Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft zwiększa budżet na reklamę

Microsoft zwiększa budżet na reklamę

LuiN 4 Listopada 2013 11:45

3 4

microsoft advertizing spending Microsoft ponownie zwiększa swój budżet na marketing. Z 1,6 mld dolarów w 2012 roku urośnie on w tym roku do ponad 2,5 mld dolarów - będzie o przeszło 1 mld dolarów większy niż budżet reklamowy Apple'a.

Do zeszłorocznego budżetu Samsunga (ponad 4 mld dolarów) Microsoftowi jest wciąż daleko, ale amerykańska firma zbliża się do nakładów rzędu tych u Coca Coli.

Według Winsupersite Microsoft planuje przeznaczyć w tym roku na promocję Windows 8 aż 405 mln dolarów. W zeszłym roku wydatki te wyniosły 241 mln dolarów. Zwiększone nakłady mają pomóc w sprzedaży w okresie świątecznym planowanych 16 mln tabletów z systemem Microsoftu.




Zobacz: inne filmy z kategorii


Zobacz: Microsoft prezentuje nowe tablety Surface [wideo]

Źródło tekstu: The Verge, Winsupersite, BGR, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 1

    1. ~KanonierKa  2013-11-04 13:36:28  host: 037008206217.oswiecim.vectranet.pl

    "budżetu Samsunga (ponad 4 mld dolarów)" Ciekawe ile z tych 4 mld dolarów, wydaje na szkalowanie konkurencji...

  • -1

    2. ~Punk  2013-11-04 13:45:49  host: 176.100.195.85

    Dla mnie mogą nawet i wydać bilion dolarów i tak nie przejdę na Windows 8, skoro już do nowej aktualizacji mają dawać reklamy w systemie i wyszukiwarce i ja jeszcze mam za system płacić żeby reklamy oglądać to niech mnie pocałują w d.....e. Chyba będzie trzeba pomyśleć o linux`ie jak już zakończą wsparcie dla Windows 7

  • 0

    3. ~niezadowolony  2013-11-04 14:37:06  host: fif98.internetdsl.tpnet.pl

    a Windows Phone? widział ktoś ich reklamę poza YouTube?

  • 0

    4.  2013-11-04 15:09:14

    Produkty MS bez intensywnej reklamy nie miałby żadnego życia na rynku.

  • 0

    5. ~  2013-11-04 15:55:58  host: 192.92.94.23

    Nie mówiąc o tym jak MS dodał wyświetlane reklamy podczas rozmowy na skypie na PC.

  • 0

    6.  2013-11-04 18:51:01

    Aż tak źle :D produkty się sprzedają :D ?

  • 0

    8. ~me  2013-11-04 20:04:14  host: 110-180.echostar.pl

    Samsung razem z tv, lodówkami, odkurzaczami i wieloma innymi produktami, czyli cały koncern? To nie ma tragedii.

  • 0

    9. ~  2013-11-04 20:33:16  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    7. To znaczy, że ma najmniej bystrą klientelę, bo wystarczy im jedno zdanie kogokolwiek z firmy i już towarzystwo leci do sklepów. Taki marketing nie wymaga inwestycji, bo wystarczy byle wpis na fejsie.

  • 1

    10. ~me  2013-11-04 20:36:14  host: 110-180.echostar.pl

    7. apple sprzedaje 5 produktów i wydaje 1,5 mld dolarów, a samsung 100 produktów i wydaje 4 mld dolarów. Która firma sprzedaje efektywniej bez wsparcia reklamy?

  • 0

    11. ~Squall  2013-11-04 21:00:42  host: 81.219.84.18

    "apple sprzedaje 5 produktów" widze dużą znajomość oferty Apple. Pozdrawiam.

  • -1

    12. ~code  2013-11-04 21:17:31  host: 87-206-180-145.dynamic.chello.pl

    @10: Apple - bo Samsung musi przekupywać ludzi na forach, inaczej nikt by o Samsungu dobrze nie pisał..

  • 0

    13. ~  2013-11-04 21:34:25  host: 89-67-138-26.dynamic.chello.pl

    12. No widzisz. Apple nie musi nic płacić swoim wyznawcom, a oni i tak piszą wszędzie psalmy pochwalne.

  • 1

    14. ~me  2013-11-04 23:17:01  host: 110-180.echostar.pl

    Nie znam ani jednego obiektywnego użytkownika apple, to pewnego rodzaju psychoza.

  • 0

    15. ~xxx  2013-11-05 01:48:38  host: 77-172-229-234.ip.telfort.nl

    Reklama nie pomoze Windows 8.x Jest to tak kiepski system (interfejs) ze do PC/Lap bez ekranow dotykowych sie nie nadaje. MS musi to zrozumiec. 8.1 nic w tum nie X mienil. MS tylko stracil rok czadu I jeszcze bardziej wkurzyl uzytkownikow!!!!!!!!!!!

  • 0

    16. ~  2013-11-05 05:53:23  host: acf235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, porada: wydlub sobie apostrof z klawiatury, bo chyba ani raz nie uzyles go poprawnie.

  • 0

    17. ~  2013-11-05 07:08:19  host: abav229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15. Ciekawe kiedy się nauczysz pisać?

  • 0

    18. ~  2013-11-05 07:49:09  host: public-gprs516408.centertel.pl