Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft wprowadza nową formę płatności

Microsoft wprowadza nową formę płatności

sirmark 13 Listopada 2013 11:48

7 1

microsoft kupon Microsoft wprowadza nową formę płatności za zakupy aplikacji i gier w sklepach Windows, Windows Phone i Xbox Games. W sprzedaży są już dostępne karty przedpłacone o nominale 70 zł.

Aplikacje i gry stanowią istotny element systemów Windows 8.1, Windows Phone i konsoli Xbox. Obecnie w Sklepie Windows, dedykowanym urządzeniom z systemem Windows 8 i Windows 8.1, jest już dostępnych ponad 120 tys. aplikacji. Z kolei Sklep Windows Phone oferuje katalog 175 tys. aplikacji i gier, a liczba ta cały czas rośnie. Użytkownicy konsoli Xbox mogą kupować cyfrowe wersje gier na tę platformę, wybierając spośród ponad tysiąca propozycji.

Karta pre-paid pozwala zasilić jedno, uniwersalne konto Microsoft Account. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonywać zakupów w trzech sklepach z grami i aplikacjami, bez konieczności osobnego logowania, i korzystając z jednego, wspólnego salda.
Wprowadzenie kart przedpłaconych, nabywanych według wartości nominalnej, pozwala również uniknąć dodawania do systemu numeru karty kredytowej - ułatwiając zakupy aplikacji i gier osobom, które nie chcą lub nie mogą korzystać z karty kredytowej. Poza bezpieczeństwem płatności, właściciel konta może decydować, jakie środki są przeznaczane na zakupy. Jest to szczególnie istotne w przypadku rodziców, którzy mogą bez obaw udostępnić podopiecznym swoje tablety czy smartfony do zabawy, nie martwiąc się o niemiłą niespodziankę na miesięcznym wyciągu z karty.

By korzystać z waluty na urządzeniu z Windows 8.1, należy wejść do Sklepu Windows i przejść do zakładki "Moje konto" klikając prawym przyciskiem myszki. Następnie w widocznym na ekranie głównym oknie należy wpisać kod z karty. Za chwilę na koncie pojawi się informacja o przedpłaconych środkach i można rozpoczynać zakupy. Użytkownicy smartfonów Windows Phone mogą wpisać kod karty w zakładce "Portfel", gdzie wśród form płatności pojawi się dodatkowa opcja: "Karta upominkowa Microsoft". W przypadku Xbox 360 przedpłacone karty stają się jedną z dostępnych form płatności wskazywanych w momencie zakupu gry. Zdrapkę można zrealizować wcześniej, logując się na koncie Xbox Live online i wybierając opcję Wymień kod, jak również korzystając z tej samej opcji bezpośrednio na konsoli, albo w momencie dokonywania zakupu.

Karty upominkowe będą dostępne w stacjonarnych i internetowych sklepach AGD, RTV i komputerowych na terenie całej Polski.

Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:

Tagi: microsoft

w sumie: 8
 • 0

  1. ~lee  2013-11-13 12:26:20  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

  do klocka sa karty zlotowe w trzech nominalach 50/100/200pln po co tworzyc inne dla w8 i wp?

 • 0

  2. ~vil  2013-11-13 12:39:52  host: people.gem.pl

  dobry pomysł -- chętnie bym skorzystał z tego rozwiązania w google market, bo karty nie mam, a nawet gdybym miał, to nie chciałbym udostępniać jej dane. Może skopiują pomysł.

 • 1

  3. ~dim  2013-11-13 12:50:04  host: p1.dialog.pl

  @2 nie słyszałeś o wirtualnych kartach prepaid, bez plastiku? Zasilasz kartę dowolną kwotą w dowolnym momencie, nawet tuż przed zakupem, dopóki nie płacisz możesz mieć saldo 0 zł.

 • 0

  4. ~@2  2013-11-13 12:58:47  host: people.gem.pl

  słyszałem, ale to też nie jest wygodne -- muszę za kartę płacić, a wykorzystam raz czy dwa w roku. Ale takie karty są bezpieczne, to fakt. Zresztą, nie chodzi o mnie, ale o rzeszę innych ludzi -- niektórzy nie wiedzą o takich kartach, niektórzy nie moga je mieć i t.d., a rozwiązanie z karta prepaid jest bardzo trafne i proste i super dostępne

 • 0

  5. ~Brend  2013-11-13 13:20:31  host: btp92.neoplus.adsl.tpnet.pl

  70zł... tak żeby było równo... czyżby przefarbowane 10 GBP albo 15 €O?

 • 0

  6. ~Jacek  2013-11-13 13:30:26  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

  @2 Google podobno do konca roku ma wprowadzic podobne karty w polsce.Zreszta aplikacja sklepu dla polski juz jest wyposazona w funkcje wykorzystania karty podarunkowej czego wczesniej nie bylo

 • 0

  7.  2013-11-13 13:39:50

  2,3,4: jak się wybierze dobry bank, to zwykłe karty kredytowe też są bezpieczne. Z resztą zawsze w razie czego, można zgłosić reklamację, a na szczęście to nie działa jak u operatorów (uwzględnienie lub odrzucenie reklamacji zależy w dużym stopniu od widzimisię konsultanta rozpatrującego). Wszystko jest bardzo dobrze strzeżone i wszystko w razie czegoś można udowodnić (że to np. nie Ty dokonywałeś tej transakcji).

 • 0

  8.  2013-11-13 13:47:11

  już myślałem, że w naturze :(

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet