Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft intensywnie pracuje nad obsługą telefonu za pomocą gestów

Microsoft intensywnie pracuje nad obsługą telefonu za pomocą gestów

WitekT 9 Czerwca 2014 18:55

9 4

Microsoft pracuje nad implementacją obsługi gestów w Windows Phone - podobną do tej znanej z Kinecta. Funkcja ma znaleźć się w nowym flagowcu o kodowej nazwie McLaren, który ma wejść na rynek pod koniec roku.

Microsoft dokończy trwającą od kilku lat pracę Nokii nad tą technologią. Dzięki implementacji wielu czujników, aplikacje i gry będzie można obsługiwać za pomocą gestów. Oprócz bardziej zaawansowanych gestów, przyłożenie telefonu do ucha będzie powodowało odebranie połączenia, a włożenie go do kieszeni zakończy je. Położenie telefonu na stole spowoduje aktywowanie trybu głośnomówiącego.




Funkcje te pierwotnie miały pojawić się wraz z wersją 8.1 Windows Phone.

Źródło tekstu: The Verge, wł     

Dodaj do:

Tagi: microsoft | windows phone 8.1

w sumie: 34
  • 0

    15. ~Calm7  2014-06-09 21:19:19  host: n12-01-08.opera-mini.net

    Wolę inne funkcje. Np. Gdy pies szczeka, wyje, kot miauczy - niech dzwoni do właściciela, lub wysyła smsa z ustalonym tekstem: "chamie, nakarm mnie". "baranie, wracaj, bo się skitolę" ! :-D

  • 1

    16.  2014-06-09 21:26:18

    Biorąc pod uwagę jak wkurza mnie w dotykalskich telefonach przypadkowe naciśnięcie czegoś uchem przy rozmowie czy palcem przy przewijaniu ekranu, telefon reagujący na gesty prawdopodobnie bardzo szybko doprowadziłby mnie do szewskiej pasji. :)

  • 0

    17.  2014-06-09 21:27:22

    Mają bardzo niskich lotów wizje... Mój szwagier j ż parę lat temu się mnie pytał czy są telefony, które same wybierają numer do osoby do której chce się zadzwonić kiedy się go do ucha przykłada ;-)

  • 0

    18. ~Pp  2014-06-09 21:32:31  host: google-proxy-66-249-81-159.google.com

    @17 No i to się nazywa innowacyjność :-)

  • 1

    19.  2014-06-09 21:32:44

    fajne choc taklie bajery jak przyloznie telefonu do uch w celu nawiazania polaczenia to samsung zparezentowal w galaxy S3, czyli MSFT jak zwykle 2 lata za konkurencja

  • 2

    20. ~zdzichu  2014-06-09 21:37:43  host: abbn171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja to lumii nawet za darmo dla prywatnego użytku bym nie wziął. Jakby wciskali to bym sprzedał. Nic tam nie działa (oprócz wodotrysków, animacji dla dzieci) a żeby zdjęcie wysłać to trzeba przez jakieś chmury( żeby nie było wiem z czym to się je) się łączyć - a gdzie podstawowy bloototh. Sam używam N79 i nie zamienię na nic innego dopóki to będzie działać. Mam w niej wszystko co potrzebuje. Fakt wolno działa bo to nie ta epoka ale wszystkiego czego chciałbym używać to w niej jest. Net, gps, odtwarzacze, netmonitor. Nie jestem pewien ale chyba na symbiana fieldtest to chyba był najbardziej rozbudowany netmonitor do sieci komórkowych. Pozdrawiam.

  • 2

    21. ~Calm7  2014-06-09 21:46:26  host: n12-01-08.opera-mini.net

    20). Chyba przyjdzie się nam zastrzelić gdy ostatnia, normalna komórka przestanie działać... Jedyne co nam zostanie, to skrajność: albo prosty fonik typu "dz" i "p", albo nielubiany, jednodniowy smartfon... (dz i p = dzwonić i pisać).

  • -1

    23.  2014-06-09 22:19:46

    Zdzichu, nie kompromituj sie. JAkie wysylanie przez chmury? Ktos ci cos naopowiadal czy sam sobie dopowiedziales po zaslyszeniu czegos tam. BTW, co to jest "bloothoth""? ;)

  • 1

    24.  2014-06-09 22:25:49

    A następca E55 kiedy .... jak ja nie cierpię tych dotykowców, ale nie ma wyboru. W Nokii E55 brakowało mi tylko 512MB RAM i AF.

  • 0

    25. ~  2014-06-09 22:28:30  host: n16-08-08.opera-mini.net

    @23, no blutacz :D

  • 0

    26.  2014-06-09 22:56:37

    Tak, tak wiemy że użytkownicy WP nic nie potrzebuje, tylko dlaczego nie siedzą na WP 7? I dlaczego ludzie modlą się o aktualizacje systemu, a raczej jego łatanie ;)

    O przeglądarce:
    "Finally, Internet Explorer adds an option of simply opening the files instead of saving them after the download. Great to see better control and extensibility being offered to the users through this IE11 update!"
    Fortunately, You are no longer restricted to only 6 tabs while browsing. Glad to see Windows Phone removing that restriction."
    "Amongst the visible changes, the stop / refresh button is now provided inside the address bar for quick access. Password saving support for the browser,"

    Normalnie Microsoft na nowo pokazuje nam koło...szkoda, że znacznie więcej potrafiły telefony z WMobile, o Symbianie czy tym czym mógł być MeeGo nie warto mówić...
    Jak ktoś nie potrzebuje to po prostu nie będzie z tego korzystał, ale takie podstawowe funkcje powinny być od dawna, a nie po kilku latach, chyba że to telefony jedynie do dzwonienia...bo nawet flagowce 1020 nie mają slotu na kartę i wymienialnej baterii, a to przecież telefon do zdjęć, Karta i zapasowa bateria to ważne kwestie w pstrykaniu, ale widać MS doda jedną rzecz, a potem drugą jako feature w kolejnych modelach. Za 2-3 lata, może później osłona obiektywu, za 5 do 8 lat kolejna wiekopomna zmiana...MS ma chyba w *** rozwój systemu, po prostu dostali baty na rynku w USA gdzie oprócz Wmobile był RIM, a tutaj nagle Apple spuściło im łomot, potem jeszcze Andek.

    PS Bez Nokii MS miały ile 0,5% rynku ? :D Niech się cieszą, że zarząd, kierownictwo,i udziałowcy mieli gdzieś firmę, byle mieć posadę/dostać kasę.

  • -1

    27.  2014-06-10 00:41:57

    Dokonałem niemożliwego! Przesłałem przy pomocy Bluetooth zdjęcie z Lumi 520 do Ace 3 LTE i z powrotem! Rozumiem, wytykać prawdziwe wady danego systemu, ale zmyślać sobie? Wstyd!

  • 0

    28. ~Calm7  2014-06-10 01:34:46  host: n12-01-08.opera-mini.net

    27). Gdyby nie było problemów z BT, to chyba by ludzie ich nie wymyślali? Skądś to się wzięło.

  • -1

    29.  2014-06-10 02:03:20

    @28 z ignorancji. Tylko i wyłącznie z ignorancji. WP8 wymaga dosyć upierdliwego zabiegu: najpierw trzeba urządzenia sparować a dopiero potem da się wysyłać pliki. Bez tego nie ma nawet odpowiedniej opcji udostępniania. O ile procedura jest upierdliwa to jednak komunikacja sama w sobie działa bez zarzutu.

  • -1

    30. ~tt  2014-06-10 06:04:36  host: nat-234.pl35.fiberway.pl

    Nie cierpię dotykowców, smartfona oddałem żonie po dwóch dniach. Brak diody sygnalizującej i profili dzwonków tylko przyśpieszyło tą decyzje. Wróciłem do E51.

  • 0

    31. ~  2014-06-10 06:48:15  host: public-gprs515121.centertel.pl

    @30, kupiłeś gniota i scedowałeś na żonę? :) Zadowolona chociaż?... Ignorancie, od profili dzwonków i rozmaitych przypomnień są aplikacje, w niektórych smartfonach da się nawet sterować kolorem podświetlenia diod / przycisków dotykowych...

  • 0

    32. ~  2014-06-10 06:53:50  host: public-gprs515121.centertel.pl

    @16, a czujnik zbliżeniowy to po co jest?

  • 0

    33. ~...  2014-06-10 09:07:55  host: n16-05-03.opera-mini.net

    31 chyba pojechałeś z tą swoją mądrością.

  • -1

    34. ~kris1992  2014-06-10 10:09:42  host: 23.148.246.94.ip4.artcom.pl

    Dziewczyna mówi z własnej perspektywy, iż iOS (mój IP5s) oraz jej (po htc 8s) nokia lumia z WP 8.1 to są najlepsze systemy. Jej bardziej przypadł do gustu WP niż iOS ale jak widzi androida to nigdy by nie chciała takiego systemu nieintuicyjnego. Miała tableta/fona i teraz jej brat się bawi.

    Ja jako posiadacz IP5s i widząc jak idzie WP do przodu myślę że następnym telefonem będzie jednak telefon(smartfon) z WP8.1 albo już WP9? Androida bym się nie tknął :)

  • 0

    35.  2014-06-10 11:19:26

    Jakich aplikacji? Przecież na WP nie ma aplikacji ;)

Dodaj swoją opinię