Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft rozpoczyna wysyłkę oprogramowania Lumia Denim

Microsoft rozpoczyna wysyłkę oprogramowania Lumia Denim

LuiN 17 Grudnia 2014 22:24

5 0

Aktualizacja Windows Phone 8.1 do wersji Lumia Denim zapowiedziana została jeszcze we wrześniu. Teraz nową wersję systemu otrzymują pierwsze smartfony - póki co tylko w Chinach.



Lumia Denim przynosi ulepszoną aplikację aparatu, szybsze wykonywanie zdjęć, Moment Capture (filmy 4K o szybkości 24 klatek na sekundę), Rich Capture (funkcja łącząca tryb HDR i dynamiczne doświetlanie ujęć), nowe funkcje Glance Screen, takie jak informacja o pogodzie czy statystyki dotyczące zdrowia i uprawianego sportu. Asystent głosowy Cortana będzie mógł być aktywowany po aktualizacji komendą głosową, bez dotykania urządzenia.

Oprócz tego liczyć możemy na szereg poprawek usuwających wykryte błędy oprogramowania i zwiększających szybkość działanie smartfonów Lumia. W Chinach aktualizacja dostępna jest dla smartfonów Nokia Lumia 520, 525, 526, 625, 720, 720T i 1320, a więc nie dla najwyższych modeli, jak wcześniej zapowiadano, lecz w pierwszej kolejności dla średniej i niskiej półki cenowej. Warto pamiętać, że dostępność dodatkowych funkcji jest różna w zależności od modelu.




Zobacz: Lumia Denim - Microsoft ulepsza Windows Phone

Z wrześniowych zapowiedzi Microsoftu wynikało, że Nokia Lumia 930, Lumia 1520 i Lumia Icon otrzymają aktualizację do Lumia Denim jako pierwsze i nastąpi to pod koniec IV kwartału tego roku. W listopadzie O2 UK przekazał jednak, że nowego oprogramowania należy się spodziewać dopiero w I kwartale 2015 roku.

Na rynku dostępne są trzy smartfony z preinstalowanym Windows Phone w wersji Lumia Denim, są to Nokia Lumia 830, 730 Dual SIM i 735.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: lumia denim | microsoft | nokia

w sumie: 22
  • 0

    3. ~  2014-12-17 23:34:35  host: 150.etlink.pl

    http://tlp.is/4v3

  • -2

    4. ~asdert  2014-12-17 23:35:22  host: 89-76-117-213.dynamic.chello.pl

    ojej, znowu dostanę aktualizację, już mam ich dosyć, wracam do androida! Żartowałem :P

  • 0

    5. ~Megabol  2014-12-18 07:44:05  host: 81.219.84.18

    Windows Phone to najlepsze oprogramowanie na swiecie, uzywam go praktycznie wszedzie.
    Ostatnio nawet zainstalowalem na Sony i dobrze mi sie na nim pracuje. Na Androidzie zawsze mialem problemy z konserwacja plikow, nie moglem tez umotywowac ekran oraz mialem duze problemy z alkoholem.

  • 0

    6. ~mila  2014-12-18 08:16:38  host: 212.160.172.85

    używam od miesiąca lumii 735 i po przesiadce z SGSIII i LG G2 mini - to jest rakieta nie telefon... nigdy więcej Androida (przynajmniej na poziomie telefonów z niższej półki niż S5, Z3 itp. - ale to telefony które kosztują 3 razy tyle co L735...). Polecam.

  • 0

    7. ~oko  2014-12-18 08:51:42  host: 89-70-180-144.dynamic.chello.pl

    Mam te same odczucia, mając telefon z androidem co chwilę zmieniałem na inny też a androidem - zawsze coś było spartolone. Android mulił się po jakimś czasie, brak aktualizacji pomimo tego że sprzęt pociągnął by nowszą wersję.
    Trafiłem na lumię 920 i to jest TO - brakuje tylko diody powiadomień. Ostatnio na przedłużenie umowy dostałem XPERIĘ M2.
    Uruchomiłem, pobawiłem się chwilę i schowałem do pudełka, sprzedałem - android był dużo mniej intuicyjny niż wp8,1 . Potrafiłem go oczywiście obsługiwać ale wszystko trwało dłużej i było bardziej skomplikowane. Czekam na aktualizację do WP10 :)

  • 0

    8. ~stef  2014-12-18 09:18:24  host: host93179250100.interoswiecim.static.3s.pl

    Rok temu przesiadłem się z S3 na Lumię 920 i... nie spodziewałem się ale już chyba nie wrócę do Androida. I w sumie nie brakuje mi niczego w WP.

  • 0

    9.  2014-12-18 09:30:44

    @zainstalowałeś Windows Phone na Sony powiadasz? Good to know

  • 0

    10.  2014-12-18 09:39:17

    Kilka opinii - głównie pozytywne o migracji z Androida na WP. Nie ma się w sumie czemu dziwić, skoro dla większości zwykłych "Kowalskich" WP jest znacznie przyjaźniejszym systemem operacyjny,

  • 0

    11. ~Rudi  2014-12-18 10:07:33  host: pc10-153.btk.net.pl

    Na Lumię 625 w T-Mobile Denim już jest :-)

  • 0

    12. ~pino inowroclaw  2014-12-18 12:29:47  host: host-89-230-131-104.inowroclaw.mm.pl

    CZY W NOWYM OPRAGRAMOWANIU Lumia Denim JEST JUZ W SMS JAK SIE PISZE LICZNIK SMS PRZY NOKIA LUMIA 1320 PROSZE O ODPOWIE

  • 0

    13.  2014-12-18 12:40:52

    Ja nie mam Denima a w L820 jak piszę i dochodzi ilość znaków do 160 to licznik się pojawia.

  • 0

    14.  2014-12-18 12:53:13

    A nie wiecie panowie, jak sie ma sprawa z aktualizacja pod Lumie 620 ?

  • 0

    15. ~.aj  2014-12-18 14:22:38  host: host196-41.vanco.co.uk

    Wszystko fajnie. Tylko kiedy zostana poprawione takie funkcje jak np. wibrowanie razem z dzwonieniem ? Niby pikus, ale wiele razy przez to nie odebralem telefonu. Kto to w ogole wymyslil, zeby wibracja byla na samy poczatku, a pozniej sie wylaczala i byl juz tylko dzwonek bez wibracji ?

  • 0

    16.  2014-12-18 19:26:06

    Ciekawą rzecz "odkryłem" - gdy wyłączyłem w swojej Lumii 1520 udział w PfD, to w "Info+dodatki" zobaczyłem napis "Lumia Denim". Czy to znaczy, ze osoby biorące udział w programie "Preview for Developers" już od dawna mają aktualizację Denim, nawet o tym nie wiedząc?

  • 0

    17. ~jarko  2014-12-18 20:37:23  host: cmk34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @msnet a to ciekawe. Ja w swojej 520 PfD mam niby cyan ale jest kilka nowych funkcji, Np włączanie i wyłączanie danych mobilnych z poziomu wyciaganego od góry paska.

  • 0

    18. ~  2014-12-18 21:00:22  host: apn-95-41-80-121.dynamic.gprs.plus.pl

    Lumia 1320 z T-Mobile PL ma już Denim :-) W porównaniu z przeskokiem Blck > Cyan zmian jest o wiele mniej :-|

  • 0

    19. ~ja  2014-12-18 22:06:18  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    Lumia 520 z Plusa dzisiaj rank otrzymala Denim

  • 0

    20. ~  2014-12-18 22:31:03  host: 188.146.106.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy w tej aktualizacji jest opcja ustawienia przy wygaszonym ekranie zegarka? W starych nokiach można było coś takiego zrobić, żeby wyświetlać na ekranie na czarnym tle aktualna godzinę.

  • 0

    21. ~Punk  2014-12-22 02:07:01  host: 5.174.40.26

    Jak ta aktualizacja będzie chodziła jak Cyan to kuzynka chyba podziękuje za Nokie, a w sumie to za Microsoft.
    Może ktoś chętny na Nokia Lumia 520 bo kuzynkę już ona tak wpienia że chcę się jej pozbyć.

  • 0

    22. ~Raf  2014-12-30 21:53:40  host: 31.42.12.27.alfanet24.pl

    Lumia 520 z T-Mobile właśnie dostała Denima.

Dodaj swoją opinię