Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft zapowiada aktualizację dla starszych Lumii

Microsoft zapowiada aktualizację dla starszych Lumii

orson_dzi 9 Listopada 2015 23:16

12 1

Dzięki informacjom z Orange Polska świat dowiedział się, kiedy i jakie modele Lumii otrzymają aktualizację systemu do Windows 10.



Informacje pochodzą z wewnętrznej aplikacji polskiego operatora, w której przechowywane są dane na temat specyfikacji smartfonów i planowanych aktualizacjach oprogramowania. Aktualizacje będę przeprowadzone w dwóch turach.




Pierwsza z nich rozpocznie się 14 grudnia i obejmie: Lumie 630, Lumie 635, Lumie 735, Lumie 830 i Lumie 640 LTE.

W drugiej turze, która rozpocznie się 1 lutego, aktualizację otrzymają: Lumia 520, Lumia 532, Lumia 625, Nokia Lumia 720, Lumia 820, Lumia 920, Lumia 925, Lumia 930, Lumia 1020, Lumia 1320.

Podane daty dotyczą oprogramowania przygotowanego przez Orange, więc niewykluczone, że modele kupione na wolnym rynku otrzymają je wcześniej. Nieznany pozostaje jeszcze los dwóch modeli - Lumii 530 i Lumii 1520, o aktualizacji których Orange nie ma żadnych informacji. Na temat pierwszej w ogóle nie wiadomo, czy aktualizację otrzyma, z kolei druga nie była brandowana przez Orange. W związku z tym aktualizację zapewne otrzyma, ale w nieznanym terminie.

Źródło tekstu: Orange; wł     

w sumie: 57
  • 1

    39. ~tom  2015-11-10 10:46:02  host: ip-5-172-247-202.free.aero2.net.pl

    "@13. Fanboje Androida niech lepie zajmą się swoim ukochanym OS-em, bo o Windows Phone wiedzą niewiele (biedaczki nie potrafią sobie nawet dzwonka zmienić - współczuję...)"

    Miałem L610 i się zraziłem do windowsa - brak możliwości wysłania czegoś blututem, brak możliwości skopiowania kontaktów na sima z telefonu i inne. Jeśli ktoś napisze, że to były poczatki systemu - to pytanie czemu sprzedawali niedopracowany system

  • -1

    40.  2015-11-10 10:55:08

    Wiatraku, jak zwykleś marudnyś
    :-P

  • -1

    41.  2015-11-10 11:02:31

    40 - używasz TT?

  • -1

    42.  2015-11-10 11:04:18

    Albo miksa w Erze? Tam też jest ta promocja?

  • -1

    43. ~Milan  2015-11-10 11:07:13  host: n14-01-02.opera-mini.net

    @39. Lumia 610 to nie tylko wczesna wersja OS-u, ale też jeden z najsłabszych modeli z WP. Nie byłbym taki pewny, czy to był brak możliwości, czy brak wiedzy, bo obecnie w L610 da się to zrobić.
    Pytanie czemu sprzedawali niedopracowanego Androida - jak się ma jeszcze mleko pod nosem to może się tego nie pamiętać jak okropnie wykreowane z funkcjonalności były pierwsze wersje Androida!

  • -1

    44. ~Milan  2015-11-10 11:12:32  host: n14-01-02.opera-mini.net

    Poprzednio miało oczywiście być: "....wykastrowane z funkcjonalności były
    pierwsze wersje Androida!" ( autokorekta się wtrąciła).

  • 0

    45.  2015-11-10 11:16:45

    Wiatraku, nie to jest istotą, a informacje - których jest tu coraz mniej we wczesnej fazie.

  • 0

    46.  2015-11-10 11:19:17

    45 - dostarcz informację...
    Informacje są ważne - dla tych do których są kierowane. Informacja, że dają pakiet dla wybranych, o których sami decydują, ma znaczenie dla kogo?

  • 0

    47.  2015-11-10 11:26:45

    @44 Bo ja wiem, w Androidzie dzwonek można było zmienić już na początku, podobnie od samego początku MMSy odbierał (a taki iPhone nie). Parę innych rzeczy również miał pierwszy.

  • 0

    48. ~grzech  2015-11-10 11:55:24  host: 31.179.219.170

    35) Nie muli, nie zastanawia się itp. dotykasz i masz. Wczoraj musiałem dotknąć xperię - fuj :) Najpierw pasek nie chciał odblokować ekranu, jak już łaskawie odblokował to wszystko się zatrzymało - itp :(

  • 0

    49. ~Fobs  2015-11-10 12:22:20  host: 89-69-29-248.dynamic.chello.pl

    No proszę, trzy letnie sprzęty otrzymają kolejne życie. Da się? Da się!

  • 0

    50. ~pablok29  2015-11-10 12:25:48  host: user-94-254-198-79.play-internet.pl

    Jak dla mie windows 10 mobile jest najlepszym systemem ,najbezpieczniejszym i najbardziej płynnym.Mialem androida ibza darmo niechce.Ps:Na windows insider będzie wcześniej dostepna wersj finlna.

  • 0

    51. ~Bawar  2015-11-10 13:44:19  host: 188.146.9.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    ad 47. Tak, Android jako pierwszy nie posiadał na początku tak podstawowej kwestii jak klawiatura ekranowa! Bez kitu, tego nie było na początku w Androidzie, podobnie jak na przykład:
    - brak obsługi multidotyku;
    - niefunkcjonalny Bluetooth (między innymi brak A2DP i AVRCP, Bluetooth nie mógł być wykorzystany do wysyłania i odbierania plików, a jedynie do połączenia – na przykład z bezprzewodowymi zestawami słuchawkowymi.);
    - ogromnie problematyczne działanie WiFi (sam tego doświadczyłem za HTC Magic w Androidem 1.6);
    - brak funkcji kopiuj-wklej i wiele innych drobniejszych, ale upierdliwych braków.
    Natomiast to co w Androidzie jest od samego początku po dzień dzisiejszy to te słynne zacinanie się i zamulanie tego OSu, tego już chyba nigdy nie zmienią i zostanie to endemiczną jego cechą.

  • 0

    52.  2015-11-10 16:29:10

    @47 to zależy co uważasz za początek androida. Dla niektórych początek androida to 2.3 lub 4.0., bo w takiej wersji pierwszy nabyli. Ja miałam do czynienia ze sławetnym HTC Hero z androidem 1.5 i tam też się cuda działy. Wtedy to ludzie w komentarzach snuli wywody, że android nigdy nie zastąpi symbiana. Dlatego też uważam, że nigdy nie wiadomo co będzie klapą a co hitem. Co do Windowsa to denerwuje mnie to, że krytykują go ludzie, którzy nie mieli z nim do czynienia w praktyce, albo porównują lumie 520 z jakimś flagowcem 7x droższym.

  • 0

    53. ~sqnek  2015-11-10 17:21:32  host: cpc76258-cosh15-2-0-cust449.6-1.cable.virginm.net

    Wiadomo kiedy 535?

  • 0

    54. ~xxxx  2015-11-10 22:59:52  host: nsithb13.blokowe.pl

    Miałem do czynienia z lg 7 czy jakoś tak. Najbardziej zrazil mnie ten głupi zune i totalny brak programu do audiobooków. Ściągalem 20 programów po kolei i wszystkie takie same i nic nie dające. No i. brak skrótow do internetu, latarki czy głośności. W ogóle to nie było rozróżnienia głośności. Ja mam budzik głośniej, ale dzwonek ciszej (mam małe dzieci) No porażka. Nie wiem czy się zmienił, jak się zmienił to kiedyś może wrócę, ale musiałbym umieć spersonalizowac wszystko, nawet wywalić kafelki jakbym chciał. W końcu ja jestem klientem i chce sobie ustawić po swojemu. Jak mi się zechce to nawet laucher dla seniora ustawić składający się tylko z dużych liter. Pierwszy windows zrazil mnie tymi ograniczeniami. Czułem się jak idiota który ma zabronione większość rzeczy z obawy ze zepsuje. Mi tam andek zacinal się tylko na pierwszym modelu, później juz wiedziałem ze musze mieć szybkiego smarta jak Nexus 4 czy one plus one.

  • 0

    55. ~Milan  2015-11-11 00:39:47  host: n12-06-05.opera-mini.net

    @54. Ale farmazonisz i ściemniasz. Sam nie wiesz jaki smartfon miałeś, nie masz pojęcia czego szukasz i chcesz, a presonalizacjia to według ciebie spełnianie twoich bliżej nieokreślonych fanaberii. Ośmiesza się też totalną nieporadnością - "brak skrótow do internetu, latarki czy głośności"?? - buuuahahaha. Dostałbyś do rąk łopatę bez instrukcji obsługi to pewnie nie wiedziałbyś co z nią zrobić ;-)

  • 0

    56. ~Windowskupa  2015-11-11 14:26:00  host: 77-255-235-220.adsl.inetia.pl

    Ta Windows kopiuje rozwiązania z androida bo dodał dopiero w 8.1 skróty do WiFi itp

  • 0

    57. ~Darek  2015-11-11 23:31:06  host: 195.116.187.216

    Ta cała licytacja na zalety i wady dwóch a może więcej systemów jest śmieszna. Szanowni komentatorzy jak nie macie o czym pisać to dajcie sobie spokój xD To zdanie nie dotyczy kilku świetnych wypowiedzi studzących "zaciekłych krytykantów", które mi się podobają. Tutaj brawa.
    Mam obecnie akurat telefon z WP 8.1 (nie porażka) i jestem z niego ogromnie zadowolony. Inne systemy tez jak dla mnie by się sprawdzały, ale jestem przy tym i już i nie narzekam na konkurencje bo po co. No może jedynie na ceny topowych urządzeń bo przesadzone.
    Wcześniej (kilka lat temu) miałem fona z andkiem 1.6. Były to czasy kiepskich ofert operatorów, więc nie używałem jego wszystkich możliwości bo koszty, ale i fonik i system były super.

  • 0

    58. ~Johny11  2015-11-15 16:50:15  host: user-109-243-185-197.play-internet.pl

    Android 1.6 był taki super, że Windows Mobile bił go na głowę funkcjonalnością. Były blokady na rozdzielczość filmów, większość formatów nie dało się odtworzyć, multitasking do kitu, szkoda słów. Te telefony miały znikome możliwości przy WM czy Symbianie.

Dodaj swoją opinię