Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft potwierdza aktualizacje dla kolejnych Lumii

Microsoft potwierdza aktualizacje dla kolejnych Lumii

orson_dzi 22 Stycznia 2015 18:03

9 1

Chwilę po prezentacji najnowszej odsłony Windowsa, Microsoft stara się jeszcze bardziej podgrzać atmosferę potwierdzając aktualizację dla kolejnych Lumii.



Z informacji jakie pojawiły się na blogu Microsoftu wiemy, że aktualizację do Windows 10 otrzyma Microsoft Lumia 435, Nokia Lumia 735 i Nokia Lumia 930. O ile jeszcze flagowy model, jak i reprezentant średniej półki smartfonów nikogo nie dziwią, tak informacją na temat Lumii 435 Microsoft wyraźnie pokazuje, że nowa wersja ich systemu ma trafić do możliwie największej liczby urządzeń.




Oczywiście posiadacze takich modeli jak Lumia 925, Lumia 830, czy też Lumia 1320 mogą spać spokojnie. Fakt, że nie zostały one wymienione nie oznacza, że zostaną pominięte przy aktualizacji. W zasadzie obawy mogą mieć wyłącznie posiadacze smartfonów wyposażonych w 512 MB pamięci RAM. Nie wiadomo jeszcze, czy Windows 10 będzie działać na urządzeniach z taką ilością pamięci operacyjnej.

Zobacz: Pierwsze wrażenia z prezentacji Windows 10

Źródło tekstu: Microsoft; wł     

w sumie: 23
  • -1

    4.  2015-01-22 18:55:37

    W sumie takiej 630 byłoby szkoda, gdyby ją wykluczyli - to dobry telefon jak na swoją półkę. No, ale nic na siłę, gdyby miałstracić płynność, to niech lepiej aktualizacji nie dostaje.

  • 0

    5.  2015-01-22 18:56:14

    @3 1/10, próbuj dalej

  • 1

    6. ~Centurion  2015-01-22 19:04:37  host: n11-07-01.opera-mini.net

    ad 2. - Nie bądź taki aktualizacyjnym ortodoksem. Ja byłbym na twoim miejscu tak nie płakał za aktualizacjami, bo one nie zawsze stanowią dobro same z siebie. Producenci (głównie Apple, ale także androidowi) coraz częściej wypuszczają aktualizacje dla starszych modeli, których wgranie kompletnie zamula urządzenia - tak, że prawie nie nadają się do normalnego użytkowania. Ma to w zamierzeniu wymusić rezygnację z kilkuletnich i kupno nowych modeli.
    Tak więc jeśli ciągle OS działa płynnie i bezproblemowo np . na takiej Lumi 520 to aktualizowanie jej na siłę do Windows 10 jest bezsensowną sztuką dla sztuki.

  • 0

    7.  2015-01-22 19:08:21

    telepolis sieje ferment od dawna wiadomo, że wszystkie Lumie z 8.1 dostaną 10

  • 0

    8. ~jarko  2015-01-22 19:08:55  host: adqa104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @6 No masz rację też, ale zauważ, że Android nie obiecuje. Każdy, kto kupuje Androida na telefonie z niższej półki i zna się na tym, wie, że aktualizacji raczej nie dostanie na swój sprzęt... A Windows zawsze robi nadzieję, która umiera... Wraz z dniem zaprezentowania nowego systemu, lub dzień po.

  • 0

    9. ~  2015-01-22 19:14:38  host: 213.158.218.170.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Przecież na slajdzie z prezentacji jest pokazane ze aktualizacje dostaną telefony z wp 8.1. Poza tym ile razy było mówione ze wszystkie lumie dostaną W10....
    Co wy kombinujecie?

  • 0

    10. ~~  2015-01-22 19:46:35  host: ajq208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest dużo modeli z 512Ramu, zeszłorocznych. Nie Opuściliby ich, to byłby strzał w stope.

  • 0

    11. ~Nowakowski  2015-01-22 20:31:21  host: apn-46-76-122-0.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak ktoś oglądał konferencje to wie że wszytkie lumie z windows 8 dostaną windows 10. Nie rozumiem tego newsu

  • -1

    12. ~vini  2015-01-22 20:38:07  host: vpn.eurocash.pl

    Tylko 930, 735, 435 dostaną, reszta max. tylko 8.1. Mam 830. Jestem zdegustowany, kupiłem na wolny rynku, i co?
    Portal szybko rozwiał moje nadzieje. Co ja teraz zrobię bez W10. Aj ja głupi - a tak wierzyłem w obietnice MS.

  • 1

    13. ~marcellove  2015-01-22 20:49:15  host: user-46-112-67-64.play-internet.pl

    @ Panowie @7,9,11,12 nauczcie sie czytać ze zrozumieniem.W newsie jest napisane jakie Lumie dostaną aktualizacje w następnej kolejności a nie,że tylko one dostaną powyższą!

  • -1

    14.  2015-01-22 21:16:52

    Jak moja Lumia siedemsetdwudziestka nie dostanie aktualizacji do Windows 10 to będzie ostatnia Lumia jaką kupiłem, do widzenia lumio, witaj SONY.

  • 0

    15.  2015-01-22 21:18:46

    @8. Bzdura. Mam szereg znajomych starszej daty co zakupywali np HTC ONE i bladego pojecia nie maja o Androidzie, jak i o jego optymalizacji itd. Androida czesto po max 2 latach musisz wgrywac samodzielnie nowe ROMy - bo oczywiscie wsparcia brak.

    @12. Spokojnie. Jeszcze nie wiadomo. Poza tym 8.1 tez jest ciagle i na biezaco aktualizowany. Mam obecnie na Lumii 620 - Winde w wersji DENIM. Wiec da sie ? Da sie. I podejrzewam ze i aktualizacja do Windows 10 bedzie, tylko musza odpowiednio zoptymalizowac system zeby na 512 chodzil wciaz tak samo plynnie. Wiec poczekajmy moze z osadami.

  • 0

    16.  2015-01-22 22:23:43

    kupilem dopiero co lumia 520 i nie dostanie juz windowsa 10 troche smutek :(

  • 0

    17.  2015-01-23 01:54:29

    16- dostaniesz, nie płacz...

  • 0

    18.  2015-01-23 01:59:46

    13- dziwisz się? Z artykułu można wywnioskować, że właśnie tylko te modele dostana aktualizację. Wystarczyłoby zmienić tylko szyk zdania: "(...)aktualizację do Windows 10 otrzyma w pierwszej kolejności Microsoft Lumia 435, Nokia Lumia 735 i Nokia Lumia 930(...)
    Mylący jest też ten fragment: "(...)W zasadzie obawy mogą mieć wyłącznie posiadacze smartfonów wyposażonych w 512 MB pamięci RAM. Nie wiadomo jeszcze, czy Windows 10 będzie działać na urządzeniach z taką ilością pamięci operacyjnej."

    Skoro było mówione, że wszystkie telefony dostaną 10, to znaczy, że wszystkie.

  • 0

    19. ~ziutasek  2015-01-23 07:40:28  host: afaw25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Którą wybrać 735 czy 730 ? Czy nano sim można włożyć w plastik jak micro i wsadzić do starego telefonu (SE C702) ?

  • 0

    21. ~  2015-01-23 10:14:48  host: 89-77-106-88.dynamic.chello.pl

    *3 polecam nokie 106

  • 0

    22. ~  2015-01-23 10:16:59  host: 89-77-106-88.dynamic.chello.pl

    *12 nie martw się może jeszcze zmądrzejesz!

  • 0

    23. ~vini  2015-01-23 10:35:48  host: public-gprs514614.centertel.pl

    *22 dzięki za słowa otuchy, w nocy nie mogłem spać przez ten cały ms i ten Windows, zobacze jak dzisiaj będzie.
    A tak w ogóle 920 też pewnie nie dostanie jak i cała linia x20. Takie mam info z zaufanych źródeł.

  • 0

    24. ~  2015-01-24 15:01:07  host: public-gprs517381.centertel.pl

    trzeba przynac ze MSFT jest dosc konsekwentny i jest to fajny kierunek

Dodaj swoją opinię