Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft nie rozumie burzy wokół Apple iPhone

Microsoft nie rozumie burzy wokół Apple iPhone

LuiN 11 Lipca 2008 15:45

0 0

Andrew Lees, który od lutego pełni funkcję szefa działu komunikacji mobilnej Microsoftu, nie widzi żadnego zagrożenia dla systemu Windows Mobile ze strony Apple'a i innych konkurentów - pisze heise-online.pl.

Podczas spotkania Worldwide Partner Conference w teksańskim Houston Lees przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez firmę analityczną IDC, z których wynika, że w pierwszym kwartale tego roku sprzedano 4,5 miliona smartfonów działających pod kontrolą systemu Windows Mobile.

Rok wcześniej w analogicznym okresie sprzedano ich o 1,8 mln mniej. Lees umniejszając sukces produktu firmy Apple stwierdził, że w pierwszym kwartale sam wzrost sprzedaży urządzeń z systemem Windows Mobile przewyższył liczbę sprzedanych iPhone'ów.




W wywiadzie dla giełdowego serwisu informacyjnego Dow Jones, szef działu mobilnego Microsoftu powiedział, że w pierwszym kwartale Apple sprzedał 1,7 miliona iPhone'ów. Zdaniem Leesa burza wokół tego gadżetu jest całkowicie niezrozumiała, jeśli wziąć pod uwagę różnicę między liczbą jego użytkowników a liczbą osób korzystających z urządzeń z systemem Windows Mobile.

Microsoft nie zamierza wprowadzać na rynek własnego smartfonu, lecz chce dać swoim klientom możliwość wyboru urządzenia. W tej chwili Windows Mobile pracuje na 140 modelach urządzeń 50 różnych producentów. Do końca roku Microsoft planuje sprzedać 20 mln licencji Windows Mobile.

Źródło tekstu: heise-online.pl     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~jls  2008-07-11 22:40:14  host: jsl-catv-user-247-197.streamnet.pl

    microsoft to tak jak wielu ludzi na swiecie nie rozumie tego ;-))

  • 0

    15.  2008-07-11 22:47:50

    Ludzie niepochlebnie wypowiadający niepochlebnie wypowiadający się o apple, to Ci którzy parametry tylko czytali, a same urządzenia na obrazku widzieli. Siła apple jest w intuicyjnej obsłudze i niesamowitej prostocie. Windows był rewolucją, ale na tym się skończyło. Też należałem do tych co czytali a nie używali - teraz jednak już wiem w czym tkwi potęga apple i dlaczego WM to dziadostwo - ale szkoda opowiadać sprawdźcie sami

  • 0

    16. ~adamski8  2008-07-11 23:29:51  host: 200.13.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    WM lubi sie czasem zawieszac itp ;/ to jest jego jedna z wiekszych wad.. ale poza tym to sobie bardzo chwale bo co bym chcial miec w telefonie za program to go prawie zawsze znajde, a takich programow nie ma na jave ;p np filmy takie z kompa po 700mb smigaja na moim telefonie az milo :D macie taki program pod jave na swoj super nowy super drogi telefon bez OS'u? ;> nie sadze ;p

  • 0

    17. ~jaremnik  2008-07-11 23:55:46  host: kwiatkowskiego.res.pl

    do 16 nokie z literka n np n82/n95 mozesz sobie wrzucic na karte zwykly film mp4,divix taki zwykly z rapidsira czy innego megauploada ukradziony z neta i bez zadnej konwersji smiga az milo.Po podpieciu kabelkiem tv-out do zwyklego telewizora mozna traktowac telefon jak dvd.I nokie niemaja ani WM ani OSu...

  • 0

    18. ~jaremnik  2008-07-11 23:59:45  host: kwiatkowskiego.res.pl

    !^ zapomnial dodac ze WM ma ograniczenia w wyswietlaniu kolorow i ten 700mb film wyswietlany jest w 65tys a moglby byc tak jak w symbianie w 16 milionach.

  • 0

    19.  2008-07-12 00:03:36

    jaremnik - oj OS to one mają:) Symbian OS.

  • 0

    20. ~Hose  2008-07-12 00:53:25  host: 194.39.141.10

    Robert: może powiesz jaka niby Nokia będąca na rynku posiada dotykowy ekran...

  • 0

    21.  2008-07-12 08:03:55

    Do 12 i 13. Skoro ten OS Apple taki rewelacyjny, czemu więcej ludzi z niego nie korzysta? Bo aplikacje dostępne dla Windows niestety nie sa produkowane dla Maców, a szkoda. Była by konkurencja dla MS. :/ Pewnie sam bym się przesiadł na Mac... Tak a propo's, widziałem Mac w akcji :)

  • 0

    22.  2008-07-12 08:07:30

    Ale nie uważam żeby produkt MS czy Apple był lepszy. Ludzie i tak będą używać OSu, na którym uruchomią potrzebne aplikacje. A tu niestety Mac przegrywa.

  • 0

    23.  2008-07-12 08:52:44

    Apple jest kolejną rzeczą, którą podniecają się amerykanie, po nudnej koszykówce, bejzbolu, rugby zwanym "futbolem". Poza sportem - Motorolą się podniecają, która w Europie spada i spada, no i komputery Apple - normalnie cud urządzenie zamiast PC - tyle tylko, że składa się z części na PC tylko kosztuje 2x tyle buhaha... Normalnie mojej radości nie ma końca widząc te peany na cześć amerykańskich przebojów myśli technicznej... Jeśli ktoś ma wątpliwości co to za naród niech sobie obejrzy choć jeden program Jerrego Springera.

  • 0

    24. ~adamski8  2008-07-12 11:06:03  host: 200.13.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    do jaremnik: co z tego ze "tylko" 65tys. kolorow? Wiesz ze Twoje oko nie rozróżni takiej klalety kolorów a co dopiero tych 16mln ;p Na takim małym wyświetlaczu jak mają telefony to nie ma znaczenia czy jest 65tys czy 16mln kolorow, czemu? bo nie widac roznicya, a dzieki temu ze wyswietlacz moze wyswietlac mneij zroznicowane kolory to zużywa mniej prądu przez co nasze telefoniki trzymaja dluzej na jednym ładowaniu. Te Twoje nokie to maja OS ktory nazywa sie Symbian. Widze ze nie wiesz co to znaczy OS, wiec Ci powiem OS - operating system czyli po polsku system operacyjny ;p A mi chodzilo o telefony bez OS'u a jest takich bardzo wiele, np jeszcze niedawno "super" telefon SE k850i, co on potrafi? niewiele poza funkcjami ktore mu juz programisci z SE zaimlikowali, a jak ja chce jakos nowa funkcje do swojego telefonu to szukam odpowiedniego programu dzieki ktoremu ową funkcje pozyskam i ją mam :D

  • 0

    25. ~ppp  2008-07-12 11:33:54  host: 78-133-129-7.komster.pl

    #21 widziec w akcji a uzywac przez x czasu jest roznica... Co za problem uruchomic program z Windows przy pomocy Parallels? - dziala jak natywny! albo mozna uzywac jednego (z 24 chyba) pulpitow na system Microsoftu... #24 ostatnio do firmy szukamy tanich i wydajnych miniPC do celow przemyslowych - padlo na MacMini (do wyboru jest jeszcze komp MaxData) gdyz nie ma tanszego i wydajniejszego w tej cenie! naprawde - uzywaj (a nie czytaj o parametrach) przez minimum miesiac i wtedy spokojnie mozesz sie wypowiedziec (i sam sie zdziwisz jak zmieni sie Twoje zdanie). A programow nie brakuje - sa DUZO lepsze alternatywy (i tansze) - kto zna objective C oraz cocoa wie jakie to ma możliwości.

  • 0

    26. ~Th0mas  2008-07-12 19:55:29  host: amf122.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Microsoft to nawet w symbianie nie widzą konkurencji

  • 0

    27. ~kwistas  2008-07-12 20:33:49  host: w3cache.wignet.pl

    Ludzie chcą być na siłę alternatywni mieć coś innego, mimo tego że np. odtwarzać firmy apple jest gorszy on odtwarzacza sony, ale najważniejsze ze ma coś innego i oczywiście musi to wychwalać o to chodzi ludziom zwłaszcza w naszym narodzie ta tendencja jest ostatnio bardziej nasilona.

  • 0

    28. ~ja  2008-07-12 22:45:47  host: acmj248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dodo 25 a da sie na Macu uruchomic takie programy jak AutoCad,Bocad,Robot Millenium,Mathcad?

  • 0

    29. ~  2008-07-13 00:06:13  host: 200.13.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl

    do 25 ja nie pisalem o Apple ;p tylko o WindowsMobile i Symian OS ;p A MacBookiem sie dlugo bawilem i to kilkoma i uwazam ze sa bardzo fajne ale nie dla kazdego ;)

  • 0

    30. ~pdaclub  2008-07-13 00:36:55  host: ewp53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Apple się chowa do Windows mobile. Miałem pare palmtopów i uważam że Ipod niedorasta do pięt PDA z 2003 roku

  • 0

    31. ~  2008-07-13 00:54:00  host: 77-253-251-97.adsl.inetia.pl

    chyba Iphone..

  • 0

    32. ~ppp  2008-07-13 14:03:36  host: 78-133-129-7.komster.pl

    ja używałem windows mobile i od lat obsluga sie nie zmieniła... teraz potrzebuje cos do muzy, exchange i www - tu iphone nie ma sobie rownych! (nie wymianiam filmow, gier itp itd gdyz tego nie potrzebuje)

  • 0

    33. ~  2008-07-14 17:40:59  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    jaremnik: zanim sie zaczniesz wypowiadac, zorientuj sie lepiej. WM obsluguje do 256k kolorow (np. w LG KS20, HTC Athena/Advantage/etc.), ale malo modeli to wykorzystuje. Poza tym przytlaczajaca WIEKSZOSC userow nie zobaczy roznicy pomiedzy 65k na dobrym HTC, a 16M na Nokii. Jesli sie dalej sie bedziesz klocic, to znaczy, ze nigdy nie miales czegokolwiek nowego z WM (z prawie dowolnej stajni) w reku i gadasz zdrow na podstawie papierka - bo masz 0 doswiadczenia. Myle sie ? ;) @hainasz: z calym szacunkiem, uzywalem troche iPhone'a i oprocz przegladarki, uzycia jako iPod Touch (filmy, ewentualnie muzyka) i zabawy multitouchem (glownie na poczatku), to jest to kawalek wolnego w uzyciu codziennym shitu z licznymi wadami, ktore BOLA doswiadczonego uzytkownika, a WM jest raczej wszystkim, tylko nie "dziadostwem" wlasnie. I tyle.

Dodaj swoją opinię