Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft prezentuje dwa tablety z Windows 8 [wideo]

Microsoft prezentuje dwa tablety z Windows 8 [wideo]

Q! 19 Czerwca 2012 09:19

0 0

Microsoft zaprezentował swoje dwa pierwsze tablety, które pracować będą pod kontrolą systemu Windows 8. Obydwa wyposażone będą w wyświetlacze o przekątnej 10,6 cali.

Surface, bo tak się będą nazywać tablety Microsoft, dostępne będą w dwóch wersjach, RT oraz Pro. Jaka będzie pomiędzy nimi różnica?

microsoft surface microsoft surface microsoft surface microsoft surface

Surface RT nie będzie pełnowymiarowym tabletem z Windows 8. Będzie mógł on uruchamiać jedynie aplikacje zgodne z interfejsem Metro UI, które dostępne będą z poziomu sklepu z aplikacjami dla Windows.

Jego parametry przedstawiają się następująco: ekran ClearType HD o przekątnej 10,6 cali, przednia oraz tylna kamera HD oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. Wśród portów znajdą się m.in. microSDHC, USB 2.0 i microHD video.




Tablet posiadać będzie ogniwo o mocy 31,5 Wh, które zamknięte zostanie w obudowie o grubości 9,3 mm. Masa urządzenia to 676 gramów.

Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety


Surface Pro będzie tabletem działającym pod kontrolą pełnej wersji systemu Windows 8. Ekran ClearType o przekątnej 10,6 cali ma mieć rozdzielczość FullHD. Również tutaj znajdziemy dwie kamery o rozdzielczości HD. Dane zapisywać będzie można w pamięci wewnętrznej o wielkości 64 lub 128 GB.

Sercem urządzenia będzie jeden z procesorów Intela, Core, trzeciej generacji, czyli Ivy Bridge. Wraz z m.in. portami microSDXC, USB 3.0 oraz mini DisplayPort video zostanie on zamknięty w obudowie o grubości 13,5 mm i masie 903 gramów. Wszystkie te dobra zasili ogniwo o mocy 42 Wh.

Daty premiery obydwu urządzeń nie zostały sprecyzowane. Mówi się jednak, że pierwszy z tabletów pojawi się na rynku na jesieni, drugi około 3 miesiące później.

Źródło tekstu: Microsoft     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 3

    1.  2012-06-19 09:23:04

    Zaczyna robić się coraz ciekawiej.

  • 5

    2.  2012-06-19 09:23:11

    kompatybilność z micro sdxc ? Nice ;) miniDisplayPort ? +2 dla microsoftu. jak widać jak chcą to potrafią.

  • 1

    3.  2012-06-19 09:26:21

    Jest jeszcze coś: skoro Windows RT obsługuje karty pamięci oznacza to, że WP8 też najprawdopodobniej będzie to robił.

  • 3

    5. ~sss  2012-06-19 10:50:45  host: aapp135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe jak będzie stał cenowo :)

  • -2

    6. ~Mucus  2012-06-19 11:17:46  host: host86-148-251-171.range86-148.btcentralplus.com

    Promo video trzeba przyznac jest rewelacyjne! Ogladalem ze 5 razy! Swietne po prostu

  • 1

    7. ~  2012-06-19 11:30:38  host: 91.227.80.38

    To nawet Microsoft wyprzedził Nokię z prezentacją tabletów? Niesamowite jak bardzo Nokia jest zacofana.

  • 1

    8.  2012-06-19 11:47:17

    @7 Nokia zaprezentowała swój pierwszy tablet 3 lata przed premierą iPhone. Całkiem nieźle jak na zacofaną firmę.

  • 1

    9. ~hopla  2012-06-19 12:23:53  host: mt.pl

    A może to Nokia wyprodukuje te tablety :D Dziwne,że Microsoft pokazuje własny sprzęt jak to Nokia zapowiadała wyjątkowy model z WP a taki właśnie jest produkt Microsoftu.

  • 1

    10. ~787  2012-06-19 12:34:17  host: user-109-243-41-123.play-internet.pl

    >5. Przeczytaj art. na telepoils kilka dni wstecz ile ms woła za 1 licencję win8 na tablet to się zdziwisz. Licencja droższa od najtańszego tabletu.

  • 1

    11. ~kolega spod Radomia  2012-06-19 13:04:36  host: aepi44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i wszystko jasne. http://img.wiocha.pl/images/7/6/76310dfe4e7d2c70db4c36ac3c736d8f .jpg

  • 1

    12. ~  2012-06-19 14:39:18  host: public-gprs150885.centertel.pl

    watów? Proponuję sięgnąć do tabel SI.... Może wato-godzin? A może dekagramów... Obciach!

  • 0

    13. ~doswiadczony1990  2012-06-19 14:47:09  host: 109.110.212.20

    Ja tam w sumie mam laptopa z 2008 i śmiga mi na windowsie XP jak burza i tak już przez cztery lata, także tablety mi nie potrzebne ale jak będą tanie np po 500 zł to czemu by nie. Szkoda tylko że mają tak mało-pojemny HDD 128 GB, tyle ile mój stary laptop z 2008 roku choć on kosztował sporo, 1500 zł. Ale ogólnie to raczej dotykowa zabawka ten tablet, wolę pełnoprawnego laptopa, mysz, fizyczna klawiatura, dobry ekran, normalny windows XP, to jest to !

  • 1

    14.  2012-06-19 14:53:02

    @12 - thx, już poprawione. :-)

  • 1

    15.  2012-06-19 19:24:14

    @13 już widzę jak oni tam HDD wkładają. Tam prawie na pewno SSD będą siedziały. A na to, że będą kosztowały 1500zł bym się nie nastawiał. Jak ten z Windows RT będzie 2200zł kosztował to będzie cud.

  • 0

    16. ~  2012-06-19 23:00:04  host: ecd26.internetdsl.tpnet.pl

    słyszałem że to cacko ma kosztować około 3 tysi i mają to łykać kolesie w korporacjach ze względu na kompatybilność z innymi wersjami Windows

  • 0

    17. ~netto  2012-06-19 23:33:23  host: user-109-243-83-215.play-internet.pl

    http://www.youtube.com/watch?v=b9CHFa7YqVQ&feature=related

  • -1

    18. ~borg89  2012-06-21 15:40:42  host: 213-238-100-237.adsl.inetia.pl

    tablety prezentują się naprawdę pięknie, słyszeliście już może o metroone.pl, platformie skupiającej programistów aplikacji na Win8?

  • 0

    19. ~t  2012-07-29 15:19:41  host: cpc2-finc8-0-0-cust770.4-2.cable.virginmedia.com

    Q, i tak nie jest dobrze, moze sie czepiam ale [Wh] to nie jest jednostka mocy tylko energii

Dodaj swoją opinię