Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft się nie poddaje i pracuje nad nowym wcieleniem mobilnego Windowsa

Microsoft się nie poddaje i pracuje nad nowym wcieleniem mobilnego Windowsa

msnet 30 Maja 2017 22:41

4 2

lumia 950 xl

Windows Phone został uśmiercony, Windows 10 Mobile to też prawie trup, a jednak Microsoft nadal chce powalczyć o rynek podzielony między Androida i iOS.

O ile Windows 10 w wersji na PC ma się dobrze i dostaje coraz to nowe funkcje (obecnie trwają prace nad aktualizacją RS3), o tyle mobilnej wersji tego systemu nie wiedzie się najlepiej. Nawet najzagorzalsi zwolennicy mobilnych okienek mogą się poczuć rozczarowani z powodu tego, co oferuje im gigant z Redmond. Aktualizacja Creators Update nie przyniosła wielu nowości dla urządzeń z systemem Windows 10 Mobile, a w kanale Fast programu Windows Insider, zamiast nowych buildów RS3, jest jakieś Feature 2.




Okazuje się jednak, że to wcale nie musi być koniec mobilnego systemu od Microsoftu. Jak napisał Brad Sams na łamach portalu thurrott.com, dwa niezależne źródła wewnątrz Microsoftu poinformowały go, że w firmie tej trwają wewnętrzne testy nowego sprzętu i zupełnie nowych gałęzi systemu Windows Mobile, wyraźnie różnego niż to, co znamy obecnie. Nowy system, bo tak należałoby o nim mówić, raczej na pewno będzie obsługiwał aplikacje uniwersalne, w które Microsoft zbyt wiele zainwestował, by teraz cały projekt wyrzucić do kosza. Choć w przypadku Microsoftu wszystko jest możliwe...

Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: thurrott.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows mobile

w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2017-05-31 06:51:27  host: a25-06-11.opera-mini.net

    "7"- ty trollujesz dla trollowania.

  • 1

    9.  2017-05-31 06:57:36

    8). Niby jak ja trolluję skoro odpowiadam rzeczowo na wasze pytania?
    Nie znasz innych zasobów słownych i określeń?

  • 0

    13.  2017-05-31 07:55:20

    Używam Windows Mobile- wcześniej miałem WPhone- na wiekowej Lumii 535. Jedyne czego mi brakuje to porządnej przeglądarki. Ale i EDGE i UCWEB jakoś daje radę. Nie ma wielu aplikacji dostępnych na Androida i gier, ale na moje potrzeby jest OK. Nawet gdybym kiedyś kupował nowy to też Windowsa kupię o ile będzie dostępny. Bałem się aktualizacji do W10 ale nie mam problemów.

  • 1

    15.  2017-05-31 08:09:25

    Ja już kolejny raz się nie nabiorę ;-)
    Na Windows na telefonie zdecyduję się dopiero wtedy jak będzie odpalał aplikacje dla PC-ta.

  • 0

    16. ~Calm7  2017-05-31 08:44:30  host: apn-31-0-70-138.dynamic.gprs.plus.pl

    Windows is dead, zdechł znaczy sie

  • 0

    17. ~123x9  2017-05-31 09:41:52  host: n09-06-05.opera-mini.net

    @13 te wymienione przeglądarki to "dno". Ale na windowsie to wystarcza. I tak tv na żywo brakuje, nie możesz pobrać apki.

  • 0

    18.  2017-05-31 10:29:00

    Windows phone 8.1 na Lumia 1320 to był super system. Teraz z wm10 Lumia 640 przeskoczylem na miui 9 xiaomi Mi Max.

  • 0

    19. ~Adi  2017-05-31 10:30:41  host: apn-46-169-142-238.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak wchodził pierwszy android a Microsoft dalej nie dawał wyboru i dalej klepał nokie tylko z Windowsem mowilem ze długo ta firma nie bedzie na rynku. I miałem racje, ludzie lubia mieć wybór i trzeba byc debilem aby oferowac smartfon na tylko jednej platformie widzac ze taki Android miał np juz 40-50% rynku. Wtedy jeszcze to wszystko było do uratowania. No ale jakis kiepski menager dyrektor ciagle sie upieral przy jedynym i słusznym dla nich Windowsie. Teraz widze ze dalej nie wyciagneli nauczki z lekci i dalej szukają szczescia z grube miliony dolarów. Masakra

  • 0

    20. ~  2017-05-31 10:43:52  host: host-89-229-147-234.dynamic.mm.pl

    Problemem telefonów z Windows 10, nie jest system, tylko brak nowych telefonów. MS co rok powinien pokazywać 5 modeli lumii dla poszczególnych segmentów cenowych.

  • 0

    21.  2017-05-31 12:53:00

    @19 - Apple jakoś jeszcze ciągnie a - przypomnijmy - MS chciał "bić się" z Applem właśnie a nie z dziesiątkami producentów wyrzygujących setki modeli słuchawek z Androidem co roku.
    @20 - 5 modeli co roku? W jakim niby celu? Maksymalnie 2 - jeden z segmentu premium i jeden, dopracowany mid-grade. Za to powinni je wspierać przez 3-4 lata przynajmniej a nie spamować rynek a potem niezwłocznie zapomnieć o wszystkich urządzeniach "bo w końcu są już nowe, kupuj...". Nie każdy ma życzenie zmieniać telefon bo jego producentowi nie chce się wydać nowej wersji softu. No i jeszcze sklep z apkami (czy raczej bez nich...) musieliby zapełnić wartościowymi pozycjami ale dopóki udział w rynku (jest już chyba...) liczony w promilach to kto będzie pisał apki dla takiej niszy?

  • 0

    22.  2017-05-31 13:50:23

    Mobilny Windows to trup. Wskrzeszanie trupa...? No można... Tylko po co to komu? I tak tego nikt nie kupi.

  • 0

    23.  2017-05-31 14:03:30

    "w które Microsoft zbyt wiele zainwestował, by teraz cały projekt wyrzucić do kosza. "

    I dalej brną..ślepo, na siłę. Jak przy Windows 7 do beznadziejnej ósemki. Idiotyczne pomysł forsowane na siłę. Dlaczego Windows 10 ma użytkowników ? Bo była darmowa aktualizacja i nowy direct...bez tego 90% użytkowników Windowsa 7 nie tknęłaby 10. A gdyby siódemka dostała directa...Mało funkcji, ograniczenia, brak opcji - to cała prawda o Windows Phone. A potem nie lepiej, aktualizacje mało wnosiły, ciągle nie było pewnych rzeczy od dawna dostępnych u innych. Jak ktoś tylko dzwoni to kupi telefon nawet za 100zł. Po co mu tyle rdzeni, po co system...skoro nie ma aplikacji, gier ? System musi być nie gorszy, a lepiej oferować coś więcej niż konkurencja, to czego chcą ludzie, a nie to co chce wcisnąć ludziom firma.

  • 0

    24. ~karluum  2017-05-31 14:49:40  host: 91-241-35-3.internet.jettel.pl

    System fajnie chodził na tanich słuchawkach. WInda 8.1 była dopracowana, płynnie chodziła. A teraz? Uaktualnienie CU dostały tylko ostatie Lumie, system zaczął mi się wieszać (przeglądarka i aparat z którymi nie było problemu wcześniej), gorsze mapy (Bing zamiast here).

  • 0

    25.  2017-05-31 15:31:11

    Nie dam się już nabrać. Poza problemami jak we wczesnej becie wycofują się kolejni deweloperzy.
    I to jest gwóźdź do trumny a czarę goryczy przelała apka z ING w której podczas transakcji blik przestała działać klawiatura przy wyborze pola na wpisane PINu. OLX - przestaje już modernizować apkę, JAK dojadę .... porównajcie sobie na andku tą samą apkę. No i wreszcie mapy to co było atutem stało się nieużywanym gó... W tym czasie jak windows dreptał w miejscu i robił pod siebie android nadrobił zaległości w zakresie kontroli uprawnień aplikacji (w tym autostartu) i płynności działania i nawigacji.

  • 0

    26. ~bhp99  2017-05-31 17:25:01  host: 178235147105.dynamic-zab-02.vectranet.pl

    Jestem za. Do andka mam duże zastrzeżenia, zgniłe jabłka drogie, SailfishOS i blackberry ostały (tego chcą zniszczyć). Pewnie się nie zgodzili na wsadzenie szpiegów do systemu. Waszej pogoni za nowościami nie rozumiem. Zdjęcia/filmy, navi, przeglądarka, mail, komunikator i przede wszystkim bhp - dziś są w necie instrukcje dal 11-latów jak zrobić włam do andka. Specsłużby zapewne zawsze będą mogły ale *** nie zdzierżę.

  • 1

    27. ~Gliwice  2017-05-31 17:55:12  host: pub-137.65.multiplay.pl

    Najgorsze jest to że nagrywanie rozmów działa tylko na nielicznych, kilku "nowych" modelach Lumii :-/
    Jak żyć nie zmieniając systemu? Leżeć i kwiczeć kłikłi!

  • 0

    28. ~  2017-05-31 20:01:24  host: 188.166.70.190

    microsoft to firma krzak - niedawno darli m orde, że win10 bedzie na wszystkie urządzenia jeden.....

  • 0

    29.  2017-05-31 21:36:19

    mobilny windows to juz niech lepiej nie zaczyna od nowa

  • 0

    30. ~Pro-użtkownik  2017-05-31 22:38:46  host: apn-95-40-212-242.dynamic.gprs.plus.pl

    Dupki zawsze będą narzekać na Windows 10. A profesjonaliści korzystają właśnie głównie z W10 bo ma najlepsze zabezpieczenia o których Android może tylko pomarzyć. Używałem Windows 8 mobil, używam W10 i jest super. Znajomi używają Androida, reszta rodziny też. Ja bez problemów, im sie wciąż coś zawiesza, dostają dziwne przesyłki itp upierdliwości. I co? Ano zaczynają myśleć o zmianie na W10. I to by było na tyle.

  • 0

    31. ~  2017-06-01 11:17:50  host: 140.101.31.244

    Niech powrócą do filozofii i możliwości Windows Mobile 5 połączonej z wydajnością i grafiką Win10.

Dodaj swoją opinię