Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft uczy jak robić zdjęcia telefonem

Microsoft uczy jak robić zdjęcia telefonem

WitekT 25 Maja 2009 14:47

0 0

Microsoft wystartował z kampanią edukacyjną dotyczącą profesjonalnego fotografowania telefonami z Windows Mobile. Producent przygotował poradnik zawierający najważniejsze zasady, jakimi użytkownicy powinni się kierować podczas robienia zdjęć telefonem.

Kampanii fotograficznej towarzyszy uruchomienie dwóch usług - otwartej wersji beta aplikacji Microsoft My Phone oraz Windows Live dla Windows Mobile. Porady i opis nowych usług dostępne są na stronach microsoft.com.

Porady skupiają się na najważniejszych elementach fotografowania. W poradniku znajdują się m.in. takie rozdziały jak:
• "Nie pstrykaj bezmyślnie"
• "Rejestruj otoczenie i zmieniaj punkt widzenia"
• "Wstań przed słońcem"
• "Lepiej niedoświetlić niż prześwietlić"
• "Błysk wypełniający"
• "Pomiar punktowy"




Twórcy opracowania dowodzą, że dzięki aparatowi fotograficznemu wbudowanemu w telefon komórkowy bazujący na systemie Windows Mobile użytkownicy mogą tworzyć profesjonalne i niezwykłe zdjęcia.

W ramach kampanii, poza klasyczną fotografią, Microsoft przedstawia także informacje jak wykorzystać telefon z systemem Windows Mobile do sychronizacji i zarządzania zdjęciami oraz jak z poziomu telefonu bezpośrednio udostępnić nasze zdjęcia wszystkim znajomym, bez względu na miejsce w którym się znajdziemy.

Usługa Microsoft My Phone daje użytkownikom możliwość stworzenia automatycznej kopii zapasowej kontaktów, zdjęć, plików wideo, kalendarza i wiadomości tekstowych zapisanych w telefonach komórkowych. Dane będą przetrzymywane w indywidualnych internetowych katalogach chronionych hasłem. Dzięki temu, w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu komórkowego, użytkownicy My Phone zachowają swoje dane, które będą mogli przenieść do nowego telefonu. Wszyscy użytkownicy telefonów pracujących w systemach Windows Mobile 6.0 lub 6.1 mogą pobrać i korzystać z usługi My Phone po odwiedzeniu strony myphone.microsoft.com.

Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8.  2009-05-25 17:11:27

    mnie też się podobują pisulowe zdjęcia. Aż nabrałem chęci na N82 ;-)

  • 0

    9. ~pisul  2009-05-25 17:54:40  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Dziekuje za te mile slowa.Nastepne beda jeszcze lepsze :)

  • 0

    10.  2009-05-25 19:02:57

    Telefon właśnie jest do pstrykania bezmyślnie, bo do niczego innego się nie nadaje.

  • 0

    11.  2009-05-25 19:03:24

    To może dorzucę demo fotek z INNOV8; http://www.esato.com/phonephotos/index.php?uid=182529

  • 0

    12. ~pietras  2009-05-25 19:54:15  host: 217.97.172.1

    pisul jak narazie niema co porównywac telefonu z aparatem cyfrowym,

  • 0

    13. ~luin  2009-05-25 20:05:49  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Luin taki masz sprzecior i tak malo zdjec.Lud domaga sie wiecej :)

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2009-05-25 20:07:35  host: 86-59-n1.aster.pl

    LuiN: ładne, też kochasz.. kwiaty.

  • 0

    15. ~pisul  2009-05-25 20:08:18  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Niewiem czemu zamiast mojego nicku dodalo Twoj?

  • 0

    16. ~Gal  2009-05-25 20:13:54  host: 213-238-113-139.adsl.inetia.pl

    Nie ma dziewczyn? Do niczego!

  • 0

    17. ~pisul  2009-05-25 20:20:50  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Jakto niema a te 2 ladne foczki ktore umiescilbyl Luin.Zwlaszcza ta po lewej - palce lizac (przyszlej tesciowej)

  • 0

    18.  2009-05-25 20:47:02

    13 - pisul (?) - limit jakiś mają, 6 na dobę:) W tym tygodniu powinien wskoczyć test, to i więcej fotek będzie.

  • 0

    19. ~pisul  2009-05-25 21:02:09  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Ten limit to zabezpieczenie.Wkoncu nie ilosc tylko jakosc.I niemozna wzucac poprawionych jakimkolwiek programem graficznym bo tez zabezpieczenie wychwyci i nieposci.Ale to wsumie bardzo dobrze bo czlowiek ma pewnosc ze fotki sa prawdziwe i niepoprawiane.A co do umieszczenia tam fotek z testow.Genialne!Wiekszosc stron niepokazuje zdjec tak szybko przy slabym laczu.A jak sie kliknie na miniaturke mozna pobrac zdjecie w pelnych rozdzialkach i zobaczyc jak wygladaja po wydrukowaniu na drukarce.

  • 0

    20. ~ukenamuniu  2009-05-25 21:02:55  host: 86-59-n1.aster.pl

    LuiN: te "Wstań przed słońcem" to może nasze stań ze słońcem (nie pod słońce)?

  • 0

    21.  2009-05-25 21:22:08

    ukenamuniu - szczerze powiedziawszy jakoś specjalnie nie miałem nawet czasu oglądać tych poradników od Microsoftu. Ale fakt - zdjęcia robione przed "wstaniem słońca" lub podczas owego wstawania bywają zaskakujące: http://digart.img.digart.pl/data/img/vol0/36/90/download/3042002.jpg To zdjęcie jest efektem ślęczenia nad artykułem do białego rana:)

  • 0

    22. ~pisul  2009-05-25 21:27:04  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Piekne zdjecie.Czym zrobione?

  • 0

    23.  2009-05-25 22:06:46

    pisul, Canon G9 - chyba najlepszy z moich zakupów do tej pory.

  • 0

    24.  2009-05-25 22:17:56

    LuiN, Canony to dobre aparaty. Ja swojego starego a530 nie wymieniam z braku pieniędzy, ale też dlatego, że jest naprawdę dobry i nic lepszego mi nie trzeba. Oto próbka mich i mojego aparatu możliwości: http://digart.img.digart.pl/data/img/61/78/download/2277111.jpg . W nowych telefonach brakuje tylko kilku bardziej zaawansowanych opcji i będzie można nimi robić zdjęcia troszke gorszej jakości, ale równie ładne jak cyfrówką ;)

  • 0

    25. ~pisul  2009-05-25 22:32:05  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Canon g9,wlasnie czytalem testy i opisy posiadaczy.Faktycznie dobry sprzet.Nawet napisalem do jednego z posiadaczy zeby mi przyslal probke zdjec macro.Podobno od 1 cm.Moze i ja sie skusze.

  • 0

    26.  2009-05-25 22:52:53

    pisul, od ponad roku zdjęcia do moich testów są właśnie z G9:) Także próbki masz pod ręką. Dla odmiany studyjne zdjęcia do testu Nokii E75 zrobiłem przy pomocy G10 koleżanki.

  • 0

    27. ~Dina  2009-06-03 07:24:18  host: f143-056.opera-mini.net

    Shibby-Twoje zdjęcie też bardzo mi się podoba,tylko jest zbyt symetryczne jak na mój gust. :)

Dodaj swoją opinię