Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Midas dostał od PeKaO 200 mln zł na ostatnią fazę budowy sieci

Midas dostał od PeKaO 200 mln zł na ostatnią fazę budowy sieci

WitekT 11 Lipca 2014 15:46

7 1
10. lipca Midas i jego spółki zależne Aero2, Mobyland i CenterNet, zawarły umowę kredytu z PeKaO. Bank na budowę sieci HSPA+ i LTE wypłaci telekomom 200 mln zł.

Środki mają być przeznaczone na realizację III fazy rozbudowy sieci (około 700 stacji), na którą pierwotnie planowano przeznaczyć do 364 mln zł. Mniejsze wydatki fundusz uzasadnia spadkiem cen sprzętu telekomunikacyjnego.


Źródło tekstu: Midas, wł     

Dodaj do:

Tagi: aero2 | centernet | midas | mobyland | pekao

w sumie: 41
  • 0

    22.  2014-07-11 18:31:13

    pomyślunku... ;-)

  • 0

    23. ~  2014-07-11 18:31:50  host: 46.77.124.207

    @21 nie, poza tym kiedyś tak wszyscy pisali, wiec nie wiem co się czepiacie. Nie wiem jak teraz.

  • 0

    24.  2014-07-11 18:38:28

    23. - kiedyś to ludzie bez matury mądrzejsi byli niż ci z maturą dzisiaj ;-) Poza tym to jak się znaków firmowych czy logo używa decyduje ich właściciel a nie wszyscy?

  • 0

    25.  2014-07-11 18:47:59

    Bank Pekao to jeden ze starszych banków jest. Pamiętam jego logo sprzed czasów żubra, a nawet jeszcze wcześniejsze (mieściło się na budynku banku chyba - stanowiło jakby część elewacji - musze z ciekawości to sprawdzić nawet jak będę przejeżdżał obok już od dawna pustego budynku - oddział banku mieści się w maleńkiej klitce w pasażu "handlowym" dzisiaj) - wracając... Nie pamiętam takiej pisowni jak w newsie podano ;-)

  • 0

    26. ~  2014-07-11 18:56:18  host: public-gprs514596.centertel.pl

    700 stacji? Z czym do Networks? ;-)

  • 0

    27.  2014-07-11 18:57:27

    26 - a co? mało?

  • 1

    28.  2014-07-11 19:02:40

    @26 To nie jest 700 stacji tylko +700 stacji

  • 0

    29. ~p  2014-07-11 19:02:48  host: apn-5-60-29-143.dynamic.gprs.plus.pl

    700 stacji. I to pojemnościowych a nie zasiegowych. Bardzo dobry ruch

  • 1

    30. ~  2014-07-11 19:09:15  host: public-gprs514596.centertel.pl

    Networks - niemal 10000 stacji zmodernizowanych. 99% z HSPA+, około 5000 z LTE, w miastach mnóstwo światłowodów do stacji. Plus buduje LTE od 3 lat....

  • -1

    31.  2014-07-11 19:20:07

    30 - a zakaz był dla innych kiedy "plus" zaczynał"?

  • 0

    32. ~  2014-07-11 19:25:17  host: 46.77.124.207

    @30 no popatrz, tyle stacji a i tak odstają wszyscy daleko w tyle od Plusa http://tlp.is/336

  • 0

    33.  2014-07-11 19:57:09

    @7. Mimo wszystko mocniej licze na Plusa :-)

  • 0

    34. ~p  2014-07-11 21:54:43  host: apn-5-60-29-143.dynamic.gprs.plus.pl

    @30 ale z umts 900 nie wszędzie sobie poradzili. Warszawa i okolice nawet nieruszone, chociaz juz dawno po modernie i lte tez dziala. Co jak co, ale Aero2 ma lepszy zasięg. Szkoda tylko ze przez bdi tak czesto sie zapycha:(

  • 0

    35. ~Sava  2014-07-12 02:09:02  host: apn-77-113-66-212.dynamic.gprs.plus.pl

    http://tlp.is/338

  • 0

    36. ~Punk  2014-07-12 03:40:22  host: apn-77-113-66-212.dynamic.gprs.plus.pl

    http://tlp.is/33a

  • 0

    37. ~cra89  2014-07-12 08:44:31  host: host2-190.tvk.torun.pl

    Wy sie czepiacie tej nazwy banku a przeciez nie chodzi o Bank Pekao, tylko to PeKaO to skrot od PoKeMoN Bank xD

  • 0

    38.  2014-07-13 15:57:32

    PeKaO to była oryginalna pisownia skrótu nazwy banki (w czasach komuny), a nazwa pełna to Bank Polska Kasa Opieki S.A
    Był jeszcze bank PKO czyli Powszechna Kasa Oszczędności.
    Stad różnica w skrótach tych nazw, by nazwy się ludowi nie myliły

  • 0

    39. ~tata  2014-07-13 17:58:38  host: apn-5-60-213-106.dynamic.gprs.plus.pl

    Dostac mozna w pysk najwyzej udzielono pozyczki

  • 0

    40.  2014-07-14 11:54:01

    Janko Walski - mam swoje lata i nie pamiętam takiej pisowni nazwy Banku Pekao ;-) Co do "odróżniania"... Nie ma przepisu, który nakazywałby jakieś wydziwiane sposoby odróżniania podobnie brzmiących nazw ;-) Być może Bank Pekao ma tak pisaną nazwę, żeby odróżnić go od stricte państwowego (będącego częścią NBP swego czasu chyba nawet) banku PKO. No ale to reguluje statut a nie przyjęty powszechnie sposób odróżniania, żeby lud ciemny się nie mylił ;-)

  • 0

    41.  2014-07-14 11:56:41

    A propos... Przejeżdżałem obok historycznej siedziby Pekao w moim mieście i zapomniałem spojrzeć na frontową ścianę gdzie właśnie przedwojenne logo banku widnieje jeszcze... Ciekaw jestem co zrobi konserwator zabytków? Bo przecież budynek w prywatne ręce poszedł, a logo jakby nie było, nawet historyczne, raczej jest w rękach (w sensie praw) Banku Pekao?

Dodaj swoją opinię