32? Jestem w Obornikach i chciałbym sprawdzić.

  • 0

    32.  2015-03-04 14:32:21

    @31 Wklejasz w programie TNI komendę : AT^SYSCFGEX="03",3FFFFFFF,2,4,80000,, Router nie może być sprzęgnięty z kompem przez wifi tylko via usb. To oczywiście tak z grubsza.Poczytaj sobie o obsłudze programu Top Net Info.

  • 0

    33.  2015-03-04 16:56:17

    Jak naradzie jest zmiennie w bloku raz mam LTE raz nie kolo 3 km od nadajnika LTE800. http://tlp.is/5l9 na dworze było wiecej

  • 0

    34.  2015-03-04 17:21:09

    Bardziej bym potrzebował program do fona bo mam ze sobą zawsze S3 LTE oraz router.

  • -1

    35. ~maniolo  2015-03-04 23:36:00  host: host-142-40.jkns.pl

    re: Patryk, witaj w klubie, brachu :> tyz mam lte (w cyfrowym polsacie, ale scisle wspolpracuja, wiec technologia bedzie ta sama), lykniety razem z innymi rzeczami w smartdomie - z telewizornia, telefonem, tabletem, lapkiem i smartfonem, hehe. Serio dobra rzecz, podlaczaj sobie ten router, polecam. U nas tak chodzi i zadnych problemow, lepiej niz osiedlowa radiowka, ktora kiedys mielismy. Pozdr.

  • -2

    36. ~Erick  2015-03-05 08:17:05  host: achw218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Midas związany mocno z polsatem, sferia związana również z polsatem. Tak więc za tą budową tak naprawdę stoi CP, a to oznacza, że cała grupa CP niedługo zdeklasuje konkurencję jeśli chodzi o zasięg i prędkość LTE w Polsce.

  • 1

    37. ~  2015-03-05 15:44:43  host: 212.109.132.194

    @36
    prędkości prędkościami jeśli w ofercie nielimitowanej jest limit...

  • -1

    38. ~Amaro  2015-03-05 18:45:41  host: 088156227246.dynamic-ww-3.vectranet.pl

    Dla mnie to na pewno pozytyw, bo summa summarum efekty z tego będą szybko dostrzegalne w cyfrowym Polsacie, gdzie też mam net.

  • 1

    39. ~HE  2015-04-06 20:17:30  host: apn-95-40-172-218.dynamic.gprs.plus.pl

    Plus ehhh... szkoda, że taki zapchany i o 18 to już google się nie wczytuje, na speed teście 0,5Mb/s. O 7:00 rano to spokojnie 30Mb/s wyciśniesz. Dają opcje smart dom, ale jak już jedna osoba włączy youtube to już druga nie ma prawie internetu . Szkoda, że ma tak słabe te radiolinie, że nie wyrabiają w nie których miejscach. Na forum raz widziałem jak ktoś miał nawet 130Mb/s trafił mu się dobry nadajnik.

Dodaj swoją opinię