Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft Lumia 650 oficjalnie zaprezentowana

Microsoft Lumia 650 oficjalnie zaprezentowana

LuiN 15 Lutego 2016 11:50

10 8

microsoft lumia 650 Microsoft oficjalnie zaprezentował smartfon Lumia 650, który trafi do sprzedaży już 18 lutego w cenie 199 dolarów. Mocne strony to oprócz ceny ekran OLED i aluminiowa ramka.



Microsoft Lumia 650 ma 5-calowy ekran HD wykonany w technologii AMOLED (ze szkłem ochronnym Gorilla Glass 3), czterordzeniowego Snapdragona 212 (1,3 GHz), 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, główny aparat 8 Mpix z sensorem 1/4", przysłoną F/2.2, odpowiedniku ogniskowej 28 mm i diodową lampą, przedni aparat 5 Mpix, łączność LTE Cat 4 (150/50 Mb/s), Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1, NFC, GPS z GLONASS-em i Beidou, radio FM i opcjonalne drugie gniazdo kart SIM.




Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Całość zasila akumulator o pojemności 2000 mAh, który można w razie potrzeby samodzielnie wymienić. Pomimo metalowej ramki obudowy, telefon waży zaledwie 122 gramy, a jego wymiary to 142 x 70,9 x 6,9 mm.

Microsoft zapowiedział rozpoczęcie sprzedaży na wybranych europejskich rynkach już 18 marca, dziwi natomiast nieco sugerowana cena podana w dolarach, a nie w euro. Do 199 dolarów doliczyć należy podatek VAT.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Microsoft Lumia 650 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Microsoft Lumia 650 Dual SIM w katalogu.

Źródło tekstu: Microsoft, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft lumia 650 | microsoft

w sumie: 39
  • 0

    22. ~Grzegorz  2016-02-15 13:58:47  host: google-proxy-64-233-173-122.google.com

    Shit bateria. I po sprawie

  • 0

    23. ~wania  2016-02-15 14:00:22  host: n19-04-04.opera-mini.net

    wg4518 ma racje, same patelnie obecnie na rynku, a gdzie cos 4-4,3 cala?

  • 0

    25.  2016-02-15 14:12:02

    @19 Ja tak miałem raz, ale to pół roku temu. Już od jakiegoś czasu tak się nie dzieje. Normalnie smsy i rozmowy podczas korzystania z LTE dochodzą. Te problemy nie tylko Play miał, ale tez Plus i inni. Każdy w końcu to naprawił. To nie wina telefonu. Tylko konfiguracji sieciowej. Gdzieś o tym czytałem.

  • 0

    26. ~Sumix  2016-02-15 14:13:41  host: user-94-254-241-46.play-internet.pl

    U mnie sie dzieje i to za czesto ;) Lumie mam rok.

  • 0

    27. ~a  2016-02-15 15:02:00  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    rynek szybko zweryfikuje cenę tego tel, będzie po 600-700 zł pewnie albo u opów

  • 0

    28. ~jurek  2016-02-15 15:17:23  host: i123.dbsinternet.pl

    I za tą aluminiową ramkę aż 880 siana?

  • 0

    29.  2016-02-15 15:21:22

    28 - są pewnie lepsze telefony, też z aluminiową ramką, za zdecydowanie mniejsze pieniądze... Więc kto mądry, nie kupi badziewia ;-)

  • 0

    30. ~  2016-02-15 15:59:20  host: user-164-127-132-125.play-internet.pl

    @28 co za burak

  • 0

    31. ~srututu  2016-02-15 16:14:21  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    bożeee snapdragon 212 ? serio ? jak długo jeszcze ...

  • 0

    32. ~  2016-02-15 16:51:37  host: user-164-127-132-125.play-internet.pl

    @31 kolejny przygłup

  • -1

    33. ~tadek  2016-02-15 18:00:17  host: 81.168.254.14

    Podsumowując wasze zachwyty nad telefonem to nie wiem czemu czepiacie sie dobrego telefonu ?
    Windows i IOS to jedyne systemy na rynku które warto brać pod uwage.
    Android nadaje się do firm jedynie kontrolowany przez MDM w innym przypadku jest niebezpieczny.
    90% chinoli przychodzi z rootem i dodatkowym softem.

    Android dla dziecka i gier ok , nie dla biznesu

  • 0

    34. ~Calm7  2016-02-15 20:46:44  host: agav180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Żeby ten telefon był. Z Symbianem zamiast Windows Phone, i miał logo Nokia zamiast Microsoft to bym na pewno go kupił.

  • 0

    35. ~Calm7.  2016-02-15 21:06:20  host: agav180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    199 dolarów za telefon? Ciekawe kogo w Polsce stać na tak drogi telefon?

  • 0

    36. ~  2016-02-15 21:58:51  host: public-gprs351265.centertel.pl

    Biała jest śliczna.

  • 0

    37. ~Kamil98789  2016-02-16 07:57:06  host: user-5-173-229-211.play-internet.pl

    Mnie tam ta Lumia się bardzo podoba. Ładowanie indukcyjne, porządne aparaty z tylu i przodu, metalowa obudowa, tylko 6,9mm grubości i 122g wagi, procesor wystarczający do W10M. Ogólnie dobrze skonstruowana całość. Mnie android (w tym Nexusy) nie przekonał ze względu na aktualizacje do najnowszych wersji, zaś IOS i ich polityka, szkoda gadać. Mam pół roku Lumię 640 i za wyjątkiem paru braków w aplikacjach jest to mój najlepszy smartfon (po przesiadce z Nexus 4 który nie dostaje już niestety Andka 6.0).

  • 0

    38. ~Mexille  2016-02-16 08:08:49  host: 8.37.225.125

    A od kiedy ładowanie indukcyjne to zaleta?

  • 0

    40.  2016-02-16 08:32:14

    38 - znaczy sprzęt z wadami sprzedają?

  • 1

    41. ~Darek  2016-02-16 09:30:21  host: apn-37-248-101-79.dynamic.gprs.plus.pl

    Czytam komentarze powyżej i stwierdzam, że mamy głupie społeczeństwo, :) gdzie każdy prześciga się z innymi w krytyce. A mnie się ten sprzęcik podoba. Poprawiono w nim wszystko, co było słabe w 640 i zmieniono obudowę.
    Czego chcieć więcej. Oczywiście dla osoby która lubi i używa WP to super. Wyznawca religii iOS nawet na to nie spojrzy. A zachwyceni na niby wielbiciele Antka będą krytykować nowy produkt Mikromiekkiego (gdzieś słyszałem takie określenie :) ) upewniając się w tym, że dokonali słusznego wyboru. Ale to dziecinada jest. Podsumowując : ładny sprzęt za prawie przyzwoite pieniądze dla rozsądnych ludzi nie zachwycających się cyferkami (parametry) a ceniących sobie prostotę.

  • 0

    42. ~grzech  2016-02-16 09:53:43  host: 31.179.219.170

    Mexille - miałeś, że negujesz? Może wymień wady?
    Mam L830 z ową podstawką i wg mnie takie ładowanie jest ogromną zaletą.

  • 0

    43. ~liczi  2016-03-25 12:52:32  host: r1.vizja.pl

    Wszyscy piszą komentarze tylko na podstawie danych papierowych a na pewno większość nie miała tego telefonu w dłoni. Na żywo ten telefon zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie nie tylko pod względem wizualnym ale także funkcjonalnym. System chodzi bardzo płynnie i nie potrzeba tutaj stajni hiper-ultra procesorów, jak w innych smartfonach na androidach. Zamierzam przesiąść się w najbliższym czasie z Lumi 800 na 650 DS :)

Dodaj swoją opinię