Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft zwalnia za wpis o Nokii na Twitterze

Microsoft zwalnia za wpis o Nokii na Twitterze

sirmark 21 Września 2011 21:07

0 0

Pracownik Microsoftu został zwolniony za krótkie wpisy o nowym telefonie Nokii na Twitterze.

Chodzi o Joe Mariniego, menedżera kierującego w Microsofcie zespołem Windows Phone. Dwa tygodnie temu na Twitterze napisał: Właśnie miałem w rękach jeden z najlepiej wykonanych telefonów #Nokia, jakie kiedykolwiek widziałem. Wkrótce też będziecie mieli okazję. Wpis zawierał też tag #WP7.
Poproszony o ocenę w skali 0-10, odpowiedział: Ogólnie rzecz biorąc, powiedziałbym 8. Wrażenia solidne, dobry aparat, czuły UI i ładne, małe, dotykowe przyciski na obudowie.
W kolejnym wpisie dodał, że: aparat był dobry, ale nie miałem optymalnego oświetlenia. Chciałbym także większy ekran.




Microsoft potwierdził jedynie, że Marini nie pracuje już dla spółki (pracował od 2003 r.). O powodach zwolnienia koncern się nie wypowiada. Według nieoficjalnych informacji Mariniemu przekazano, że złamał regulamin postępowania pracowników Microsoftu w mediach społecznościowych.

Pierwsze telefony Nokii z systemem operacyjnym Windows Phone dostępne mają być na rynku jeszcze w IV kwartale.

Źródło tekstu: wyborcza.biz, GeekWire, wł     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~  2011-09-22 10:44:22  host: smtp.2mprojekt.pl

    Wolność? Złamanie wewnetrznego regulaminu nazywasz wolnościa? Chyba sobie żartujesz...

  • 1

    20. ~  2011-09-22 11:06:45  host: z11-11.opera-mini.net

    Zwolnili go bo tego chcieli, a nie tam za wpis. Szukali powodu do wywalenia i znaleźli.. * Calm7

  • 0

    21. ~styka  2011-09-22 11:13:06  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @14 dla mnie wolnosc to bieganie bez ubran po lacze a tez karane :C

  • 0

    22. ~  2011-09-22 11:29:21  host: z11-11.opera-mini.net

    21. Nie każdy chce Ciebie tak oglądać ;-p Idź do lasu, poza miasto - tam Ci nikt nic nie wlepi, nie zabroni.

  • 0

    23. ~kill649  2011-09-22 11:31:34  host: zero.cntk.pl

    @18: I dlatego mnie leczą :-) bo nie pasuje do reszty społeczeństwa. Ja pisałem tylko o prawdzie. Nie wiąże tego z wolnością, krzywdzeniem drugiej osoby, konsekwencjami. Chłopak nie napisał, że nie lubi swojej firmy, nie oceniał produktu jako beznadziejny, nie kpił. Powiedział tylko swoje zdanie. I co w tym złego? Ja zdaje sobie sprawę, że złamał regulamin. Ale śmieszą mnie oburzenia tutaj osób. Bo najłatwiej jest szukać winy o kogoś. A czy wy wszyscy żyjecie i postępujecie zgodnie z regulaminem? Śmiem mocno wątpić. Szczególnie, że jesteśmy Polakami. A nas nie do się zaszufladkować.

  • 0

    24. ~styka  2011-09-22 11:37:56  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @22 nie do konca mnie zrozumiales. wydawalo mi sie, ze bylo to idealnym podsumowaniem dziurawej teorii pana z 14

  • 0

    25.  2011-09-22 13:08:28

    Zwisa mi to w sumie!

  • 0

    26.  2011-09-22 14:22:17

    ~kill649 - ja pracuję "na swoim" - jeśli ktoś nie chce mi zlecić pracy z róznych względów, nie zleca... Polecam każdemu takie rozwiązanie - sami do siebie będziecie mieć pretensje jak wam nie będzie szło jak byści chcieli ;-) Ale za to nikt od was nie będzie żądał ograniczania wolności kosztem orki za psie pieniądze "na cudzym". To naprawdę proste jest.

  • 0

    27.  2011-09-22 14:25:36

    A porówywanie obowiązków i praw wynikających z tytułu świadczenia pracy (naprawdę nie ma obowiązku świadczyć komuś pracę, można samemu własną firmę prowadzić albo iść do kogoś kto nie karze zwolnieniem za ujawnianie tajemnic firmy) do wolności jednostki, demokracji... No naprawdę dzieciak z Ciebie.

  • 0

    28. ~Nick Beran  2011-09-22 18:04:06  host: user-46-113-138-16.play-internet.pl

    Beznadziejny artykulik o marce, która jest dzisiaj niszową jeśli nie umarła. Jako zagorzały fan tej marki, przekonałem się do niej przez symbina. Gdy windows wchodzi do tej marki, szukam następcy..... szukam i nie ma. Android - dno.(certyfikat urządzenia wymusza ściąganie reklam) Iphone-lipa.(urządzenie z definicji jest zabawką a nie urządzniem klasy biznes) ... no nie ma nic więcej...

  • 0

    29. ~  2011-09-22 18:19:01  host: z11-11.opera-mini.net

    28). Cóż, trzeba więc cofnąć się w czasie i kupić coś niezajechanego na symbianie :-)

  • 0

    30.  2011-09-22 20:43:53

    28, 29: Na przykład Nokię E71, ponieważ jest to jedna z ikon Nokii http://telepolis.pl/news.php?id=22673

  • 0

    31. ~  2011-09-22 22:37:58  host: z11-11.opera-mini.net

    30). Symbiano, jak myślisz, te nowe, typu qwerty Nokii dają radę? Mam nadzieję, że ich użytkownicy są zadowoleni.. * Calm7

  • 0

    32.  2011-09-23 00:12:25

    31 - mysle, ze sa. Mam dwoch znajomych, ktorzy bardzo intensywnie korzystaja z komorek - obaj od lat maja E71 wlasnie. Jeden wymienial nawet obudowe ostatno zeby jakos telefon wygladal bo naprawde intensywnie korzysta - kikadziesiat godzin rozmow, internet... Co ciekawe baterie teraz dopiero, po ponad 3 latach bedzie nowa kupowal, chociaz codziennie jej nie musi jeszcze ladowac.

  • 0

    33. ~  2011-09-23 05:46:12  host: user-31-175-143-6.play-internet.pl

    Ciekawe, czy gościa też by zwolnili, jakby o nowym telefonie napisał w samych peanach i hymnach pochwalnych, określając go, np. produktem 10- lecia. I pewnie to komentarz #3 miał to na uwadze, ale co niektóre forumowe "bystrzaki" nie wzięli tego pod uwagę. Ot, nagroda za prawdę i rzetelną ocenę. A w sumie nic takiego złego nie napisał.

  • 0

    34. ~  2011-09-23 14:00:37  host: afhe174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Złamał regulamin, który sobie firma ustaliła - mieli prawo go zwolnić. Ale tu chodzi o co innego. Chodzi o to jaki poziom reprezentuje ten moloch. Nie wolno publicznie wypowiedzieć prywatnego zdania na temat produktu, bo polecisz ze stołka. Wielki brat patrzy, wielki brat rządzi... Wielki brat skontroluje nawet Twoje życie prywatne, a jak podsłucha co powiesz w knajpie przy piwie o produkcie, to... polecisz ze stołka. Żałosne.

  • 0

    35. ~  2011-09-23 17:52:24  host: z11-11.opera-mini.net

    34). Zaraz mnie mikrosoftoszpiedzy zbanują, ale co mi tam...wg.mnie, ta firma reprezentuje poziom.. 5-cio latka. * Calm7

  • 0

    36. ~  2011-09-24 07:44:39  host: host-89-229-132-150.chelm.mm.pl

    Wg mnie reprezentuje poziom wirusa. Jest wszędzie, rozmnaża się czyimś kosztem, niszczy żywiciela i trudno się tego czegoś pozbyć.

  • 0

    37. ~  2011-09-24 12:09:33  host: z11-11.opera-mini.net

    36). Albo on Ciebie się pozbywa ;-)

  • 0

    38. ~  2011-09-24 21:37:07  host: host-89-229-140-92.chelm.mm.pl

    No właśnie, to wynika z definicji wirusa. Tyle, że mamy szczepionki, czytaj: alternatywy. Są inne firmy, są inne rozwiązania. Moloch, który przerósł sam siebie nie jest już wiarygodny. Mikromiękki nigdy nie był. To w pewien sposób niepojęte jak można było zbić tyle kasy na tak niedorobionym produkcie... A jednak. Marketing plus zaoferowanie ludziom tego, czego jeszcze nikt nie dał. A co z tego, że to kupa w złotym papierku? :D

Dodaj swoją opinię