Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft prezentuje Windows Phone 8 [wideo]

Microsoft prezentuje Windows Phone 8 [wideo]

LuiN 30 Października 2012 15:07

0 0

Pokoje, Kid’s Corner (Kącik dziecięcy), Data Sense (licznik transferu) to zaledwie kilka nowości, które zostały wprowadzone w najnowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego - Windows Phone 8.

Twórcy systemu kontynuują tradycję spersonalizowanego ekranu głównego oraz olbrzymią integrację ekosystemu Microsoft z Windows 8 i 7, Xbox oraz usługami w chmurze. W Polsce w połowie listopada będą dostępne telefony Nokia Lumia 920 i 820 działające pod najnowszym systemem operacyjnym. Swoje urządzenia zapowiadają także HTC i Samsung.

Live Tiles, czyli "żywe" kafelki to wyróżnik Windows Phone, którego nie oferuje żaden inny system. Dzięki nim użytkownicy mogą w dowolny sposób spersonalizować ekran swojego urządzenia, przypinając do niego najważniejsze kontakty, ulubione aplikacje, muzykę, gry czy zdjęcia. Do dyspozycji użytkowników są trzy rozmiary oraz 20 kolorów kafelków. Wśród wyróżników Windows Phone 8 są także:

Live Apps, czyli "żywe" aplikacje to dostęp do najważniejszych informacji prosto z ekranu startowego: oferta dnia na Grouponie, informacje o połączeniach lotniczych czy news dnia to dopiero początek. Dzięki Windows Phone 8 "żywe" aplikacje takie jak Facebook, mogą informować użytkownika o zmianach statusu, nawet na tapecie ekranu blokady.

Najlepsze aplikacje. Sklep Windows Phone oferuje obecnie 120 tys. aplikacji, a liczba ta zwiększa się codziennie nawet o kilkaset pozycji. Polskich aplikacji dostępnych w Marketplace jest obecnie 7 tys. Wśród dostępnych treści są takie hity, jak Angry Birds Star Wars, Cut the Rope Experiments, Disney’s Where’s My Water, LivingSocial, Temple Run, Urbanspoon i wiele innych.

Kid’s Corner. Dostępny wyłącznie w Windows Phone 8. Dzięki specjalnie zaaranżowanemu Kącikowi Dziecięcemu możesz powierzyć dziecku smartfon bez żadnych obaw. Koniec ze skasowanymi zdjęciami, przypadkowo wysłanymi mailami czy niechcianymi połączeniami. Wystarczy szybka konfiguracja, by rodzice mogli udostępniać dziecku specjalny ekran z dostępem wyłącznie do wybranych dla niego gier, aplikacji, muzyki czy filmów.

Pokoje. To funkcja dla osób, które chcą dzielić się treściami z wybranymi grupami przyjaciół, a nie wszystkimi znajomymi. Pokoje pozwalają na tworzenie prywatnych grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, na przykład rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Dzięki tej funkcji możesz rozmawiać z członkami grupy na czacie, dzielić się z nimi swoim kalendarzem, listą zakupów, zdjęciami czy innymi dokumentami, wymienianymi wyłącznie między wami. Pewne funkcje dostępne będą także w kontakcie z osobami korzystającymi z innych smartfonów.




Data Sense (licznik transferu). Dzięki tej nowej funkcji można surfować po Internecie i korzystać z wielu funkcji bez obaw o przekroczenie swojego limitu transferu danych. Data sense zmniejsza ilość pobieranych z sieci danych poprzez kompresję zdjęć stron internetowych, Wi-Fi oraz dostosowanie do indywidualnego limitu miesięcznego. Funkcja ta pokazuje ile danych zużywa aplikacja, ponadto użytkownik jest informowany, gdy zbliża się do limitu korzystania z Internetu mobilnego. Data Sense pojawi się w ofercie wybranych operatorów w okresie świąt.

Portfel i NFC. Windows Phone 8 oferuje także nowoczesne funkcje portfela, takie jak płatności NFC (near-field communications). Funkcja Portfela w smarfonie umożliwia również posiadanie debetu, kredytu, zakładanie kart lojalnościowych i członkowskich.

Zawsze dostępny Skype. Dzięki nowej aplikacji Skype, która już wkrótce dostępna będzie na systemie Windows Phone 8, użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia jak w tradycyjnym telefonie. Wystarczy wybrać interesujący nas kontakt. Skype jest stale włączony i dostępny, dzięki czemu to użytkownik wybiera, w jaki sposób chce połączyć się ze znajomym.

Windows Phone 8, ze zbliżonym wyglądem, technologiami oraz usługą SkyDrive, idealnie współpracuje z komputerami z Windows 8, Windows RT i konsolą Xbox 360. Użytkownik może więc edytować dokument na telefonie z Windows Phone 8 i dokończyć pracę dokładnie w tym samym miejscu na swoim domowym komputerze.

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 5

    4.  2012-10-30 15:55:44

    Nie jestem jakimś zapalonym fanem WP, ale jak Apple wyda nowy system, czy jakieś zmiany w Androidzie, to NEWS DNIA, a tu wiadomość, jak wiadomość. No a tu zmiana dość istotna, bo nowy system, obsługiwany tylko na nowych urządzeniach. Trochę po macoszemu traktowany ten system, a ma potencjał, tylko że jeszcze raczkuje.

  • 0

    5. ~  2012-10-30 15:58:25  host: v48-07.opera-mini.net

    Mam pytanie do znawców tematu czy ten system ma w stadardowo funkcje mobilnego hotspotu ? Czy zależy to od producenta słuchawki ? Jeśli tak to jakie użądzenie wybrać żeby można je użyć jako mobilnego hotsptu ?

  • 0

    6. ~  2012-10-30 16:13:12  host: ivb90.internetdsl.tpnet.pl

    @5 - wp7.5 po aktualizacji ma taka funkcje. wiec pewnie wp8 tez

  • 0

    7. ~troll  2012-10-30 16:14:35  host: 178-37-199-226.adsl.inetia.pl

    "Najlepsze aplikacje. Sklep Windows Phone oferuje obecnie 120 tys. aplikacji, a liczba ta zwiększa się codziennie nawet o kilkaset pozycji. Polskich aplikacji dostępnych..." BŁĄD, "Polskich" to przymiotnik więc piszemu małą literką :C

  • 1

    8. ~  2012-10-30 16:33:58  host: vlan.efekt.net.pl

    @7 Jest prawidłowo napisane. To jest nowe zdanie. Zdanie zawsze rozpoczyna się dużą literą.

  • 0

    9. ~Man  2012-10-30 16:35:25  host: v21-13.opera-mini.net

    @7. Idź do okulisty. Przed słowem "Polskich" jest kropka więc zdanie rozpoczynamy od dużej litery :) Czyli jest prawidłowo.

  • 0

    10. ~Aaaaa  2012-10-30 16:56:44  host: eic134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No nie powiem, nie powiem - fajny system :) Aż w szoku jestem, że zacząłem się nad nim zastanawiać ale to chyba głównie dlatego, że Android absolutnie do mnie nie przemawia.

  • 0

    11. ~PLANET  2012-10-30 17:19:34  host: jag4.dag.pl

    Małymi kroczkami do przodu robi się coraz ciekawszy system.. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, ale już wiem, że funkcje albo dwie skopiuje konkurencja. Na plus Kid's "Corner" (karny jeżyk? ;), Skype online i przynajmniej w teorii, Pokoje. Live appsy to tak naprawdę widzety w innej formie, no ale... ;)

  • 0

    12. ~qrer  2012-10-30 19:16:14  host: afaq204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a profile są?

  • -2

    13.  2012-10-30 20:18:07

    "Just don't expect Flash support. Silverlight doesn't work either." Wideo rozmów 3G też nie ma !!! Sam wygląd czcionka (i to że sie nie mieści na ekranie), no nie wiem ale mnie odpycha od tego systemu.

  • 0

    14. ~  2012-10-30 20:27:15  host: host25.v47.interkam.pl

    @13 Wielka szkoda, brak wideorozmow 3G, bede plakal calymi dniami. Co do dużych, fakt czcionek wkurzajace jest, ze tyle ekranu zajmuja, ale mniejsze by slabo wygladaly.

  • 0

    15. ~miro  2012-10-30 21:18:44  host: 031011129163.warszawa.vectranet.pl

    A co z tym BT jest już normalnie dostępny? można wysyłać pliki przez BT? Dalej co z filmami odtarza Divx/Xvid? Można ustawić dowolny dźwięk na dzwonek? można wysyłać sms-y grupowo?

  • 0

    16. ~Olek  2012-10-30 21:24:06  host: host-89-229-94-49.szczecin.mm.pl

    No i proszę bardzo, można zrobić interesujący i ładny system bez zrzynania z iOS.

  • 0

    17.  2012-10-31 01:12:07

    15 to niby tak ale nie radzi se z mkv i dźwiękiem AC3 - a to chyba popularne jak sie nie myle

  • 0

    18. ~  2012-10-31 03:01:04  host: v46-07.opera-mini.net

    Czy ściąganie filmów i muzyki też tylko przez ZUNE zainstalowany na komputerze jak to miało miejsce w WP7?

  • -1

    19. ~  2012-10-31 09:05:51  host: apn-77-113-136-60.dynamic.gprs.plus.pl

    Android może wyglądać jak się chce, chcesz kwadraty instalujesz http://www.chameleonlauncher.com/ , http://tinyurl.com/8jw6h6l, http://tinyurl.com/74dv8pz. Android może wyglądać dowolnie bo ma pełną personalizację, a nie pozorną, gdzie jak w IOS można poprzestawiać co najwyżej ikonki czy W8.

  • 0

    20. ~misiek  2012-10-31 13:52:12  host: 62-233-216-82.rako-lan.pl

    Korzystam z Lumi 610 i smiem twierdzic ze WP 7,5 działa super! Ma ograniczenia w personalizacji, nie mozna tworzyc folderow, BT w przesyłaniu nie działa i masoby dysk USB nie działa, ale mi to wcale nie przeszkadza. wazne ze telefon szybko chodzi pomimo 256 RAMU !!! i bateria trzyma okolo 1,5 dnia. Przed wyborem zastanawiałem sie nad Androidem, ale teraz wiem ze kolejnym telefonem moim bedzie telefon z WINDOWS PHONE 8 !!!! Pozdrawiam !

  • 0

    21. ~  2012-10-31 16:44:44  host: v30-04.opera-mini.net

    Napaliłem się na nokie lumie 920 kiedy Telepolis napisze coś o smartfonach samsunga z w 8 ?

  • 0

    22. ~Karcow  2012-10-31 21:15:14  host: 81-219-68-226.adsl.inetia.pl

    WP8 na pewno obsługuje dyski masowe, ZUNE'a w ogóle już nie ma, BT działa normalnie (a wcześniej też działał tylko najpierw trzeba było zsynchronizować urządzenia a potem przesyłać), można ustawić dowolny dźwięk na dzwonek, i działa Divx/Xvid, co do sms grupowych to nie wiem.

  • 0

    23. ~e  2012-10-31 23:48:00  host: host117.opteris.pl

    No, trzeba przyznac, ze zapowiada sie ciekawie :) Najwieksze plusy to m.in. jednolity interface, SkyDrive (o Google Docs mam niezbyt przychylna opinie), swietna wspolpraca z pozostalymi Windows. No i plynnosc. Nic nie przymula. Podobnie sam interface. Osobiscie mnie nie zachwyca, ale ma ogromna zalete w porownaniu z tymi z Androida - po prostu jest jeden, a nie pierdyliard zamulaczy z roznymi brakami i wadami. Mysle, ze dla MS moze to byc w przeciagu 2-3 lat sila napedowa. Oby tylko chinczycy chcieli produkowac sprzet z tym systemem, tak jak rzucili sie ostatnio na Androida, byloby super. Np. taki Jiagu G3 z tym (ew z BB 10) systemem...Marzenie ;) Bo niestety, ale liczy sie tez cena... Jedno co mnie zaintrygowalo w tym filmiku, to brak Nokii ;) Zazwyczaj byl HTC, troche Samsunga. Nawet iPhone sie trafil, a o Nokii tylko wzmianki ;)

Dodaj swoją opinię