Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft Surface za 199 dolarów?

Microsoft Surface za 199 dolarów?

WitekT 14 Sierpnia 2012 21:18

0 0

Pojawiały się już najróżniejsze ceny tabletu Microsoft Surface. Serwis Engadget, opierając się o wewnętrzne źródła w firmie twierdzi, że jego cena detaliczna została ustalona na poziomie zaledwie 199 dolarów.

Oprócz doniesienia od informatora, niską cenę mogą uzasadniać też co najmniej dwie racjonalne przesłanki - na rynek tabletów Microsoft wchodzi jako ostatni i to, że niespecjalnie dobrze wiedzie mu się ze swoim systemem na rynku smartfonów. Jeżeli ta informacja okaże się prawdziwa, może to oznaczać duże przetasowanie na rynku opanowanym głównie przez iPada.




microsoft surface microsoft surface microsoft surface microsoft surface

Szerzej o tablecie Surface pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • -3

    17.  2012-08-15 08:51:40

    @15 miałem miesiąc po premierze i nie spotkałem się z aplikacją, która nie działała, a była napisana pod iPhone. Jak pamiętam, w Keynote była informacja, że aplikacje działają bez przerabiania.

  • 2

    21.  2012-08-15 09:42:46

    Coś za coś. Jeśli tablet będzie kosztował 199$, to pewnie aplikacje będą na niego mega drogie, by mogli sobie odbić. Pytanie co byłoby w tej cenie zawarte, bo jeśli jednego dnia widzę newsa że najtańsza wersja tego czegoś kosztuje 3400zł w przedsprzedaży, a teraz widzę cenę 700zł, to dysproporcja jest porażająca ;)

  • 0

    22. ~miro  2012-08-15 10:06:23  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    @16 nie jesteś wróżką więc wróżenie zostaw komuś innemu, Twoje wypowiedzi tutaj nic nie wnoszą, więc daruj sobie. Jak będzie faktycznie cena 199 dolców to wzięcie będzie jak nic, u nas na pewno będzie drożej, ja nadal czekam na tablet z pełną wersją Windows 8, iPady i inne zabawki na Androidzie to szkoda kasy.

  • 0

    23. ~kuki  2012-08-15 10:52:50  host: dynamic-78-8-96-221.ssp.dialog.net.pl

    Oj applefanie żebyś się nie zdziwił. .. Bardzo emocjonalnie podchodzisz do tematu...czyżby niedojrzalosc:-) się wkrada?

  • 0

    24.  2012-08-15 11:18:43

    @23 raczej strach. Wszystkie portale trąbią jaka to będzie dla tabletów rewolucja, że przestaną być tylko powiększonymi smartfonami wykastrowanymi często z modułów łączności 2G/3G. Dotarło do niego, że to będzie lepsze niż iPad a teraz broni się i tupie ze złości.

  • 0

    25.  2012-08-15 11:31:06

    Jeśli te informacje się potwierdzą to faktycznie będzie rewolucja, czekam z niecierpliwością.

  • 0

    26.  2012-08-15 11:34:40

    jeśli MS rzeczywiście zacznie go sprzedawać za $200 to Apple może zacząć myśleć o pakowaniu walizek. W sumie to by się to Apple należało - tyle lat na rynku i w kółko klepią to samo, jedynie widać jakiś postęp w wyświetlaczach i procesorach - ale to nie zasługa Apple tylko dostawców podzespołów. Jeśli miałbym porównywać Apple i Microsoft - w sumie obydwie produkują system operacyjny i oprogramowanie - to ta druga jest znacznie bardziej innowacyjna. Za MS nie przepadam, ale fakty mówią za siebie.

  • 0

    27. ~olik  2012-08-15 12:22:24  host: gnat2.ap-media.pl

    Nie chce mi sie wierzyć żeby za 199 dol !!!! To byłoby za piękne

  • 0

    28.  2012-08-15 12:34:03

    @26 od 20 lat klepia tego samego Windowsa i Office. Ale innowacja...

  • 0

    29. ~Misiek  2012-08-15 12:40:23  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    @28 - głupoty gadasz. Microsoft ma potężny dział R&D i żadna firma na świecie nie może się z nim pod tym względem równać. To nie tylko krowy dojne jak Word, ale mnóstwo dobrego oprogramowania, z tym, że Ty tego nie widzisz, bo patrzysz tylko na produkty konsumenckie.

  • 0

    30.  2012-08-15 13:03:17

    @29 jestem swiadom ogromu produktow MS. Jednak zarabiaja w tej chwili na 3 rzeczach: XBOX, Windows i Office. Reszta przynosi straty, ale jest utrzymywana dla sprzedazy dwoch podstawowych produktow na rynek PC.

  • 0

    31. ~Johny11  2012-08-15 13:31:21  host: 94.42.251.128

    Ja szczerze mówiąc miałem problem w W8 jak włączyłem karte sieciową w moim HP bo byl od razu bluescreen jak się połączył. Może to i fajny system ale mnie nie zachwycił.

  • 0

    32. ~kuki  2012-08-15 14:25:15  host: dynamic-78-8-96-221.ssp.dialog.net.pl

    @30 i na patentach też sporo zarabiają.

  • 0

    34. ~zen  2012-08-15 15:43:22  host: 237.32.85.79.rev.sfr.net

    @28 o offisie z przed 20 lat to ty na jabcokowe urządzenia możesz tylko pomarzyć. Nawet dnia dzisiejszego macie jakieś ubogie, okrojone wersje. Ależ to japko innowacyjne :)

  • 0

    35.  2012-08-15 15:43:35

    @33 zbyt odkrywcze to to nie jest ale trafilaś w sedno

  • 0

    36. ~zen  2012-08-15 15:44:38  host: 237.32.85.79.rev.sfr.net

    A propo innowacyjności. W Ameryce pewien pan uważa, że apple nic nie wymyśliło :) http://www.youtube.com/watch?v=wFeC25BM9E0&feature=g-vrec

  • 0

    37. ~ABP  2012-08-15 20:05:22  host: awm52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    199$ razy 3,4 zł to około 680 zł, razy dwa, bo tyle razy mniej więcej po dodaniu wszystkich ceł, podatków i akcyz jest ona droższa u nas niż w USA, daje cenę w przedziale 1300 - 1400 zł. Na taką stawiam. Ciekaw jestem o ile się pomylę.

  • 0

    38. ~mobile4you  2012-08-15 21:39:42  host: public-gprs446918.centertel.pl

    @37, zazwyczaj wystarczyło przeliczyć $ na Euro 1:1. Czyli coś koło 200 Euro. Nie mniej jednak, cały czas ceny wychodzą interesujące.

  • 0

    39.  2012-08-15 22:24:43

    @37 niekoniecznie. iPada sprzedaja w USA za 500 usd a u nas za 2099. Roznica nie jest 2x. Mozliwe, ze surface bedzie tez niewiele drozszy w pln po przeliczeniu z USD.

  • 0

    40. ~panie_Czaku  2012-08-16 21:27:46  host: user-46-113-129-233.play-internet.pl

    Proponuję poczekać. Za dziesięć lat taki gadżet będzie dodawany do zakupów w hipermarkecie

Dodaj swoją opinię