Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft zmienia wymagania Windows 10

Microsoft zmienia wymagania Windows 10

orson_dzi 23 Maja 2016 08:37

4 1

Microsoft zwiększył wymagania sprzętowe systemu Windows 10. Dodatkowo zmienia się przekątna obsługiwanych ekranów w wersji mobilnej i stacjonarnej.

Do tej pory Windows 10 Mobile obsługiwał ekrany o maksymalnej przekątnej 8 cali. Teraz wzrasta ona do 9 cali. Dodatkowo w przypadku desktopowej wersji systemu, wymagana minimalna przekątna ekranu została zmniejszona z 8 cali, do 7 cali. Wygląda na to, że Microsoft widzi swoją szansę na rynku tabletów.




Dodatkowo wzrosły minimalne wymagania systemu w wersji desktopowej. Teraz Windows 10 do instalacji wymaga 2 GB pamięci RAM (wcześniej 1 GB) oraz 16 GB pamięci wbudowanej dla wersji 32-bitowej i 20 GB dla wersji 64-bitowej.

Źródło tekstu: Microsoft; wł     

Dodaj do:

Tagi: windows 10 mobile | microsoft

w sumie: 27
  • 1

    8.  2016-05-23 09:10:35

    Nie znam się... Dlatego pytam.
    Jakie znaczenie ma przekątna ekranu?
    Czy raczej nie chodzi o rozdzielczość? Ew. założenie, ze jakaś tam przekątna ma min. czy maks. rozdzielczość?
    Czy to znaczy, że dzisiaj w 10-calowych tabletach ale z kiepską rozdzielczością nie da się zainstalować Windows 10?

  • 1

    9. ~.aj  2016-05-23 09:10:42  host: gbedcz03fwb-global1.mmc.com

    Ech. Czekalem od prawie trzech lat na "dogonienie" konkurencji przez WM. Po kolejnym tygodniu ciszy z wypuszczeniem WM10 na rynek, dalem sobie w koncu spokoj i kupilem sluchawke z Andkiem. Jak tak dalej beda kombinowac z przesuwaniem dat i zwiekszaniem wymagan, to nie tylko sam system zniknie z rynku, ale i tez kolesie z dzialu WM pojda na bruk.

  • 0

    10.  2016-05-23 09:11:38

    @6 Tak, tu masz rację. Nie na tę tabelkę spojrzałem. Mobilne wymagania zostały bez zmian, tylko przekątnej jest inna. Reszta dotyczy stacjonarnej.

  • 1

    11. ~  2016-05-23 09:20:28  host: 79-68-57-173.dynamic.dsl.as9105.com

    Goly system operacyjny ktory potrzebuje 16-20GB na dysku hahaha. Po czym tak jak to bywa z tym systemem, zaczyna zjadac pozostale wolne miejsce w postepie geometrycznym, az do calkowitego wysypania sie. Przerabialem to z Surface2, boze co to jest za g*wno.

  • -1

    12. ~mac  2016-05-23 09:38:13  host: user-94-254-177-44.play-internet.pl

    Ładnie się sami wycinają z rynku :) Światu gratulujemy M$, niech już wreszcie skończy się ta największa pomyłka przemysłu IT w jego całej historii!

  • 0

    13. ~baboso  2016-05-23 09:41:20  host: 91.196.214.230

    Psy szczekają, a karawana jedzie dalej... zobaczycie jak zadebiutuje rodzina Surface Phone i wersja RS2 WM10.

  • 0

    14.  2016-05-23 09:44:53

    7@ Ty chyba też. Literki Ci się mieszają

  • 0

    15.  2016-05-23 09:45:33

    @Wlo (8): Może chodzi o to, że jak jest mała przekątna, to elementy interfejsu są zbyt małe albo zbyt blisko siebie umieszczone, co uniemożliwia obsługę dotykiem lub znacząco obniża komfort pracy?
    Też nie wiem, zgaduję. Ale kiedyś miałem w laptopie monitor 15 cali 1600x1200 i pod XP nie dało się na nim pracować. Albo czcionka tak mała, że niemalże nieczytelna, albo, po powiększeniu, napisy nie mieściły się w oknach o sztywno ustalonych rozmiarach.

  • 0

    16.  2016-05-23 09:50:01

    Dla jakiego sprzętu o małej przekątnej ekranu ma być desktopowa wersja systemu, skoro Intel rezygnuje z robienia procesorów x86 do urządzeń mobilnych? Rozumiem, że wersja mobilna chodzi na ARMach, ale desktopowa to x86, których nie będzie.

  • 0

    17.  2016-05-23 10:58:37

    A po wuj używać Windows Mobile na tabletach nawet ośmiocalowych skoro równie dobrze działa na nich zwykły Windows 10 (2GB RAM i 32 SDD wystarczy na początek)..... mam Chuwi Hi10 i nawet zabieram go do pracy jak idę z buta zamiast laptopa podłączając do monitora i klawiatury .....

  • 0

    18. ~JeszczeTPM  2016-05-23 11:03:58  host: n15-05-04.opera-mini.net

    Nowe urzadzenia beda musialy miec modul TPM

  • 0

    19.  2016-05-23 11:04:47

    Intel rezygnuje z procesorów x86 do mobilek ? A skąd ten pomysł skoro Apollo Lake wyjdzie w tym roku (do tabletów i tańszych desktopów biurowych) :
    http://tlp.is/9yy

  • 0

    20.  2016-05-23 11:14:45

    @ orson: się chłopie zdecyduj czy wersja desktopowa czy windows mobile: "Dodatkowo wzrosły minimalne wymagania systemu w wersji desktopowej. Teraz Windows 10 Mobile "

  • 1

    21. ~~~~  2016-05-23 11:57:14  host: eim187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja się wcale nie dziwię. W10 zdecydowanie zjada więcej ramu, bo jakby spojrzeć do manager zadań, to procesów w tle chodzi dużo więcej w porównaniu do w8.1

  • 0

    22.  2016-05-23 12:28:12

    @19: Źródło informacji: http://tlp.is/9z3

  • 0

    23. ~  2016-05-23 12:38:40  host: 168.235.196.24

    Ty @20 spokoj

  • 1

    24.  2016-05-23 14:59:11

    Gdyby producenci motoryzacyjni szli lemingowskim tropem microsoft dzisiejsze auta z silnikiem 1,3 miałby spalanie na dystansie 100km jakieś 1000 litrów paliwa. Większość oprogramowania idzie w czarną d... co nowsze wydanie coraz bardziej spuchnięte, coraz większe wymagania mimo, że użytkownik robi na tym to samo co 15 lat temu.
    Klasą programisty jest to, że jego wynikowy program, system robiąc to samo jest coraz mniejszy i ma coraz mniejszy apetyt na kolejne zasoby sprzętowe, a w microsoft wszystko na opak, żeby nakręcać biznes, bo blaszak sprzed 5 lat jest zły bo ma 5 lat i dlatego trzeba go utylizować. A wszystko bazuje na patologii http://tlp.is/9z6

  • 0

    25.  2016-05-23 15:09:08

    @22 z tegoż artykułu : "Intel is also phasing out its Atom X5 line of tablet chips code-named Cherry Trail, which is being replaced by Pentium and Celeron chips code-named Apollo Lake, aimed more at hybrids than pure tablets. Many PC makers are already choosing Intel's Skylake Core M processors over Cherry Trail for hybrids and PC-like tablets."
    - po prostu przestają robić Atomy a ich miejsce zajmą następcy linii Skylake .... fakt że do telefonów tego włożyć nie można ale tablety i ich hybrydy jak najbardziej ....

  • -1

    26. ~qwetry  2016-05-23 19:30:43  host: ip-5-172-247-245.free.aero2.net.pl

    Windows na telefony to szrot !!! Nie ma nic lepszego od Symbiana

  • 0

    27. ~  2016-05-23 20:11:49  host: 178-36-108-149.adsl.inetia.pl

    @8: Da się zainstalować, to nie jest ograniczenie techniczne, ale Microsoft zabrania producentom fabrycznego instalowania Windows na urządzeniach niespełniających wymagań.

Dodaj swoją opinię