Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft sprzedał w 1Q2015 8,6 mln sztuk Lumii

Microsoft sprzedał w 1Q2015 8,6 mln sztuk Lumii

LuiN 24 Kwietnia 2015 07:43

6 2

W raporcie finansowym Microsoftu za 3 kwartał fiskalny 2015 roku (kończący się 31 marca) pojawia się informacja o sprzedaży 8,6 mln sztuk smartfonów Lumia.



Liczba sprzedanych smartfonów wzrosła o 18% w ciągu roku, jednocześnie spadając w stosunku do poprzedniego, świątecznego kwartału o 18%. Wartość sprzedaży spadła z kolei względem poprzedniego kwartału o 16%, do 1,4 mld dolarów.


W tym samym czasie producent sprzedał 24,7 mln "featurephonenów", czyli telefonów niesklasyfikowanych jako smartfony (to również spadek).




Źródło tekstu: Windows Central, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | lumia | wyniki | 1q2015

w sumie: 21
  • 0

    2.  2015-04-24 08:26:13

    @1- Liczba 18%, wartość 16%.

  • 2

    3. ~Misiek  2015-04-24 08:40:56  host: 89-70-83-61.dynamic.chello.pl

    Czyli na jednego smartfona przypadają TRZY telefony proste. A to znaczy, że tych smartfonów prawie nikt nie chce mimo dobrych specyfikacji i potężnej promocji za miliardy dolarów. Zatem winny jest system operacyjny.

  • -1

    4.  2015-04-24 08:44:53

    Mam nadzieję, że sprzedaż i zyski będą rosły, bo Lumie to naprawdę fajne sprzęty. Szkoda, że wiele osób jest z góry uprzedzonych do nich, chociaż nigdy nie miało z nimi nic do czynienia.

  • 0

    5.  2015-04-24 08:57:49

    @2 - istotnie, moja wina. Było jednak się w nocy przespać :->.

  • -1

    6. ~  2015-04-24 09:17:24  host: awh120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 - winna jest mądrość ludowa, która nie dopuszcza argumentów i "ludzie wiedzą swoje".

  • 0

    7.  2015-04-24 10:43:56

    @4 - Na tyle fajne że sprzedają się dobrze jedynie w Indiach i Chinach najtańsze modele. Miałem 920 i 820, nic więcej z Lumią nie chcę mieć wspólnego.

  • 3

    8. ~Tycior  2015-04-24 10:54:08  host: apn-95-40-232-141.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja posiadałem Lumie 920,630 a teraz mam 535 Dual Sim. Nie jestem żadnym fanboyem Windows Phone,ale to dobre telefony pod względem specyfikacji i optymalizacji. Jedyne wady to dość ubogi Marketplace w porównaniu do Sklepu Googla. Co jakiś czas pojawia się news na innym portalu o tym,że kolejny developer opuszcza system Windows Phone. Nie jest to dobre dla Microsoftu. Co prawda podstawowe aplikacje są,ale np.taki instagram od ponad roku wisi jako beta...opcji praktycznie zero. Oprócz Lumi mam też Samsunga Galaxy S4 LTE jako uzupełnienie tandemu WP 8.1 i Androida.
    Życzę jak najepiej Microsoftowi,bo konkurencja dla Androida się przyda,ale jeśli czegoś nie zmienią to będzie updadek. iOS'a i Appla nie licze,bo oni mają swój własny świat i polityke. Zauważyłem to mając iPhone'a 4S

  • 1

    9. ~do 7  2015-04-24 10:55:38  host: 31-132-65-154.neanet.pl

    A może coś konkretniej? Ja z Lumii też jestem zadowolony. Nie są to może jakieś cuda techniki, ale bardzo udane telefony ze średniej półki moim zdaniem, płynnie działają. Nie mają mnóstwo funkcji, czujników itp. Dla kogoś kto po prostu potrzebuje telefonu, czasem korzysta z netu, e-mail itd. to są wręcz świetne urządzenia.

  • 0

    10.  2015-04-24 12:01:45

    do" 7" - racja.

  • 1

    11.  2015-04-24 12:02:09

    @9- No właśnie, lumia 820 mojej żony- główna funkcja do której telefon został wymyślony (telefonowanie) właściwie nie działała (rozmówca bardziej domyśla się co słyszy niż faktycznie to słyszy, temat znany i przez Nokię/Microsoft olany) na szczęście synkowi telefon upadł tak ładnie że wyświetlacz szlag trafił, żona wróciła do wave 8500 i jest bardzo szczęśliwa, powiedziała że nie chce więcej żadnej Lumi. Moja 920 jakoś działała, jednak nie dało się porozumieć w WP, to nie dla mnie system, więcej braków niż systemu.

  • 1

    12. ~  2015-04-24 13:03:19  host: awh120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wielu powtarza jak mantre: "WP jest do d...bo aplikacji mało". A czego wam brakuje ,ale KONKRETNIE? Glupich gier dla gimbazy? Tysiecy idiotycznych aplikacji typu "odgłosy beknięcia"? To jest najwazniejsze w TELEFONIE? Dla mnie telefon to 1. telefon, 2. sms/mms 3. e-mail 4. aparat 5. pakiet biurowy office + pdf 6. odtwarzacz muzyki 7. nawigacja. Reszta to zabawa dla dzieci! Bo po rozbudowane aplikacje do edycji zdjec, filmow, jakies graficzne, itd? To nie jest komputer! Wydajnosc telefonu, nawet najlepszego nie umywa sie do komputera stacjonarnego. na ktorym robie powazne konkretne rzeczy. Ale najlepiej walic po WP tak jak inni. Inni mowia wam co myslec i myslicie INNYMI.

  • 0

    13.  2015-04-24 13:11:03

    12, Mnie brakuje Snapseeda np. A, że aplikacja jest potrzebna, widać w liczbie jej podróbek dostępnych w sklepie Microsoftu. Kiedyś braków było znacznie więcej, jak np. samodzielnej aplikacji Facebooka, możliwości instalowania przeglądarek niezależnych od silnika Internet Explorera, oryginalnego Dropboksa czy Instagramu. Ludzie, którzy często korzystali z w/w aplikacji mogli poczuć się rozczarowani. Teraz WP jest bliższy pod względem oferty aplikacji Androidowi i iOS. Niektóre aplikacje ma lepsze, inne gorsze. Przeskok pomiędzy platformami nigdy nie odbywa się bezboleśnie - niezależnie od kierunku. Przyzwyczajenia trzymają nas przy różnego typu rozwiązaniach w kwestii ergonomii i ulubionych aplikacjach. Znam zarówno osoby ekstremalnie zadowolone z przejścia na WP, jak i ludzi przerażonych swoją decyzją.

  • 0

    14.  2015-04-24 13:27:50

    @12 zgadzam się. Mi brakuje w mojej 735 tylko Gingera i Orange Finanse. Reszta jest. Ale ja mam coś czego nie ma prawie żaden posiadacz androida - pewną aktualizację.

  • 0

    15.  2015-04-24 14:14:17

    A Mapy Google? Są w WP? Dla mnie to podstawowa funkcja. Brakuje też aplikacji od Targeo - akurat jestem do niej przyzwyczajony i korzystam.

  • 0

    16.  2015-04-24 16:39:47

    @12 Jesteś zaślepionym fanbojem MS/WP. Bo ten kto lubił Nokię bardzo liczył, że przejdą na Androida ewnetualnie szybko poprawią Symbiana - mówimy o roku około 2010-2011 lub rozwiną MeeGo. I porównaj sobie MeeGo z okresu premiery i Windows Phone z tamtego czasu. MeeGo było lepsze i gdyby wpakowano w nie tyle kasy, a raczej gdyby dano tą kasę starej Nokii na rozwinięcie MeeGo to biłoby na głowę WP i Androida i byloby systemem przyjaznym, nie zamkniętym jak WP.
    Czy zauważyłeś, ile to już lat minęło..to nie jest pierwszy czy drugi rok, a do tego Microsoft przejął do realizacji swojego planu dział telefonów od Nokii - więc czego oni więcej potrzebują ?! Po prostu Microsoft jest najgorszym producentem telefonów-softu na smartphony i już. O ile Windows Mobile miał jakieś plusy i nawet konkrety udział w rynku u siebie w USA to Windows Phone jest porażką praktycznie na całym świecie, bo nigdzie nie przebija 10%, w niektórych miejscach 5%, ale to często jakieś bieda państewka. Zobacz na wyniki w USA...prawie nic do tej pory nie ugrali, a na pewno nie w kontekście wpakowanej kasy.
    Czego brakuje ? Wsparcia! Wiele stron, aplikacji wymaga albo iOSa albo Andka! Telefony/urządzenia z Windows Phonem są z miejsca skreślone i to już w zupełności wystarcza. A aplikacji brakuje bardzo dużo, ty nie grasz ? Wiem, że to fajny argument, równie dobrze można powiedzieć, że i system jak Symbian daje dzisiaj radę ;) Po prostu WP jest olewany. To raczej fani WP mają klapki na oczach, a jak wam wystarczają smsy, rozmowy, aparat to wystarczy stary klasyczny telefon, jak ktoś chce maila i nawigacje to Nokia N8, 808...
    WP niestety od początku był źle pomyślany, a zmiany zaprzeczają temu co mówili, MS uważał, że wiedzą lepiej i teraz nie chcą się do końca z tego wycofać, a gdyby stworzyli system jakiego oczekują ludzie cieszący się jak dzieci z każdej prostej zmiany...ale gdyby on taki był od początku, a nie od wers

  • 0

    17.  2015-04-24 16:43:53

    WP niestety od początku był źle pomyślany, a zmiany zaprzeczają temu co mówili, MS uważał, że wiedzą lepiej (Zune) i teraz nie chcą się do końca z tego wycofać, a gdyby stworzyli system jakiego oczekują ludzie, którzy cieszący się jak dzieci z każdej prostej zmiany...ale gdyby on taki był od początku, a nie od wersji 8.1 czy 10 to mieliby argumenty w grze.
    Oczywiście Google trochę "psuje" Androida, ale jeszcze nie na tyle żeby to miało istotny wpływ. Szkoda, że MS i WP są tak beznadziejną alternatywą, szkoda, że to nie Nokia jest graczem, który sam wg własnych pomysłów i idei tworzy swój system jako 3/4 gracz. Bo rozwinięcie Symbiana czy szczególnie MeeGo pewnie byłoby znacznie ciekawsze, korzystniejsze dla konsumentów, a WPorażka byłby powiedzmy 4 systemem do wybory, ale wtedy nikt by już się nim nie interesował. No cóż udziałowcy z zarządem, wybrali najgorzej jak mogli, sprzedali tanio i wtedy kiedy akcje były najtańsze w historii...to powinien być podręcznikowy przykład jak zniszczyć firmę.

  • 0

    18. ~Ducati  2015-04-25 00:53:46  host: user-94-254-193-41.play-internet.pl

    Przeszedłem z Androida na Windows Phone i bardzo mi teraz brakuje zamulania, setek wirusów, ton śmieci w sklepie z aplikacjami, czy też marnego wsparcia w aktualizacjach.

  • 0

    19. ~robi  2015-04-25 14:27:02  host: nsithb13.blokowe.pl

    A jest program typu smart audiobook? Na andku wrzucam audiobooka w folder a program sam mi go wyszukiwal, ustawial w kolejności. Na widnowsie swego czasu nic nie mogłem zrobić, nic. Główny Player nie ustawial książki po kolei, gubil rozdziały itd.a nie było żadnych akternatyw. 20 takich samych odtwarzaczy i wszystkie identyczne. Nie mówiąc o tym ze gdyby mi zabrakło jakiejś części to nie mogłem pobrać bezpośrednio z internetu.

  • 0

    20. ~robi  2015-04-25 14:31:07  host: nsithb13.blokowe.pl

    Zamulenia. Jak uzywales jakiegoś badziewia to się nie dziw.Ja zawsze mam telefony szybkie i nie mam problemu. 2 lata miałem nexusa 4, teraz one plus one. Jak patrze jak ludzie męczą się na samsungu trend czy lg l5 to żal. Jednak ich sprawa, każdy ma inne oczekiwania.

  • 0

    21. ~Darek  2015-04-26 19:15:48  host: apn-31-0-3-37.dynamic.gprs.plus.pl

    A ja mam fona z WP i bardzo fajnie mi się go używa. Przećwiczyłem już trzy modele z tym systemem. 520 tak dla zbadania "tematu", 625 bi była dla mnie idealny gdy go kupowałem i miał LTE, a teraz pracuje na prawdziwym olbrzymie 1320. Tak już jest, że żeby cieszyć się z działania urządzenia musi ono mieć odpowiednie parametry. W tym przypadku fony z WP kosztują mniej od porównywalnie działających urządzeń z Andkiem.
    Mnie system odpowiada, pomimo że nie podoba mi się działalność MS, i mam nadzieje, że będzie dalej rozwijany.

Dodaj swoją opinię