Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft i Google sprzeciwiają się nabyciu Qualcommu przez Broadcom

Microsoft i Google sprzeciwiają się nabyciu Qualcommu przez Broadcom

Isand 9 Grudnia 2017 17:44

4 1

qualcomm logo

W listopadzie pisaliśmy o tym, że Broadcom planuje wykupić Qualcomm. Doprowadziłoby to do stworzenia prawdziwego rynkowego giganta. Co prawda Qualcomm odrzucił pierwszą ofertę potencjalnego nabywcy, to Broadcom nie rezygnuje. Przeciwko temu są jednak Microsoft i Google.

Czemu obie wielkie firmy sprzeciwiają się tej transakcji? Okazuje się, że obawiają się wzmocnienia swojego głównego konkurenta - Apple'a. Qualcomm jest w (łagodnie ujmując) niezbyt dobrych stosunkach z Apple'em. Nie można tego powiedzieć natomiast o Broadcomie. Microsoft ostatnio zintensyfikował swoje wysiłki w celu rozpropagowania Windowsa na ARM, a Google chce chronić największego producenta procesorów dla urządzeń z Androidem.
Przypomnijmy: Qualcomm odrzucił poprzednią ofertę, argumentując to zaniżoną wartością firmy oraz obawą przed powstaniem monopolu rynkowego.

Zobacz: Qualcomm: 103 mld dolarów to za mało

Źródło tekstu: cnbc, wł     

Dodaj do:

Tagi: google | microsoft | broadcom | qualcomm | apple

w sumie: 2
  • 0

    1. ~HD  2017-12-09 22:21:37  host: 89-69-52-181.dynamic.chello.pl

    Ja kupię za mniej

  • 0

    2. ~Gość  2017-12-10 10:40:39  host: apn-31-1-254-191.dynamic.gprs.plus.pl

    To jest patologia... firma chce przejąć konkurenta niewiele mniejszego od siebie. Przypomina to słynne sprzedanie psa "wartego" milion za dwa koty "po pięćset tysięcy". To powinno podlegać pod przepisy antytrustowe - ale dopóki nie będzie kontroli nad bankowcami i funduszami spekulacyjnymi, kryzysy mamy wpisane w naszą rzeczywistość.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet