Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft wierzy, że inteligentne okulary będą większa rewolucją niż smartfony

Microsoft wierzy, że inteligentne okulary będą większa rewolucją niż smartfony

Isand 6 Sierpnia 2017 21:06

3 4

okulary

Alex Kipman (odpowiedzialny za HoloLens oraz nowe urządzenie mobilne Microsoftu) oraz Dona Sarkar (która zajmuje się programem Windows Insider) zgodnie stwierdzili, że inteligentne okulary z funkcją rozszerzonej rzeczywistości już wkrótce zastąpią smartfony.

Kipman uważa, że rozwój smartfonów zatrzymał się w miejscu, a wiele osób zwyczajnie jeszcze tego nie zauważa. Sarkar dodaje, że powodem dla którego inteligentne okulary miałyby zastąpić smartfony (a nawet telewizory), jest możliwość wyświetlania filmów czy aplikacji na linii wzroku. Dzięki temu można zrezygnować z wszelkich innych urządzeń.




Oboje są zgodni: "urządzenie mobilne" nie musi konkretnie oznaczać telefonu. I w przyszłości - wcale nie będzie.

Zobacz: Następne mobilne urządzenie Microsoftu to nie Surface Mobile

Źródło tekstu: windowscentral, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2017-08-07 08:42:33  host: public-gprs366008.centertel.pl

    A ja nie będę chcial soczewek. Nosilem - wysuszają oczy bardzo mocno

  • 1

    9.  2017-08-07 08:44:00

    6@ chyba soczewki kontaktowe a nie kompaktowe

  • 1

    10.  2017-08-07 09:11:20

    A no właśnie, co z tymi telewizorami 3D..?
    Czy to tylko u nas nie ma chętnych, czy producenci jakąś przerwę zrobili, czy wszyscy wolą normalne tv..

  • 1

    11. ~romano  2017-08-07 09:32:53  host: a12.net145.okay.pl

    A pamiętacie jaką rewolucją miały być wideoerozmowy? Kto z tego korzysta? a jak juz to babcia raz na ruski rok chce wnuczkę w UK zobaczyć.

  • -2

    12. ~Monika  2017-08-07 09:34:14  host: user-94-254-228-102.play-internet.pl

    10) Niech pan nie pisze tutaj, bo znowu będą pana napiętnować.

  • 0

    13.  2017-08-07 09:38:54

    12). tylko ty mnie piętnujesz, więc jakoś to przeboleję
    ;-D

  • -2

    14. ~Monika  2017-08-07 09:41:44  host: user-94-254-228-102.play-internet.pl

    13. ???

  • 1

    15. ~  2017-08-07 09:43:29  host: 89-64-31-148.dynamic.chello.pl

    @Calm7, ty masz jakieś inne zajęcie w życiu, czy od rana do wieczora na telepolis siedzisz?

  • -1

    16.  2017-08-07 09:58:26

    15). Muszę doglądać czy zbytnio nie jest tu nasmarowane
    :-D
    Mam dużo zajęć i przez to z forum dużo sobie odpuściłem.

    14). No co? Przecież nie jesteś Monika
    :-D :-D

  • 0

    17.  2017-08-07 10:00:05

    Czy ktoś mi odpowie, czy jedyne co otrzymam to niuanse prywatne..?
    (10)

  • 0

    18.  2017-08-07 10:27:06

    o telewizorach 3D na śmierć zapomniałem juz, co za niewypał! gogle/okulary sie nie sprawdzą, ludzie nie będę tego chcieli po prostu nosić na ulicy.

  • 0

    19. ~  2017-08-07 10:32:28  host: 89-64-31-148.dynamic.chello.pl

    @16, no to się nie dziw, że później podszywają się pod Ciebie. Zwyczajnie dużo tu Ciebie i niekoniecznie piszesz rozsądnie i ciekawie, przynajmniej w mojej ocenie. Prowokujesz takim zachowaniem.

  • 0

    20. ~Calm7  2017-08-07 11:13:43  host: abbo215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajne okulary kupię sobie takie ale przyciemniane:-D

  • 0

    21.  2017-08-07 11:38:18

    no żeby się nie przeliczyli

  • 0

    22. ~pabloki  2017-08-07 12:02:21  host: user-94-254-244-178.play-internet.pl

    oni już wierzyli w smartfony ... to tak jakby robić dobrą minę do złej gry.

  • 0

    23. ~  2017-08-07 12:26:53  host: 185.137.18.54

    teraz ludzie wkurzają się na windows tylko w domu/pracy - gdy sa przed komputerem

    chcą koniecznie, by na ulicy kazdy przeklinał ich firemke krzak... bo okulary się zawieszą lub beda się 'aktualizować' przez pół dnia... :))))

  • 0

    24.  2017-08-07 15:18:02

    19). ,,Prowokujesz takim zachowaniem,, - dlatego się podszywają
    yyyyy czy czytasz to co piszesz?
    Nie odpisuj, bo dyskusja z takimi banialukami nie ma sensu.

  • 0

    25.  2017-08-07 16:08:42

    Widzę sporo sceptyków... prawda jest taka, że to jest świetny biznes (tak samo zasilane soczewki kontaktowe), ale potrzebna jest dłuuuga droga (i to nie od Google Glasses, a o stanu jaki mamy dziś), żeby można było mówić o sensie używania. Kwestii jest sporo i prawie każda techniczna (rozsądne zasilanie, rozdzielczość, współdzielenie wyświetlania z rzeczywistością (i nie mówię o AR), zarządzanie tym wszystkim w sposób względnie logiczny... a to przecież nie wszystko, podstawową sprawą są też koszty, a te są bardzo wysokie. Ktoś pamięta, ile kosztowała zabawka Google'a? ; )

  • 0

    26. ~  2017-08-07 23:31:03  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Ja uważam, że przyszedł czas, że rozwój technologii owszem, ale nie na zasadzie... zrobiliśmy 2mpx więcej i wszyscy te cyfrówki kupują. Ludzie trochę dojrzeli i dana technologią choć może ma koncepcję dobrą, to ludzie oczekują nie pół produktu, a dopracowanego czegoś. Każda drobna innowacja nie odniesie sukcesu a lata badań i zaproponowanie już czegoś konkretnego. Wydawać kolejnych pieniędzy nie ma po co skoro poprzednie dobre działa, a nowe nie jest dużo lepsze, szczególnie że nawet tego nie zauważę.

  • 0

    27. ~  2017-08-07 23:52:23  host: PC-109-125-210-200.siedlce.domtel.com.pl

    Podążają ślepą ścieżką i nie uczą się że Google chciało i nie wyszło. To jeszcze nie ten czas. Jeśli już, to powinno bardziej przypominać normalne okulary.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-195-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~ | 2017-08-20 22:43:44

Maciek Gajewski ze Spidersweb oszaleje z radosci!


~A komu to potrzebne | 2017-08-20 21:55:04

Co?


~Dezio | 2017-08-20 21:50:11

Brakuje mi jednego kody do plecaka.


~Janosik | 2017-08-20 21:45:18

Czy zna Ktoś aplikacje na iPhone przez która umożliwia wysyłanieZdjęć przez Bluetooth i łączenie się z telewizorem bezprzewodowo.


~grzegorz | 2017-08-20 21:38:44