Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft - ponad 50 mln aktywowanych Lumii

Microsoft - ponad 50 mln aktywowanych Lumii

orson_dzi 19 Listopada 2014 12:39

8 2

Microsoft poinformował, że od początku istnienia serii smartfonów Lumia aktywowanych zostało ponad 50 mln urządzeń.



Dane obejmują okres od 2011 roku, kiedy Lumia była jeszcze marką Nokii. Microsoft nie podał jednak informacji ile z pośród aktywowanych w tym czasie urządzeń pracuje do dzisiaj. I chociaż 50 mln wydaje się być dużą liczbą, to dla porównania w samym III kwartale 2014 roku Apple zaliczyło 40 mln aktywacji iPhone'ów.




Oprócz tego Microsoft pochwalił się ilością aplikacji w Windows Phone Store. Ich liczba od sierpnia wzrosła z 300 tys. do 320 tys. i nadal pozostaje w tyle za ponad milionowym zasobem programów w Apple Store i Google Play.

Zobacz: Microsoft Lumia 535 - pierwsza Lumia bez logo Nokii

Źródło tekstu: wmpoweruser; wł     
Źródło zdjęć: nullnull

Dodaj do:

Tagi: lumia | microsoft | nokia | windows phone

w sumie: 25
  • -1

    6. ~nikt ważny  2014-11-19 16:03:25  host: 89-65-30-46.dynamic.chello.pl

    jak tak czytam te wasze wypowiedzi to dochodzę do wniosku że kupując telefon np. nie patrzycie na parametry słuchawki, jak jest wykonana, na ilość funkcji czy jakość aparatu lub wyświetlacza tylko kierujecie się ilością aplikacji dostępnych na telefon a tak naprawdę to nawet 1/10 aplikacji się nie używa która jest w ofercie BlackBerry nie wspominając już o Androidzie gdzie jest ich miliony. Jak będzie dobry telefon, dobrze wyposażony z dobrymi funkcjami i parametrami, z odpowiednio preinstalowanymi aplikacjami producenta to jest potrzebna znikoma ilość aplikacji. Ale wybór należy do każdego, ktoś chce to wybierze telefon po jakości i parametrach a inny ktoś po ilości aplikacji dostępnych w sklepie. Pozdrawiam.

  • 0

    7. ~Sailfish  2014-11-19 17:14:58  host: 088156209048.radom.vectranet.pl

    Tyle to Samsung czy Apple sprzedaje S5 czy iPhone 5tki więc z czym do ludzi.
    Ludzie patrzą na parametry i wiedza, że Nokie od czasów WP to żart, a to przejście i brak wsparcia, jakaś nie miała karty, tamta radia!, przez długi czas system nie miał podstawowych funkcji. Oficjalnie niedawno od 8.1 jest lepiej ale po jakim czasie to co powinno być od zawsze, a i tak do funkcjonalności Androida czy Symbiana znacznie brakuje, nie chodzi o same aplikacje, ale system i podejście Microsoftu.

  • 1

    8.  2014-11-19 17:18:12

    @6 - czytając mój komentarz tak stwierdziłeś? Chyba nie sądzisz, że LG G2 należy do słabiaków? Jestem w 100% zadowolony z tego telefonu. Gdy go kupiłem nie było na nim Andka KitKat. Aktualizację dostał. Teraz już jest wiadomość, że i do Lizaka dostanie. Zdjęcia robi bardzo dobre, filmy też takie kręci, chodzi bardzo szybko i się nie tnie. Aplikacji masz multum, działają nawet te cięższe gry. Jego dwa minusy to brak wejścia na kartę pamięci i zintegrowany akumulator. Lumia 730 też jest niezłym telefonem. Poza tym Nokia była dla mojej partnerki, a ona nie potrzebuje "super" telefonu. Choć za te pieniądze co kupiłem nówkę ze sklepu to dobrego Andka ze świecą szukać.

  • 0

    9.  2014-11-19 17:21:48

    @7 - jakbyś nie wiedział, to system składa się z aplikacji (po części). Np takie radio. ;) Tak swoją drogą to Samsung zaczął oszczędzać, bo jego odgrzewane kotlety się przestały tak fajnie sprzedawać... :) Nie dziwię się, skoro poszedł na fali Galaktyk. Produkował miliard telefonów pod różnymi nazwami i w różnych opakowaniach, z tymi samymi bebechami lub lekko się różniącymi. Producenci powinni mieć możliwość wprowadzania na rynek telefonów, które znacznie się różnią od swoich poprzednich. W sensie albo robią ogromny krok w przód albo ogromny krok w tył. Nigdy w bok. Chory marketing...

  • 0

    10. ~Pro-rok  2014-11-19 18:32:23  host: n20-08-06.opera-mini.net

    Co to jest??! Tytuł i dział wskazują na news na temat Microsoftu i Lumii, natomiast treść to już artykuł polemizujący z faktami i deprecjonujący dokonania Nokii/Microsoftu. orson_dzi zdecyduj się czy chcesz przekazać w wiadomość niezabarwione twoim prywatnym zdaniem informacje czy w ramach artykułu - polemiki wyrazić swoje uwagi oraz stosunek do faktów i ich bohaterów. Tak przynajmniej będzie profesjonalnie, bo na obiektywizm widać nie ma co liczyć.

  • 1

    11. ~r  2014-11-19 19:05:23  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    #10: podaj które informacje są nieobiektywne, bo chwilowo bredzisz i chyba żal d. ci ściska że twoja ukochana nokia/majkro cienko przędą.

  • 0

    12. ~  2014-11-19 19:06:00  host: 81-219-202-75.adsl.inetia.pl

    @3 nawet nie ilość, nie jakość, a to, czy są te, które są nam potrzebne (lub alternatywy). No, ale łatwiej "sprzedać" absurdalnie wielkie liczby dostępnych aplikacji, z których większość była może wyświetlona raz przez autora plus kilka botów...

  • 0

    13. ~Pro-rok  2014-11-19 19:33:55  host: n07-01-08.opera-mini.net

    @11. - Skoro nie rozumiesz nawet podstawowych rzeczy (różnic między newsem a artykułem - polemiką, czy też tematem a treścią) to po co się wtrącasz? Daruj sobe też te żałosne przypinanie mi łatek. Może ty zakochujesz sie w firmach i ich markach, jednak nie mierz innych swoją miarką.

  • -1

    14. ~aegean  2014-11-19 22:37:19  host: aamu2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A wy instalujecie na swoim urządzeniu tysiąc aplikacji? Lub dwa? Czy może codziennie inne, a usuwacie te,które się wam znudziły? Doprawdy nie mogę pojąć jakie znaczenie ma to czy dany system ma 2 miliony czy 100 milionów aplikacji. Wieczna dłubanina przy instalacji i usuwaniu. To jest najzwyczajniej w świecie chore!!!

  • 1

    15. ~Centurion  2014-11-20 00:16:16  host: n15-09-01.opera-mini.net

    ad 14. Na telepolis siedzą raczej ludzie młodzi, tym bardziej dziwi plaga sklerozy ;) Dla przypomnienia sklepy Apple i Google wcale nie tak dawno temu miały po te 300 tysięcy apek, tylko, że one były wtedy uważane za kompletne, wspaniałe i ogólnie cacy. Natomiast teraz, kiedy sklep Windows Phone Store ma ponad 300 tysięcy aplikacji to jest be. Dziecinada!
    Tak na prawdę to przy tym pułapie ilościowy nie ma już większego znaczenia czy w sklepie jest 300 tysięcy aplikacji, czy milion! Ważne jest to czy są w nim kluczowe aplikacje, te na które jest spory popyt, czy nawet moda. Ważne jest czy użytkownicy znajdują w nim te pozycje, których potrzebują i szukają, a jeśli nie znajdują to jaki jest ich odsetek. Wiadomo, że taka analiza i raport wymaga wysiłku (także intelektualnego), czasu i środków. Dlatego najłatwej jest rzucić pustym, infantylnym i mało wartościowym frazesem, że Windows Phone Store pozostaje w tyle za ponad milionowym zasobem w sklepach Apple i Google. :)

  • 0

    16. ~Centurion  2014-11-20 00:36:24  host: n15-01-05.opera-mini.net

    Przy okazji: Co autor miał na myśli porównując liczbę aktywacji Lumii z liczbą kwartalnych aktualizacji iPhonów? Jaki to ma cel i sens? Czyżby sugerował że te miliony osób, które kupiły Lumie to frajerzy, bo mogli zralizować interes życia wydając kilkukrotną sumę pieniędzy (jakie wydali na Lumię) na zakup wyginającego sie iPhone 6 plus? ;)

  • 1

    17.  2014-11-20 08:10:09

    @16 To, że Microsoft chwali się tą liczbą jak wielkim sukcesem, a inna firma trzema modelami na krzyż zrobiła taki sam wynik w trzy miesiące, a nie w trzy lata.

  • 1

    18.  2014-11-20 08:40:48

    @14 - chyba nie pojmujesz jakiego typu aplikacje są w Windows Store... Jak dla mnie to mogłoby tam być tylko 100 aplikacji, ale wartościowych. Niestety większość jest bezużyteczna. Jakieś zamienniki oryginałów z Google Play i AppStore, które aż strach instalować. W Google Play jest masa aplikacji, spora część to syf, ale jest i ogromna baza tych właściwych. Począwszy od aplikacji, skończywszy na grach. Dla przykładu na WP nie mam takiego wyboru apek do ćwiczeń czy nawigacji, nie mam takiego wyboru gier jak na Google.. Przy czym gry kupuję, przejdę, odinstalowuję robiąc miejsce na nowe gry. Itp itd.

  • 1

    19. ~xxxx  2014-11-20 08:41:12  host: nsithb13.blokowe.pl

    Kiedys mialem Lumie. Szukam programu do audiobookow cos jak smart audiobook, gdzie audiobook mige wrzucić do folderu a program sam mi uporzadkuje książkę. Niestety wszystkie produkty programy takie same. Chyba z 15 odtwarzaczy znalazłem a wszystkie tak samo beznadziejne bez możliwości. W andku mam power toggles pasek z ustawieniami, w tym jest tam przełącznik glosu. Zawsze sobie klikam by budzik miec na tyle, a tyle a głośność na tyle. Na Lumi nic takiego nie było nawet sie ustawić nie dalo. A teraz najważniejsze. Wychodzę na stronę (legalną) sa piosenki i chce sobie ściągnąć i.... na lumii tylko moge odtworzyć, nie mogę ściągnąć. No trzeba byc kompletnym idiota by takie telefony brac

  • 1

    20.  2014-11-20 10:13:19

    @19 - lub nie oczekiwać od telefonu super wielu funkcji. Kupiłem dziewczynie ten telefon bo jest świetny dla zwykłych użytkowników, sprawnie działa i jest świetnie skrojony. Trzeba być kompletnym idiotą, aby osądzać kogoś tylko po telefonie... ;)

  • 0

    21. ~Calm7  2014-11-20 10:26:13  host: n15-07-02.opera-mini.net

    20). No nie wiem... Jak widzę u kogoś ajfona, to żółta lampka mi się zapala ;-)

  • 0

    22.  2014-11-20 10:35:14

    21 - obawiasz się, że może wybuchnąć, czy co?

  • 0

    23. ~Calm7  2014-11-20 10:40:02  host: n15-07-02.opera-mini.net

    22). Gdzie tam wybuchnąć :-p aplefan mi się przypomina :-/

  • 0

    24. ~Pro-rok  2014-11-20 17:49:38  host: n14-06-03.opera-mini.net

    @17. - Jasne. Microsoft się chwali, a pana to okropnie w... kurza. Jak tak można?! Przecież żadna firma na świecie nigdy nie chwali się swoimi osiągnięciami, a ten pyszałek Micrtsoft tak się unosi! Skandal! No to trzeba go było ukarać... Tu do akcji wkroczył niekwestionowany autorytet tel-ko, istny branżowy guru, który nie kłania się nawet gigantom pokroju Microsoftu, którego to społeczeństwo namaściło do recenzowania i klasyfikowania wszelkiego istnienia. Nasz zbawiciel utemperował nosa zarozumiałemu Microsoftowi. O chwała ci na wieki wielki orsonie_dzi ;-p

  • 0

    25. ~Pro-rok  2014-11-20 18:20:41  host: n14-06-03.opera-mini.net

    Rozumiem, że teraz orson_dzi będzie temperował i sprowadzał na ziemię KAŻDĄ firmę, która ośmieli się czymś pochwalić, a nie tylko wybrane, których nasz "guru" nie lubi ;-)
    Kiedy już wielebny orson zejdzie na ziemie to niech pan uda się do redaktora naczelnego po fundamentalne wskazówki. Może on wytłumaczy panu tak podstawowe kwestie - wiadomości (newsy) służą do przekazywania informacji, a nie do oceniania, wartościowania, czy zabarwiania faktów! Nie są do wyrażania swoich poglądów, czy stosunku do faktów i ich bohaterów. Nie służą do ich recenzowania, czy poprawiania wydźwięku treści! Od tego są inne formy ekspresji dziennikarskiej gdzie może pan rozwijać swoje "talenty", ale o tym już na szkoleniu... :-)

Dodaj swoją opinię