Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft porównuje Surface Pro 3 do Macbooka Air

Microsoft porównuje Surface Pro 3 do Macbooka Air

LuiN 12 Sierpnia 2014 09:55

3 4

Miłośnicy technologii zapewne pamiętają zabawną kampanię reklamową Apple'a Hi, I'm a Mac, and I'm a PC. Teraz temat wraca, Microsoft uważa, że jego tablet Surface Pro 3 jest lepszy od Macbooka Air.



Konwencja reklam może nie jest tak zabawna, jak tych Apple'a, zauważalny jest natomiast narastający od pewnego czasu trend. Microsoft uważa, że tablet może już zastąpić komputer przenośny. Szkoda tylko, że ceny nowych Surface'ów do takiej zamiany nie zachęcają.

Zobacz: Surface Pro 3 - tablet, który bez trudu zastąpi laptop




W trzech nowych reklamach Microsoft rozprawia się z popularnym w USA Macbookiem Air:

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Jak widać powyżej, Microsoft podszedł do tematu na poważnie, z niewielką tylko dawką humoru. Choć reklamy mogą wydawać się nieco nudne, to chyba lepsza jest taka ich forma, niż to, co zobaczyliśmy w drugiej połowie lipca:

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | microsoft

w sumie: 26
  • 1

    7. ~  2014-08-12 11:50:45  host: public-gprs295767.centertel.pl

    Tablet nigdy nie zastąpi laptopa. Za mały ekran, za mała klawiatura, o wiele za duża cena. Ekran dotykowy to fajny bajer, może być przydatny przy zarządzaniu mediami czy plikami, ale można przecież kupić laptop 14-15 cali z dotykowym ekranem za o wiele niższą cenę. Pełna konfiguracja od M$ w _najtańszej_ wersji to ponad 4 tysiące złotych. Cena chora, za 2 razy mniej można dostać porządnego laptopa.

  • 0

    8.  2014-08-12 12:10:57

    Te reklamy z porównaniem nie dla nas bo przecież Surface oficjalnie w Polsce nie ma.Microsoft traktuje nas jak Papuasów...choć może bym się zdziwił i tam Surface jest.

  • 1

    9. ~  2014-08-12 12:26:20  host: user-164-126-221-228.play-internet.pl

    I tak żadnego z nich bym nie kupił. Prędzej np. jakiegoś Latitude'a.

  • -2

    10.  2014-08-12 12:56:14

    9: Mam E6230, który specyfikację ma super, ale to Windows go psuje. 7 (downgrade) był w miarę, choć wolny i nie wszystko działało, ale 8 - nie.

  • 2

    11.  2014-08-12 13:12:53

    Po kliku latach używania MacBooka i OSX przez czysty przypadek wróciłem do lapka z SSD i W7 na pokładzie i dawno nie byłem tak zadowolony jak jestem teraz. Surface w ręku miałem, ale nie do końca przekonuje mnie ta klawiatura. Jak dla mnie wszystko jest lepsze od komputerów Apple no ale jeśli kompa używasz wyłącznie w knajpach czy Starbucks to koniecznie kup Maca.

  • 0

    12.  2014-08-12 13:16:43

    Cóż, a jeśli ktoś potrzebuje przenośny system i o zgrozo musi być na nim Internet ExploDer? (wymóg firmowy ;) Jakieś pomysły? Ok, Sony ma super lekkie lapki po 4k, ale zakładam że cenę da się obciąć przynajmniej dwukrotnie przy zachowaniu masy około/poniżej 1 kg.. Dajcie znać :)

  • -3

    13.  2014-08-12 13:40:56

    @11 A ja po kilku latach korzystania z Win teraz pracuję na Mac i za nic do Win bym nie wrócił, a zwłaszcza do Win8 - totalne nieporozumienie.

  • 2

    14.  2014-08-12 13:43:28

    @12
    Instalujesz na Mac VirtualBox a tam Win z IE. Mam to u siebie i działa ok gdy czasami też muszę korzystać z IE

  • 1

    15.  2014-08-12 14:36:48

    @13 pewnie w Starbucks pracujesz. Tam za wyjęcie klasycznego lapka mogą ukamienować. A już tak na poważnie, jest praca i praca. Nie ma się co czarować Mac jest konstrukcją stworzoną na rynek gdzie klient nie myśli i ogranicza się do prostych zadań. Nawet posiadanie VirtualBox nie zawsze jest w stanie poradzić. Niestety Mac to przerost treści nad formą i ceną a sprzedaż spada z roku na rok. Ja jeszcze jestem na etapie MacBooka ale dwóch systemów i obawiam się że W7 może zagościć u mnie na stałe (owszem W8 to pomyłka choć można wyłączyć kafelki). Kawa w Starbucks przestała mi smakować :)

  • 1

    16. ~dav  2014-08-12 14:39:28  host: host-52-81.compi.net.pl

    to tak jakby porównywać Galaxy S5 do Lumii... bez sensu bo różnią się totalnie, a każdy sobie wybierze i tak to co woli

  • 0

    17.  2014-08-12 15:22:19

    @mlb: nie zauważyłeś kryterium cenowego? ;)

  • -2

    18.  2014-08-12 17:03:48

    @15 kolego nie masz o tym pojęcia więc oszczędź sobie tych "mondrości". Pracuję dla firmy zajmującej się oprogramowaniem dla biznesu. Mam akurat Macbooka Pro ale wiele osób pracuje na Air i nie narzekają. Wszyscy pracują na sprzęcie Apple, od programistów po księgowość i finanse. I wszyscy bardzo sobie cenią tą prostotę używania - komputer ma być narzędziem a nie powodem do zatrudniania armii informatyków których jedynym zadaniem są reinstalacje systemu czy walka ze sterownikami czy wirusami.

  • -2

    19.  2014-08-12 17:09:50

    a co do "spadającej" sprzedaży - przeczytaj, o ile zrozumiesz: http://tlp.is/3f4

  • -1

    20. ~Rysiek z Klanu  2014-08-12 20:50:20  host: 81-18-216-200.static.chello.pl

    @18 takie pierdoły to możesz pisać innym onanistom co na widok jabłka na kompie mają orgazm. Człowieku oprogramowanie dla biznesu, księgowi, zejdź na ziemie i odstaw ten syf. Kontakt ze światem ci nawala. Normalni ludzie używają peceta a nie tego applowego syfu. Widać wiara w wszechmogące jabłko już ci całkiem umysł zryła.

  • -1

    21. ~Władimir  2014-08-12 21:00:36  host: earthlinkiq.com

    @20 nie karm trola, widzisz że żyje w swoim doskonałym świecie gdzie wszyscy używają OSX i Maca nie ma informatyków i wirusów. A to że OSX to najbardziej dziurawy system do którego nawet nie trzeba wirusa to już inna sprawa. Ciekawe czy zakleja sobie kamerkę w swoim pięknym macu :)

  • 0

    22. ~Gollum  2014-08-12 21:06:15  host: ewel.jmdi.pl

    Dla mnie wszystko mówiące jest to, jak widzę ludzi, którzy kupili owczym pędem sprzęt Apple'a a potem instalują na tym Windows ;)

  • 0

    23.  2014-08-12 23:45:01

    @20 O czym z tu Wami rozmawiać - nie masz pojęcia o tym o czym piszesz więc stać Cię tylko na hejt. Zacznie się rok szkolny to może na Telepolis wrócą jakieś poważniejsze osoby bo obecnie chyba nie ma nikogo dorosłego.

  • 0

    24.  2014-08-13 00:09:00

    mlb: Zapytałem o coś innego, Ty walisz ni z gruszki ni z pietruszki Makiem - no wybacz.. takie rozwiązania to ja też potrafię sobie znaleźć na silę, tylko zobacz ile kosztuje Air, a potem zobacz ile chcę wydać. Nie dlatego, że koniecznie muszę - po prostu zaoszczędzę zarówno cenowo i masowo - w tym momencie zbieram opinie, bo latanie z lapkiem, który ma wraz z ładowarką około 3 kg mało mnie bawi. A w taki sposób będę miał tańszy tablet + oddzielny dock/klawiaturę, w ostateczności klawiaturę na BT - tylko, że widzę że patrzysz baaardzo monotematycznie..

  • 1

    25.  2014-08-13 19:35:49

    @24 Bez przesady. Owszem wspomniałem o Mac'u bo na nim codziennie pracuję - ale gdybyś spojrzał dokładniej - VirtualBox jest dostępny też na Linuksa. A na słabszym sprzęcie można i obyć się bez instalacji maszyny wirtualnej i użyć Wine - które ma czasami kłopoty z kompatybilnością, ale IE 8 powinien działać (wg tej strony http://tlp.is/3fs

  • 0

    26.  2014-08-14 16:57:23

    Masz rację, niemniej odpowiedź podałeś o nieco innej treści - nie czepiam się, po prostu tak napisałeś ;) Faktycznie na Linuchu mogę tak zrobić - dzięki za info. Ze sprzętem dalej szukam, a w międzyczasie firma chce wprowadzić dwa nowe systemy (ach, te przetargi, ktoś ciągle musi zarabiać nawet jak stare systemy są funcjonalne ;), które jednak mają bazować na każdej już przeglądarce.

Dodaj swoją opinię