Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft pomoże w przesiadce z Androida na WP7

Microsoft pomoże w przesiadce z Androida na WP7

Q! 20 Maja 2012 17:01

0 0

Microsoft zamierza pomóc użytkownikom Androida w przesiadce na platformę Windows Phone. W tym celu patentuje aplikację, która pozwoli na wyszukanie odpowiedników aplikacji androidowych dla telefonu z Windows Phone.

Usługa działać będzie na dwa sposoby. Pierwsza z nich analizować będzie aplikacje, które użytkownik zainstalowane ma w telefonie z Androidem. Następnie wyszuka w Marketplace takie same aplikacje, zaprezentuje wyniki i pozwoli na ich instalację za pomocą jednego dotknięcia ekranu.

W przypadku braku oficjalnych aplikacji, usługa ma zaproponować ich odpowiedniki na platformie Windows Phone. Jeśli takie się nie znajdą, to usługa to zapamięta i poinformuje użytkownika w momencie, w którym taka aplikacja będzie dostępna w Marketplace.




Druga propozycja ma pozwolić na przeniesienie wszystkich danych użytkownika z wykorzystywanych aplikacji do tych samych na platformie Windows Phone. Jak to będzie działać? Obecnie nie wiadomo, gdyż dostęp do tego typu danych bardzo często jest zablokowany dla aplikacji zewnętrznych.

Jak zapewnia Microsoft, usługa ma być dostępna również wtedy, gdy użytkownik będzie chciał jedynie sprawdzić czy istnieją odpowiedniki aplikacji z Androida w Marketplace. Oznacza to, że żeby sprawdzić usługę nie będzie konieczne fizyczne posiadanie telefonu z Windows Phone.

Kiedy taka usługa będzie dostępna dla szerokiego grona zainteresowanych? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że o przenoszeniu licencji na aplikacje pomiędzy różnymi platformami można zapomnieć.

Źródło tekstu: Unwired View, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    4. ~mkkot  2012-05-20 17:48:22  host: 94.42.245.190

    A po co na androidzie? Poważnie pytam.

  • -1

    5. ~Th0mas  2012-05-20 17:48:25  host: user-164-127-7-132.play-internet.pl

    A ja sie z checia przesiade na Windows Phone z Androida. Czekam tylko na koniec umowy. Mnie telefony szybko nudza. Po pol roku juz nie wytrzymuje. Android tez po pol roku mi sie znudzil.

  • 0

    6.  2012-05-20 18:32:25

    Jeszcze nie miałem doczynienia z Windows Phone, ale nie jestem do niego zbytnio przekonany. ;) Ale widać, że próbują utrzymać owy system na rynku, to się ceni.

  • 1

    7. ~applefan  2012-05-20 18:36:06  host: apr96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam zainstalowane wszystko co powyzej wymieniliscie oprocz Antyvirusow rzecz jasna :)

  • -1

    8.  2012-05-20 18:37:02

    1, hahaha, WP nie jest dla dzieciaków, przedszkolaku ;)

  • 0

    9.  2012-05-20 18:44:11

    @Olekx: wypada chociaż trochę poużywać ab wyrobić sobie zdanie. Tak samo jakbym napisał, że nie lubię Twojego brata/siostrę chociaż na oczy go/jej nie widziałem ;)

  • 3

    10.  2012-05-20 18:45:31

    Tak czy siak wielu aplikacji nadal brakuje. Podoba mi się WP7 ale tego się nie przeskoczy.

  • -2

    11. ~telefonistka  2012-05-20 19:01:35  host: 91.237.136.71

    Do windowsphone potrzebna tylko jedna aplikacja do backap'u gdyż tak często trzeba robić twardy reset.

  • -1

    12.  2012-05-20 19:59:43

    @6 "Jeszcze nie miałem doczynienia z Windows Phone, ale nie jestem do niego zbytnio przekonany." - standard, jak większość, tyle Twojej wypowiedzi starczyło.

  • 1

    13. ~s  2012-05-20 20:16:18  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    @11 to moze czas oddac na gwarnacje? moja lumia 800 od kilku mc dosc mocno katowana i narazie wymagala tylko 2 soft resetow. Niemniej cos do robienia pelnego backupu by sie przydalo to fakt - nawet prowizorycznie :)

  • 1

    14. ~  2012-05-20 22:52:54  host: 178-37-69-216.adsl.inetia.pl

    @5 a za następne pół roku to na co się przesiądziesz?

  • 1

    15. ~  2012-05-21 00:03:13  host: staticline58587.toya.net.pl

    Ja tam jestem ze swojego andka zadowolony i nie zamierzam zmieniać.

  • 0

    16.  2012-05-21 08:28:04

    ja mam androida i WP7. Jednak wiem że WP nie jest w 1/10 tak funkcjonalny jak windows :/ niestety

  • 0

    17. ~tadek  2012-05-21 08:37:04  host: 81.168.254.14

    @16 Ja zamieniłem Androida(Desire HD) na WP7 i jestem bardzo zadowolony.

  • 0

    18. ~ABP  2012-05-21 11:03:18  host: 81-219-4-166.adsl.inetia.pl

    Mnie przydałaby się taka usługa po przesiadce z Symbiana na Androida. Do tej pory nie umiem znaleźć sensownych odpowiedników 2 najczęściej przeze mnie używanych programów: Best Callrecorder i Mobigenie.

  • 0

    19. ~pietrek  2012-05-21 20:36:02  host: kzt186.internetdsl.tpnet.pl

    A ja mam symbianai uważam.... ze to fajna aplikacja. Takie same przydałyby się w innych konfiguracjach np. Iphone-Andek i w drugą strone

  • 0

    20.  2012-05-21 20:58:25

    @19; cos namieszales.Mowisz samsunga 1080?

  • 0

    21. ~  2012-05-22 07:34:44  host: user-164-126-115-55.play-internet.pl

    Ach, nie mogą znieść, że WP jest tak mało popularny...

  • 0

    22. ~jatek  2012-05-22 09:05:51  host: user-109-243-245-10.play-internet.pl

    19 maja minęły dokładnie 4 miesiące, odkąd mam Lumię 800 z WP na pokładzie, nigdy mnie nie zawiodła, żadnego resetu nie musiałem robić, system jest prosty i intuicyjny. Ma kilka wad (najbardziej brakuje opcji telefonu, jako dysku zewnętrznego), ale to nie jest rzecz dyskwalifikująca. Wszystkim krytykom WP sugeruję najpierw go zobaczyć i przetestować, a potem krytykować. Poza tym WP jest systematycznie unowocześniany i te poprawki faktycznie czynią ten system coraz lepszym.

  • 0

    23. ~sqt  2012-05-24 11:14:21  host: ghp233.internetdsl.tpnet.pl

    Ja też polecam mango:) mam linie i na wstępie nic nie muszę zmieniać ani szukać na forach. Ten system jest naprawdę przyjazny i bardzo mi pasuje a mankamenty są tak małe ze przez zalety praktycznie ich nie zauważam. Pozdrawiam

Dodaj swoją opinię