Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft załatał dziurę w SMS-ach w WP7

Microsoft załatał dziurę w SMS-ach w WP7

Q! 27 Lutego 2012 17:41

0 0

Microsoft naprawił lukę w systemie Windows Phone 7, która pozwalała na zawieszenie menu z wiadomościach za pomocą specjalnie przygotowanego SMS-a - informuje serwis The Verge.

Przypomnijmy. W połowie grudnia 2011 roku programista Khaled Salameh poinformował, że w Windows Phone 7 znajduje się luka pozwalająca zawiesić menu z wiadomościami. Na błąd podatne były i są wszystkie znajdujące się na rynku wersje systemu, a szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Teraz, według serwisu The Verge, Microsoft poradził sobie z tym błędem i występująca wcześniej luka już nie istnieje. Zostanie ona udostępniona najprawdopodobniej w okolicach kwietnia, wraz z premierą kolejnej wersji systemu WP7 o nazwie Tango.

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1. ~  2012-02-27 18:12:19  host: z15-01.opera-mini.net

    WP7 robi się coraz lepszy. Tylko czemu taki drogi... Mam nadzieję że ceny w końcu zmaleją bo są dziś horrendalne

  • 1

    2.  2012-02-27 18:43:09

    Nokia 610 będzie kosztować niedługo 500 zł.

  • 0

    3.  2012-02-27 18:46:22

    czemu w wp7 wszystko tak długo trwa... aktualizacje raz na pól roku. Masakra już dawno bym się zdecydował na coś z wp7 ale nie przy takich aktualizacjach. W przyszłości maja wprowadzić thetering, transfer bluetooth ale ile trzeba na to czekać no ile...

  • 0

    4.  2012-02-27 18:50:45

    #2 - tyle to nie będzie, skoro cena wyjściowa to będzie 1000zł... Poza tym ta 610 jest po prostu słaba, no bez przesady. Ciekawe czy się doczekamy Lumii710 za powiedzmy 100zł w abonamencie 60zł. Wtedy sam bym się skusił.

  • 0

    5. ~  2012-02-27 19:22:16  host: z35-13.opera-mini.net

    @3 - lepiej loteria Androidowa, będę miał, nie będę miał. I tak mnie został 2.1, mimo że słabsze telefony mają 2.3, a i 2.2 by wystarczył (app2sd). Teraz przesiadłem się na Lumię i jestem baaaardzo zadowolony. Jedynym minusem jest brak Opery Mini.

  • 0

    6.  2012-02-27 19:32:32

    #5 - "Jedynym minusem jest brak Opery Mini" - i mówi to ktoś kto pisze z OperyMini ;) Ale faktycznie, z tą OperąMini to jakiś żal, powinni to jak najszybciej dodać... W ogóle chyba największym problemem WP7 jest ich market.

  • 0

    7. ~  2012-02-27 19:51:09  host: z35-13.opera-mini.net

    @6 - Lumią się bawi aktualnie małżonka. Radio miixy sobie ustawia. A co do Marketu, to faktycznie trochę pusto, ale wszystko z czego korzystam/korzystałem znalazłem. No i nie ma żadnych zwolnień, nic a nic. Żona ma Galaxy S2 i mam porównanie.

  • 0

    8. ~cztery i dwa  2012-02-27 20:25:39  host: v21-15.opera-mini.net

    @7 Idź precz 42-letni naganiaczu. Dobry żarcik?

  • 0

    9.  2012-02-27 20:36:34

    WP7 jest póki co równie dysfunkcyjny jak iOS. Sporo czasu jeszcze minie zanim osiągnie możliwości Androida. Problem w tym że Microsoft ma chyba niefart do mobilnych systemów, przynajmniej patrząc na "sukcesy" WM. Tego ostatniego osobiście mi zresztą szkoda, bo spędziłem na nim kilka ładnych lat. Nie rozumiem dlaczego zamiast gruntownie przebudować i rozwinąć dobrą bazę, postanowiono stworzyć coś od zera, i to w sytuacji gdy na rynku było już ciasno od Google i apple.

  • 0

    10. ~cit  2012-02-27 20:46:36  host: host-81-190-246-198.malbork.mm.pl

    @3 przez pół roku na WP7.5miałem 4 może pięć aktualizacji, przez rok na Xperii z androidem ZERO

  • 0

    11. ~  2012-02-27 20:59:17  host: p20-07.opera-mini.net

    @10 bo androida się nie aktualizuje,masz co rok kupować nowy telefon

  • 0

    12.  2012-02-27 21:20:28

    #9 att - akurat pomysł na te kafelki jest bardzo dobry, bo to wyróżnia ten system od pozostałych. Nie oszukujmy się, jak da się komuś kilka telefonów z różnymi systemami do ręki to zauważy różnicę interfejsu tylko w przypadku kafelek. No taka prawda. Inna sprawa, czy komuś się podobają czy nie. Mi akurat przypadły do gustu, ale chyba nie aż tak żeby przepłacać jakieś 400zł.

  • 0

    13. ~vini  2012-02-28 06:36:18  host: public11205.xdsl.centertel.pl

    Miałem przez chwilę telefon z Androidem, był fantastyczny, zamienilem na WP i na poczatku pojawiły się wątpliwości. Kilka dni używania rozwiało je wszystkie. Proponuje zrobić tak każdemu kto ma ten dylemat. WP może nie jest jeszcze tak rozbudowany, ale jak dla mnie ten system to 10/10. Samemu należy sie o tym przekonać. Co do np. tetheringu - u mnie jest, producent urządzenia go udostepnił, działa jak należy. Pozdrawiam

  • 0

    14. ~  2012-02-28 07:35:15  host: dtm48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @12 Fakt, kafelki od razu się rozpoznaje, tak paskudnego interfejsu nie ma żaden inny system.

  • 0

    15. ~vini  2012-02-28 08:28:55  host: public11205.xdsl.centertel.pl

    @14 Mogłbyś podać namiary na jakiś swój profil w necie - chciałbym obejrzeć Twoją piekną face:)

  • 0

    16. ~fejk  2012-02-28 17:06:23  host: public38474.xdsl.centertel.pl

    @14 twoja morda jest pewnie bardziej paskudna

Dodaj swoją opinię