Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft Lumia 435 - najtańszy Windows Phone

Microsoft Lumia 435 - najtańszy Windows Phone

orson_dzi 16 Grudnia 2014 21:40

5 4

microsoft lumia 435 Microsoft pracuje nad nową budżetową Lumią. Informacje o modelu 435 pojawiły się w bazie FCC (amerykańska Federalna Komisja Łączności).






Lumia 435 ma zaoferować specyfikację z najniższej półki. 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, czterordzeniowy Snapdragon 200 z grafiką Adreno 203, aparat o rozdzielczości 5 Mpix i łączność HSPA. Do tego akumulator o pojemności 1320 mAh. Całość zostanie zamknięta w obudowie o 118,1 mm długości i 64,7 mm szerokości. Nie wiadomo w jaką ilość pamięci RAM miałby zostać wyposażony smartfon.

Microsoft Lumia 435 ma trafić na rynek w wariancie z pojedynczym, jak i dwoma gniazdami kart SIM. Smartfon miałby trafić na rynek w bardzo niskiej, dwucyfrowej cenie... oczywiście w dolarach.

Źródło tekstu: kitguru; wł      

w sumie: 36
  • 0

    17. ~P  2014-12-17 06:31:04  host: public-gprs515220.centertel.pl

    *Z dual sim

  • 0

    18. ~tata  2014-12-17 06:40:42  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    By utrzymać tzw srednia i wyzsza polke cenowa proponuje producentom wypuszczać nowe modele budżetowych smartfonow bez aparatu foto i zapakowanych w papier toaletowy.

  • 0

    19. ~n1ck  2014-12-17 09:34:40  host: public-gprs517515.centertel.pl

    Wiem, że MS bazuje na solidnej firmie Nokia, ale marka MS w smartfonach dla wielu będzie nowością. Solidny fundament i nowe wart uwagi rozwiązania... Dlatego aż się prosi o włożenie jak najwięcej starań, ponieważ jest to dobra okazja zdobyć zaufanych klientów. Jeśli MS nie będzie myśleć o innowacjach, a będzie tylko zastanawiać się nad cięciem budżetowym, nie wróżę im dobrze. Tylko innowacje, które mogłyby się pojawić w najdroższych modelach i w mniejszej ilości w atrakcyjnych cenowo zwróci na nich uwagę.

  • 0

    20.  2014-12-17 09:40:32

    @19 - to nie Microsoft będzie marką, a Lumia. Dla większości.

  • 0

    21.  2014-12-17 09:47:37

    @19

    Niestety, ale w końcówce swojego "życia" Nokia taką fuszerkę odwala aż zniechęciłem się do zakupu Lumi. Wystarczy poczytać o niedoróbkach w L735.

  • 0

    22. ~Sk.  2014-12-17 10:04:25  host: chem162.chemd.amu.edu.pl

    Dziwne jest to, że zrobili naprawdę udany model w relacji jakość-funkcje-cena, który był podstawą ich sprzedaży na całym świecie (spowodował, że WP zaczynał wracać do łask) i nie zrobili godnego jego następcy, tylko wprowadzili kilka modeli wykastrowanych udających 520. Bo 630 mimo podobnego wnętrza ma obudowę z serii tanich Lumii i jest większy i droższy.

  • 0

    23. ~Misiek  2014-12-17 10:33:53  host: 89-70-85-5.dynamic.chello.pl

    Akumulator 1320mAh przy takim procesorze praktycznie przekreśla ten telefon. Po co mi coś, co po pięciu-sześciu godzinach działania (mówię o działaniu a nie o standby) będzie płakało o ładowanie? Obecnie wśród budżetowców nie ma alternatywy dla Androida z porządną baterią.

  • 1

    24. ~gumiak  2014-12-17 11:17:04  host: 91.199.127.162

    Nie rozumiem, czemu się jaracie tak tą 520. Badziewna obudowa, padające przyciski, mikrofony i dotyk. 630/635 jest o niebo lepsza. 520 była dobra bo była tania. Teraz są inne tanie modele o równie marnym wykonaniu i trochę droższa, ale lepiej zrobiona seria 6.

  • -1

    25. ~Sk.  2014-12-17 11:32:46  host: chem162.chemd.amu.edu.pl

    @24 Masz 520 czy tak piszesz na podstawie plotek? Mnie jakoś nic nie padło. Mam wszystko co potrzeba, działa płynnie i bez żadnych zwiech. Brak może lampy do aparatu (choć jaka jest jakość zdjęć z taką lampą, to lepiej nie pisać) i diody powiadomień. Za 400zł rewelacyjny telefon.

  • 0

    26. ~Darek  2014-12-17 12:50:47  host: apn-95-40-101-79.dynamic.gprs.plus.pl

    Fajny sprzęcik, ale ... Nie powinno się stosować ekranów 4 cale. To trochę ciasno. Bateria 1320 jest także nieporozumieniem. Rozumiem oszczędności, ale pojemność 1800 dla takiego telefonu jest potrzebnym min. Reszta pewnie będzie super, zwłaszcza, że MS pamięta o aktualizacjach swoich wszystkich urządzeń.

  • 0

    27. ~Darek  2014-12-17 12:54:46  host: apn-95-40-101-79.dynamic.gprs.plus.pl

    @24 - dla osób które nie maja umiejętności obsługiwania takich urządzeń to i kamień dać jest ryzykowne, bo popsują xD Mojej zony 520 śmiga bez problemu.
    @23 nie możemy być pewni. Jak do teraz system dobrze się spisywał na bateriach o mniejszej pojemności, a przeciez technika w tym oszczędności energii idzie do przodu. Model 520 ma baterie 1430 mAh i działał sporo ponad 1 dzien.

  • 1

    28. ~gumiak  2014-12-17 13:50:05  host: 91.199.127.162

    @25 Piszę na podstawie ok. 30 sztuk 520 i kolejnych 20 sztuk 635, które używają pracownicy w mojej firmie. Nie ma miesiąca żebym nie wysłał do serwisu 1-2 sztuk 520. 635 póki co trzymają się mocno. @27 Jakoś ci sami ludzie jak dostają 635 nie mają z nimi problemów.

  • -1

    29. ~Grzybek  2014-12-17 14:04:57  host: rev49.tmark99.revers.nsm.pl

    @28 A co to za firma? Bo w sumie szukam pracy.

  • 1

    30. ~@29  2014-12-17 14:29:27  host: 91.199.127.162

    Dajemy ogłoszenia na pracuj.pl, jak poszukasz to znajdziesz. BTW właśnie dziś wróciła z naprawy w SBE Polska kolejna 520 z walniętym dotykiem i ledwo działającymi guzikami. Polutowali, wymienili połowę bebechów. Zobaczymy na ile czasu to wystarczy.

  • 0

    31. ~ja  2014-12-17 14:34:30  host: sp.powiat.pila.pl

    @26 a niby dlaczego 4 cali nie stosowac??? mam prawie 4letnia komoreczke 3,2 i wszystko widze i mam urzadzenie mieszczace sie w kieszeni i wygodne..... na takie wlasnie mniejsze czekam 5 i wiecej cali to bezsens ale ani userzy jeszcze sie nimi nie nameczyli zeby to zrozumiec a produkcja bedzie szla w kierunku tego co modne, tyeraz modne sa olbrzymy ktore powoli zaczybaja sie wyginac lamac , pekac itd

  • 1

    32.  2014-12-17 16:26:15

    @26 - a weź przestań... Czy tu naprawdę są już tylko sami młodzi ludzie (aż chce się użyć słowa na g :-))? Halo, kiedyś telefon o rozmiarze czterocalowy telefon był uważany za wielkie krówsko... No tak, ale teraz im więcej, tym lepiej i nie wazne, że telefony stają się coraz mniej poręczne... 4-4,5 cala to rozsądny maksymalny rozmiar, wyżej powinny być phablety i tablety, a nie 6 calowe udawacze telefonów...

  • 0

    33. ~  2014-12-17 20:00:45  host: public-gprs515028.centertel.pl

    27. ~Darek, ale to jest masówka, a z masówkami bywa różnie. Jedni są zadowoleni, a drudzy nie, bo faktycznie im się coś dzieje. Wyobraź sobie, że mam dwa identyczne laptopy: jeden domowy, który tylko leży na biurku i drugi jeździ ze mną jak niczym firmowy. Ten służbowy poza rysami nie ma żadnych problemów, a ten domowy był już dwa razy w serwisie (na szczęście wszystko przebiegało poprawnie) i jakimś cudem kilka miesięcy po wizytach w serwisie pękła mi obudowa w dwóch miejscach na wysokości gwintów. Jak widzisz, gdybyś zapytał się co sądzę o sądzę o danym sprzęcie, mógłbym powiedzieć: tak jestem zadowolony (biorąc pod uwagę laptop służbowy), ale też mogę powiedzieć jestem średnio zadowolony (mimo tego, że domowy jest mniej wykorzystywany i praktycznie nie ma rysów) - a mówimy o dwóch takich samych modelach w skali 1:1.

    @26. ~Darek, ogarnij się. Nie każdy siedzi pół dnia na smartfonie, a na 4 calach bez problemu sprawdzisz pocztę, pogodę i poczytasz co dzieje się w kraju. Nie myśl tylko o sobie, dla Ciebie też są przygotowane odpowiednie modele.

  • 0

    34. ~andy  2014-12-19 18:37:41  host: 89-67-249-161.dynamic.chello.pl

    do 27.Darek: ja np mam małe dłonie i lubię nosić telefon przy sobie np. w kieszeni koszuli lub tzw nerce - co miałbym zrobić z dachówką 5" lub więcej cali? dla mnie rozmiar ekranu to max 4,5"

  • 1

    35. ~pat  2014-12-20 16:50:27  host: bpz211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @26
    Ja mam telefon 3,2 cala i jest super, mieści się w kieszeń, używam do nawigacji. Nie każdy ma ochotę nosić plecak, żeby zmieścić deskę zwaną telefonem. Z chęcią wymieniłoby się na coś nowszego, ale jak widzę te patelnie to się szybko odechciewa. Mam nadzieję, że producenci dojdą do tego, że jest duża grupa konsumentów oczekujących mniejszych ekranów w nowych smartfonach.

  • 0

    36. ~lola  2015-10-04 12:29:13  host: 87-204-40-38.static.ip.netia.com.pl

    Właśnie teraz piszę z tego telefonu! Kupiłam go w Auchan za ok. 230 zł. Wogule się nie zacina i jest jednym z lepszych smartphone. Kocham ten telefon i jest lepszy od Samsungów Galaxy. Potwierdzam w 100%. Polecam. Użytkowniczka zadowolona :)