Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft potwierdził lukę dot. wiadomości w WP7, są kolejne

Microsoft potwierdził lukę dot. wiadomości w WP7, są kolejne

Q! 14 Grudnia 2011 12:07

0 0

Microsoft potwierdził informację o błędzie w systemie Windows Phone 7.5 Mango, który pozwala na zablokowanie w telefonie menu wiadomości za pomocą specjalnie przygotowanej treści. Jednak to nie koniec z problemami w WP7.

Szerzej o błędzie pisaliśmy w tej wiadomości.

Teraz Microsoft potwierdził, że błąd w systemie rzeczywiście występuje. Inżynierowie firmy z Redmond rozpoczęli dokładne badanie luki. Po jej zbadaniu i zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, Microsoft rozpocznie prace nad łatką, która pozwoli usunąć błąd w systemie.




Tymczasem Khaled Salameh, który odkrył lukę w systemie, twierdzi, że ustawienie treści z SMS-a jako statusu w komunikatorze Windows Live Messenger, spowoduje podobne problemy z hubem Kontakty.

Oprócz tego, ta sama czynność spowoduje, że wszystkie kontakty znajdujące się na liście kontaktów osoby z takim opisem nie będą mogły się zalogować na swoje konto w tym komunikatorze w wersji… biurkowej.

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • -1

    1.  2011-12-14 12:49:56

    aaaa tam.

  • 0

    2.  2011-12-14 14:49:03

    Okazuje sie dopieszczany przez setki programistow system Microsoftu nie jest taki dobry jak go marketing przedstawial i to mimo swoich ograniczen.

  • 0

    3.  2011-12-14 15:31:21

    Było by dziwne aby Shitsoft nie miał żadnych luk ;)

  • 0

    4. ~observer  2011-12-14 15:53:28  host: aaat177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ...bo przecież android i inne systemy luk nie mają... :)

  • 0

    5. ~r  2011-12-14 16:11:35  host: public-gprs163428.centertel.pl

    pewnie wypuszczą service pack'a 1, potem 2, 3, 4 itd. i będzie super ;-)

  • 0

    6. ~Shadow_82  2011-12-14 16:24:09  host: 195.136.20.133

    @4 - no wlasnie... To jest piekna sprawa jak sobie media generuja tematy... MS - bledy bledy bledy... A na Andku? IOS'ie? Legenda glosi, ze ktos kiedys o 1 bledzie slyszal :)

  • 0

    7. ~  2011-12-14 16:24:37  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    Przynajmniej Microsoft coś robi z lukami. Błąd nie jest aż taki szkodliwy, czy niebezpieczny. Stworzenie idealnego systemu wymaga wielu lat pracy. Od Windowsa 95 do do W7 trochę minęło. Ale ”siódemka” na PC jest genialna. To samo czeka serię Windows Phone, co mnie bardzo cieszy :-)

  • 0

    8.  2011-12-14 16:32:19

    @7: No nie, skąd, wcale a wcale. Błąd który wymusza przywrócenie ustawień fabrycznych, to nie problem, zwłaszcza jak w międzyczasie na telefonie zmagazynowałeś dane, których kopii bezpieczeństwa nie ma. To wcale nie jest problem, ani tyci-tyci..

  • 0

    9. ~Sztywny  2011-12-14 16:55:11  host: 20.133.40.85

    ciekawe jak będą przeprowadzane update'y i kto za to będzie płacił. Bo przecież płacąc za słuchawkę płacę za produkt który działa. A jak istnieje możliwość uwalenia mi słuchawki i jeszcze muszę swój cenny ułamek z powiedzmy cienkiego 100MB w abo poświęcić na dosysanie łat to... qupa.

  • 0

    10. ~  2011-12-14 19:29:29  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    @8 Oj AbrahaM nie wiesz co piszesz. Po pierwsze przywrócenie ustawień fabrycznych nie usuwa żadnych danych. A po drugie zablokowane menu wiadomości wcale nie przeszkadza, aby wykonać kopię zapasową. Poza tym w Nokii masz coś takiego jak SynchOvi co Ci aktualizuje najważniejsze dane na serwerze. A kartę pamięci zawsze można wyjąć. Poza tym aby taka blokada miała miejsce najpierw trzeba tą spreparowaną wiadomość od jakiegoś pajaca otrzymać. Więc jak dla mnie to nawet mniej jak tyci tyci.

  • 0

    11.  2011-12-14 20:17:16

    @10 - To że będziesz miał wypadek samochodem to też szansa taka tyci-tyci a jednak pasy zapinasz...

  • 0

    12. ~geniu  2011-12-14 20:36:33  host: public-gprs18646.centertel.pl

    MS, Wxx, Nihil novi.

  • 0

    13.  2011-12-14 21:31:27

    @10: cytuję za newsem wcześniejszym podanym w tekście tego newsa: "Po jego uruchomieniu dostęp do menu wiadomości nie jest możliwy, pomimo wielu prób. Jedynym sposobem na zmianę tego wydaje się przywrócenie fabrycznych ustawień telefonu, co wiąże się z usunięciem wszystkich treści zgromadzonych w jego pamięci." - więc polemizuj z portalami, nie ze mną.

  • 0

    14. ~  2011-12-14 23:12:44  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    @11 skoro porównujesz zapinanie pasów w samochodzie do błędów w systemie mobilnym, to dla własnego bezpieczeństwa nigdy więcej nie bierz smarthona do ręki. @13 I tu jest problem, że każdy bezwiednie cytuje jakiś ”news” bez zastanowienia, który być może spreparowany przez konkurencję.

  • 0

    15.  2011-12-15 07:49:28

    @14 -po co czytasz skoro nie rozumiesz co zostało napisane? Pisałem o szansach, często są minimalne ale są (teraz już jaśniej?)

  • 0

    16. ~gg  2011-12-15 07:52:52  host: 148.122.12.102

    A widzieliście gdzieś system bez błędów? Albo czy ten błąd wykrada dane? Albo czy możecie komórkę Ballmera czy Elopa zdalnie zablokować? 3*nie. Więc bez nerwów. Dajecie się wciągać w czarny PR, bo konkurencja zaczyna trochę nerwowo przez ramię się oglądać. Analitycy od miesięcy mówią, że WP7 posprząta na rynku smartfonów w 2012.

  • 0

    17. ~piyoter  2011-12-15 08:30:40  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @16 jaki czarny PR, skoro w samym M$ przyznają , że błąd istnieje...

  • 0

    18. ~Singel  2011-12-15 17:40:37  host: cby85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fanbje Łyndołsa są zaślepieni....Żeby nie wiem jakie dziadostwo to było,to i tak go kochają,a w domu na łóżkiem wisi obłożony kwiatami wielki portret Bila Gatesa.Pamiętam czasy jak chciałem być tylko użytkownikiem i nie zagłębiać się w systemy i programy.Kumpel mi zainstalował Łyndołsa XP,który notorycznie zaliczał pad od jakiegoś trojana,mimo niezawodnego NIS.Od kiedy przesiadłem się na Linuksa (5lat)Nie wiem co to zaśmiecanie systemu,czy wirusy.Dlatego żeby WM7 był złoty i szybki jak rakieta,to go znać nie chcę.Zawsze to będzie system z tej samej rodziny dziurawych systemów i podatnych na wszelkie robactwo.

Dodaj swoją opinię