Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft musi powalczyć na mobilnym rynku

Microsoft musi powalczyć na mobilnym rynku

Q! 17 Lutego 2009 13:57

0 0

rynek smartfonowFirma analityczna Screen Digest przedstawiła raport, w którym wymienia te elementy, na które Microsoft wraz ze swoim Windows Mobile, powinien zwrócić szczególną uwagę. Głównym zagrożeniem dla firmy są systemy operacyjne takich firm jak Nokia, Google, RIM oraz Apple.

Co nie jest zaskoczeniem, Microsoft dąży do bycia kluczowym graczem jeśli chodzi o system operacyjny dla urządzeń mobilnych, podobnie jak ma to miejsce w przypadku komputerów osobistych. Jednak w chwili obecnej rynek mobilny jest znacznie bardziej konkurencyjny niż jeszcze do niedawna, a głównymi jego graczami jest Nokia oraz Google. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że w bieżącym roku konkurencja jeszcze bardziej się zaostrzy.

W mijającym roku główną rolę na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych odegrało Apple oraz RIM. Firma z Cupertino sprzedała w tym okresie ponad 13 mln telefonów iPhone, natomiast producent telefonów z serii Blackberry może się pochwalić podwojeniem swojej sprzedaży do 22,5 mln szt. W tym samym czasie udział Windows Mobile spadł o 11%, do 18 mln sprzedanych sztuk.
Według Screen Digest do wyrównanej rywalizacji z konkurentami Microsoft potrzebuje przede wszystkim mobilnych usług oraz skutecznego wykorzystania mobilnej reklamy. Aby to osiągnąć, potrzebne są ze strony giganta z Redmond zdecydowane działania w tym kierunku. Obecny rok ma być tym, który zadecyduje o sukcesie lub porażce Microsoftu na rynku mobilnym.

Nowe usługi Microsoftu jeśli chodzi o synchronizację oraz tworzenie kopii zapasowej mobilnych danych, sklep oraz odnowiony interfejs użytkownika, powinny być dostępne już w kolejnej, oznaczonej numerem 6.5, wersji Windows Mobile. Jeśli tak się stanie, to pozwoli to Microsoftowi na konkurowanie z podobnymi usługami przeznaczonymi dla urządzeń z Androidem na pokładzie czy iPhone'em. Aby to osiągnąć, Microsoft powinien wykorzystać swoje doświadczenia m.in. z dystrybucji treści w Zune Marketplace oraz Xbox Live. Równie ważnym elementem będzie konieczność zróżnicowania swojej płatnej oferty w porównaniu z nadchodzącymi usługami opartymi o model open source.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~  2009-02-17 15:26:39  host: f142-055.opera-mini.net

  Kazdy wie ze juz po windows i qwchodzi w nowe OeSy

 • 0

  2. ~Zdecydowanie  2009-02-17 17:23:25  host: dynamic-62-87-243-95.ssp.dialog.net.pl

  Windows mobile to największy niewypał, inne OS-y biją go na głowę!!!

 • 0

  3.  2009-02-17 18:03:58

  biją czy nie to WM jest przestarzały

 • 0

  4. ~  2009-02-18 00:09:04  host: cli-5b7ee155.bcn.adamo.es

  Dear Q! Od kiedy WM ma osobowosc? Toz to soft...

 • 0

  5. ~~l  2009-02-18 06:29:53  host: public-gprs42161.centertel.pl

  od kiedy WM to soft? toz to akronim

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet