Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft chce mieć kilkudziesięcioprocentowy udział na polskim rynku smartfonów

Microsoft chce mieć kilkudziesięcioprocentowy udział na polskim rynku smartfonów

WitekT 13 Listopada 2012 11:53

0 0

Mamy nadzieje, że nowe produkty dadzą nam między 20% a 30% udziału w rynku smartfonów w przyszłym roku - mówi Dariusz Piotrowski, p.o. dyrektora generalnego Microsoftu w Polsce w rozmowie z rpkom.pl.

Według Piotrowskiego, już teraz kilkanaście procent obecnych na Polskim rynku smartfonów pracuje na systemie Windows Phone.




Czy Microsoft osiągnie w 2013 roku 20-30% polskiego rynku smartfonów?

Zdecydowanie tak
5.38%
Raczej tak
10.88%
Raczej nie
28.24%
Zdecydowanie nie
53.30%
Nie mam zdania
2.20%

Wszystkich głosujących: 910



Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 3

    14. ~  2012-11-13 12:56:28  host: aelw234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Śmieciosoft nie oferuje nic poza debilnymi kafelkami. To ciekawe, bo kiedyś szczycili się ikonkami. Teraz, gdy wszyscy używają ikonek, oni chcą być oryginalni. Ale ta "oryginalność" jest poziomu wytatuowanego, wypiercingowanego nastolatka z dredami.

  • 1

    15.  2012-11-13 13:14:53

    marzenia ściętej głowy :) niemniej jednak może wraz z windows phone 10 gdzie już naprawią wszelkie ograniczenia osiągną taki wynik

  • -1

    17.  2012-11-13 13:31:03

    9.Nie ważne czy to emeryt czy nie? Telefony Noki i Sony są telefonami dobrze kojarzącymi się ludziom. A ilu ludzi nie ma zielonego pojęcia o tym jakie są zalety i wady andka czy wp. Więc wolą wybrać smartfon Noki której produkty znają.

  • 2

    18. ~  2012-11-13 13:32:23  host: apn-37-247-251-194.dynamic.lte.plus.pl

    Pan Piotrowski powinien zmienic dealera albo w ogole przestac brac to, co bierze :) A powaznie: bredzenie o kilkunastu procentach udzialu WP w tej chwili dyskwalifikuje tego czlowieka w moich oczach. Albo z premedytacja klamie, albo nie wie w ogole, co sie wokol niego dzieje. Jak tyle osiagna na koniec 2013, to bedzie i tak szczyt marzen.

  • 1

    19. ~Misiek  2012-11-13 13:33:35  host: 89-72-108-81.dynamic.chello.pl

    ORTOGRAFIA!!!! "na polskim rynku" - tak powinno być! WSTYD!

  • 2

    20.  2012-11-13 14:47:48

    Naiwna #12: a z czego są wykonane Lumie? Już prędzej _NIEKTÓRE_ HTC dają radę pod względem wykonania, ale Nokie? Też plastikofony, tylko trochę lepiej spasowane. Tylko, ze mają o wiele gorsze bebechy i ograniczony system w porównaniu do konkurencji.. :) Też wolę Volvo od Kii, żeby nie było, ale akurat przykład telefoniczny-wyjątkowo słaby. A jechać innych po gimbusach i ludziach nie myślących tak ogólnie, to możesz co najwyżej we własnym środowisku, pseudoanonimie co jak mu nie starcza argumentów to sięga po ad personam.. :>

  • 2

    21.  2012-11-13 14:49:46

    A co do samego newsa: "paręnaście procent? Raczy pan żartować :)".. Nie mówiąc o pięćdziesięciu, ma się te poczucie humoru... :D

  • 2

    22.  2012-11-13 15:36:37

    divhashmorex - kupowanie tego samego drożej tj. droższych telefonów, które technicznie nie są lepsze to domena inteligentnych i dorosłych osób ?! A może upośledzony system, który jest właśnie taki nawet wobec WM czyli swojego poprzednika od tej samej firmy ?! Nokia, Nokią, ale jak ktoś ma 500, 750, 1000, 1500 czy 2000zł na telefon i wybiera w danej cenie telefon to w większości przypadków wybierze Androida (powiedzmy, że wykluczając iOS z tej "walki" i Symbiana bo ten jest już nie wiedzieć czemu skazany na śmierć..) bo ma tam dużo różnych modeli od Sony, HTC, LG, Samsunga i sobie na pewno poprzez porównanie coś znajdzie. Strasznie duża rozbieżność bo 30% to niby tylko 10 więcej niż 20%, ale to dziesięć to przecież połowa tych 20% czyli 50% różnicy przy dwudziestu! Jeśli coś zdobędą to chyba rozdawanym za złotówkę najniższym modelom z 256 MB tj. nowej wersji L610, ale jak tym razem ograniczą swój telefon ?! ;)

  • 1

    23. ~pablo  2012-11-13 16:15:29  host: static-ip-87-248-85-235.promax.media.pl

    Jest szansa, jeśli zaczną rozdawać telefony za darmo.

  • 1

    24. ~chmurek79  2012-11-13 16:17:06  host: dea24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z kilkuset osób które znam nikt nie ma windowsa- skąd on wziął te procenty ?

  • -1

    25. ~  2012-11-13 16:17:23  host: ip-37-209-146-25.free.aero2.net.pl

    Ja bym nigdy Androida już nie wziął choć miałem już dwa telefony z nim, zdecydowanie wolę WP i nie patrzę na udziały systemu na rynku bo jest mi to obojętne, tylko na integracje ze wszystkimi urządzeniami Microsoft.

  • 1

    26. ~  2012-11-13 16:22:39  host: host25.v47.interkam.pl

    Mieć nadzieję to sobie mogą.

  • 1

    27.  2012-11-13 16:25:58

    ciekawe czy 1% mają,w sprzedaży to może ale udziału posiadanych nie ma szans. I nie ma co kłócić o firme bo mu niechodzi że te % osiągnąć z Nokią ale także Samsungiem i HTC. Mam nadzieję z tym im nie wyjdzie

  • 1

    28. ~...  2012-11-13 16:27:45  host: 159-205-45-160.adsl.inetia.pl

    A ja chce pizze na obiad.

  • 0

    29. ~sqt  2012-11-13 17:04:37  host: ghp233.internetdsl.tpnet.pl

    A ja jestem przekonany że osiągną swoje sam używam i juz jestem przekonany:)

  • 1

    30.  2012-11-13 17:19:41

    Tytuł niespójny z treścią - 20-30 to nie kilkadziesiąt, a o planach na dalszą przyszłość (kiedy te dziesiąt może planują osiągnąć), w treści artykułu ani słowa.

  • 1

    31. ~  2012-11-13 21:02:00  host: d116-189.icpnet.pl

    Piotrowski wie co mówi, ale nie wie co robi.wiadomo to tylko po a nie dg

  • 1

    32.  2012-11-13 21:49:26

    Gościu sobie mózgownicę trochę za bardzo przysmażył i głupoty opowiada. Gdzie on niby widzi kilkanaście procent udziału w rynku smartfonów? Tyle to on ma ale jak się porówna ilość smartfonów Nokii do wszystkich telefonów Nokii (większość pewnie to lowendy).

  • -1

    33. ~PLANET  2012-11-13 23:07:42  host: jag4.dag.pl

    mi80: problemy ze zrozumieniem tekstu? Kilkadziesiat to ponad 19, od 20 wzwyz... Mr Piotrowski takze okreslil, kiedy chcieliby osiagnac taki udzial - w przyszlym roku. Wszystko sie zgadza. Takze to, ze M$ jest ujmujac to eufemistycznie, troszeczke oderwany od rzeczywistosci w swoich zamierzeniach i ocenie aktualnej sytuacji IMHO. Ale robic plany kazdy moze, troche lepiej lub troche gorzej.. Realizacja to inna sprawa ;)

  • 1

    34. ~mateusz  2012-11-13 23:49:04  host: public-gprs530586.centertel.pl

    U jakich operatorów?Nie pisz głupot człowieku.Nokia może miec Maks dwa dwa kwartaly konkursów lecz pozostałe to Samsung który serwuje najbardziej wartościowe nagrody lub wyjazdy.Dodatkowo wsparcie Samsunga za kazda sprzedana sztukę.Nie ma szans by Nokia osiągnęła taki wynik

Dodaj swoją opinię