Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft współpracuje z Fiatem

Microsoft współpracuje z Fiatem

sirmark 16 Lipca 2004 13:19

0 0

Firmy Microsoft i Fiat będą wspólnie pracować nad integracją sprzętu elektronicznego - takiego jak telefony komórkowe, handheldy czy odtwarzacze muzyczne - w samochodach.

W ramach współpracy powstaną systemy telematyczne (łączące rozwiązania informatyczne i telekomunikacyjne) zapewniające kierowcom dostęp do usług internetowych oraz umożliwiające pobieranie danych do systemu samochodowego z urządzeń osobistych przez moduł Bluetooth. Wiadomo też, że na desce rozdzielczej przyszłych modeli Fiata pojawią się porty USB, służące m.in. do transferu plików muzycznych. Wszystkie elementy systemu mają być sterowane głosem. W przygotowanych przez Microsoft i Fiata rozwiązaniach wykorzystany zostanie standardowy sprzęt, który ma pracować pod kontrolą oprogramowania Windows Automotive. Zastosowane specyfikacje będą zgodne ze standardami stosowanymi w stacjach diagnostycznych Fiata.
Partnerstwo ma mieć charakter długoterminowy, nie ujawniono jednak szczegółów porozumienia. Jak dotąd mariaż branży komputerowej z motoryzacyjną dokonuje się powoli, jednak może tym razem będzie inaczej.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Play Internet?

Nowa oferta Play Internet

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet