Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft Office z comiesięcznym rachunkiem

Microsoft Office z comiesięcznym rachunkiem

Q! 12 Czerwca 2009 17:58

0 0

Już wkrótce T-Mobile zaoferuje niektórym swoim klientom korzystającym z usług dostępu do Internetu możliwość zakupu pełnej wersji pakietu Microsoft Office. Koszt jego licencji zostanie rozłożony, z punktu widzenia klienta, na raty, które dopisywane będą do kolejnych, comiesięcznych rachunków.



Usługa będzie dostępna dla klientów, którzy korzystają lub w przyszłości skorzystają z oferty dostępu do Internetu sprzedawanego wraz z komputerem i dotyczyć będzie zarówno wersji mobilnej, jak i stacjonarnej. Na każdym z urządzeń zainstalowana zostanie bezpłatna, próbna wersja pakietu. Zakup licencji będzie możliwy bezpośrednio w sklepie operatora lub za pośrednictwem strony WWW poświęconej temu pakietowi biurowemu. Osoby nie posiadające wersji demonstracyjnej, przed zakupem będą mogły ją pobrać ze strony producenta. Do wyboru będą trzy wersje Office'a: "Home and Student", "Small Business" oraz "Professional Edition".




Usługa będzie dostępna dla klientów T-Mobile w Niemczech oraz w Austrii w trzecim kwartale. W późniejszym czasie planowane jest jej udostępnienie również angielskim użytkownikom usług tej sieci.

Propozycja T-Mobile jest pierwszą, na tak dużą skalę, ofertą sprzedaży poważnego oprogramowania z możliwością rozbicia kosztu zakupu licencji na bardziej przyjazne użytkownikom raty, poprzez alternatywne kanały dystrybucji. Wcześniej, bo w maju, T-Mobile zaoferował poprzez swoją platformę Softwareload możliwość zakupu takiej samej licencji, jednak opłata za nią pobierana była jednorazowo.

Według niedawnych obserwacji przeprowadzonych przez Nokię ten sposób dystrybucji oprogramowania będzie coraz częściej wykorzystywany przez producentów i operatorów. Pozwala on bowiem na zwiększenie wielkości sprzedaży aplikacji o kilkadziesiąt procent, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: T-Mobile     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2009-06-12 18:09:57

    Dla mnie dobra opcja. Łatwiej co miesiąc płacić parę dyszek niż wydać na raz parę setek. Ja bym chętnie skorzystał z takiej opcji jakbym potrzebował jakiegoś softu.

  • 0

    2. ~ciapus  2009-06-12 18:26:57  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    1 - taaaa rezygnujesz z T blokują O :)

  • 0

    3.  2009-06-12 18:40:25

    Pewnie taniej wyjdzie uzbierać i normalnie kupić. Kupować usługę specjalnie dla legalnego i taniego Office'a nie warto.

  • 0

    4.  2009-06-12 18:48:12

    Office kupiłem w wersji domowej za 199 zł i jestem zadowolony. W domu nie potrzeba mi więcej :)

  • 0

    5. ~ciapus  2009-06-12 19:25:39  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    6 a ja mam OO za free i w pełni zgodnie LEGALNIE - i pdf :)

  • 0

    6.  2009-06-12 21:27:51

    @ciapus nie do końca zgodnie, jeżeli zrobisz coś np, w ODT word już tego nie "przeczyta", problemy są także z dźwiękiem w prezentacjach, z formułami w excell itp. W każdym razie gdyby OO był choć w połowie tak dobry jak MO ludzie nie korzystaliby z MO, fakt Microsoft odwalił dość dobrą robotę jeśli chodzi o MO do użytku domowego i nie tylko.

  • 0

    7.  2009-06-12 22:02:20

    @6 Już od MS Office 200 można zainstalować plugin do obsługi .odt. MS Office 2007 ma .odt wbudowane. Na szczęści powoli OpenDocument staje sę standardem. "W każdym razie gdyby OO był choć w połowie tak dobry jak MO ludzie nie korzystaliby z MO" IMHO 95% spokojnie wystarczy OOo - te 5% to naprawde zaawansowani użytkownicy Excela. A dlaczego MS Office jest taki popularny? - dlatego, że większość używa "darmowej" wersji :)

  • 0

    8. ~ciapus  2009-06-12 22:50:59  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    7 - właśnie też mam "darmową" ale OpenOffice...

  • 0

    9. ~ubuntu  2009-06-13 10:14:47  host: host-89-229-164-107.augustow.mm.pl

    Zamiast płacić za badziewny system MS lepiej za darmo zainstalować sobie coś naprawdę stabilnego: http://ubuntu.pl/

  • 0

    10. ~  2009-06-13 10:38:47  host: xdsl.011.c79.petrotel.pl

    popieram @8 ja rowniez mam openoffice i jest lepszy od MS plynniej chodzi i jest duzo mniej pamiecio zerny :)

  • 0

    11.  2009-06-13 11:40:48

    Pewnie że wystarczający jest OpenOffice. Używam już 6 lat. MO w wersji domowej za 200 zł. to już prawie darmo ;) i oni chcą to jeszcze na raty ?

  • 0

    12. ~  2009-06-13 12:27:30  host: ddb174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pełna wersja ma Acess. Ja używam OO z ux.pl od 5 lat. Mi wystarcza i sądzę, że dla 75% populacji jest wystarczający. Stąd ta cena 199PLN. Jest konkurencja i tacy jak ja używający OO. Tak samo jest z PF. Pozostali też mają lepiej i taniej.

  • 0

    13.  2009-06-13 13:52:55

    9# ubuntu jest dobry naprawdę na początek. Stabilność to porażka, teraz szukam czegoś innego niż ubuntu, bo tutaj nie da się pracować - nie mam dnia aby coś nie przestało działać... a do wątku, to OO jest wystarczająco dobry do pisania wszystkiego co potrzeba w życiu codziennym, jeśli miałbym wydać 200zł na MS office, to wolałbym zainstalować OO i np MS Word viewer - za free (ze strony MS). Jeśli mam coś komuś wysłać - robię to w PDF.

  • 0

    14. ~Gollum  2009-06-14 09:33:57  host: antresola.pjwstk.edu.pl

    Do mnie takie pomysły nie trafiają, nie chciałbym się tak wiązać. Wolę coś kupić od razu a płacić tylko abonament za usługę, z której w każdej chwili mogę zrezygnować.

  • 0

    15. ~ubuntu  2009-06-14 12:33:16  host: host-89-229-164-107.augustow.mm.pl

    @grzemach: przeszliśmy w firmie na ubuntu, bo nie ma na rynku nic stabilniejszego niż system oparty na debianie. Na Windows nie dało się pracować. Po 5 restartów dziennie. Ubuntu wymaga restartu tylko przy upgrade do nowszej wersji systemu. Można go w ogóle nie wyłączać. Na 10 komputerach (laptopy i stacjonarne) nie mieliśmy problemów poza małym tuningiem na PC z procesorem amd64.Naprawde polecam wyprobować. OpenOffice jest w ubuntu "częscia systemu". Instaluje się razem z nim i razem z nim aktualizuje. Ubuntu można wypróbować bez instalowania na PC. Wystarczy zgrać instalkę na CD i odpalić przy starcie systemu. Jak się spodoba, to instalujemy obok Windows, jak nie, to restart i mamy znów ukochane Łindołs.

  • 0

    16. ~ubuntu2  2009-06-14 15:01:30  host: evn167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tez od parunastu miesiecy siedze na ubuntu, jedyne co mi przestalo dzialac, to opera, jak kiedys przesadzilem z zakladkami (>100 na moich skromnych 512mb ramu)..... do windowsa mi sie ani mysli wracac :)))

  • 0

    17.  2009-06-15 11:01:12

    @15, źle mnie zrozumiałeś. Ja cały czas od 2 lat pracuję na ubuntu i nie mam zamiaru iść do windowsa. Szukam innego systemu operacyjnego (darmowego) który można by zastosować jako desktop. A ubuntu mi sprawia problem, ze względu na obsługę dwóch monitorów - każde ubuntu (8.04, 8.10, 9.04) ma jakiś problem z tą obsługą (8.04 - nie ma podpiętego prawidłowo pulse audio). Zgodzę się, że na jednym monitorze te systemy będą pracowały idalnie :)

  • 0

    18. ~Itey  2009-06-15 11:45:45  host: 77-253-71-245.adsl.inetia.pl

    Piszący o MSO w wersji domowej pomijają to, że nie wolno jej używać do celów zarobkowych. Wystarczy użyć jej do czegokolwiek związanego z pracą żeby złamać warunki licencji i zostać piratem. Tak naprawdę, to jest ona przydatna jedynie uczniom, bo każdy kto robi cokolwiek choćby na zlecenie (np. student), wg licencji tej wersji do tego używać nie może.

Dodaj swoją opinię