Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Microsoft chce 15 dolarów za każdy smartfon Samsunga

Microsoft chce 15 dolarów za każdy smartfon Samsunga

Q! 7 Lipca 2011 18:26

0 0

Microsoft zażądał od Samsunga 15 dolarów za każdy sprzedany telefon pracujący pod kontrolą systemu Android. Przyczyną tego są patenty wykorzystywane przez ten system, a znajdujące się w posiadaniu firmy z Redmond.

Według prezesa Microsoftu, Steve’a Ballmera, Android wykorzystuje należące do jego firmy patenty związane m.in. z funkcjami rozrywkowymi. W związku z tym firmie należą się opłaty z tego tytułu, które zostały ustalone dla każdego telefonu na poziomie 15 dolarów.




Samsung nie skomentował stanowiska Microsoftu w tej sprawie, jednak według nieoficjalnych informacji, firma skłonna by była zapłacić co najwyżej 10 dolarów za każdy telefon i dodatkowo podpisać z Microsoftem umowę o bliższej współpracy. Oficjalnego stanowiska w tej sprawie brak.

Tymczasem w kwietniu 2010 roku podobna umowa została podpisana z HTC. Na jej mocy HTC przekazuje Microsoftowi 5 dolarów od każdego sprzedanego smartfona pracującego pod kontrolą systemu Android. Oznacza to, że już teraz Microsoft czerpie większy zysk z telefonów z Androidem niż z WP7.

Źródło tekstu: Business Insider, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2011-07-07 18:39:43

    Konkurencji

  • -1

    6. ~pisul  2011-07-07 18:43:18  host: v09-15.opera-mini.net

    Samsung podziekuje za wm7 tak jak podziekowal za symbiana.Jesli takiej klasy producent zrezygnuje z produkcji przelozy sie to na mniejsza ilosc aplikacji na ten system.Do czega zmierzam?Nokia,lg i htc zostanie z reka w nocniku :)Historia zatoczy kolo i znowu nokia wznowi produkcje jak po wojnie gumofilcow.

  • 0

    7. ~  2011-07-07 19:06:31  host: ddx228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja myślałem że 15 tys. dolarów...

  • 1

    8. ~  2011-07-07 19:11:22  host: 178.73.49.129

    Czy to "jechanie" na Nokię i Symbiana w komentarzach na Telepolis to jakaś socjotechnika na zlecenie? Bo normalnie wierzyć mi się nie chce że to tylko czy też aż poczucie przynależności do produktu za który przecież płaci się duże pieniądze.

  • 1

    9. ~  2011-07-07 19:24:08  host: z35-10.opera-mini.net

    9). No jada ci, co symbiana nie maja, chca przekonac do androidow , ale skad maja na to tyle checi.. Tak za darmo..? Hehe

  • 0

    10. ~opłacony tajny szpieg  2011-07-07 19:57:14  host: 83-238-149-185.ip.netia.com.pl

    tak symbian to taka rewelacja że nikt go nie chce uzywać. płacą od każdego niekupionego symbiana 20$. na dzień dziejszy jest to już lekko licząc kilkanascie milionów osób. ten komentarz także jest opłacony frajerzy.

  • -1

    11. ~galileo  2011-07-07 20:18:49  host: 46.204.57.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Symbiana obronić się nie da. Miałem dwa telefony Noki z tym systemem. Katastrofa!!!! Muli, fatalne działanie przeglądarek internetowych itd. Maemo było niewykorzystaną szansą (pełny flash w telefonie rok przed całą konkurencją) nie wiem z jakich powodów. Nie przekreślam jednak Noki. Meego może obroni społeczność, zaś WP7 wciąż ma szanse.

  • 0

    12. ~Szpieg z krainy deszczowcow  2011-07-07 20:20:06  host: user-31-174-230-122.play-internet.pl

    Nokia n8 nie taka zla.Co z tego ze w co drugim ekranie wada i zamiast czarnego koloru fiolet.Mozna sie naprawde przyzwyczaic.A i aplikacje tez nie sa takie

  • 0

    13. ~  2011-07-07 20:21:08  host: user-31-174-230-122.play-internet.pl

    Tna ceny tak sie sprzedaje

  • 0

    14. ~  2011-07-07 20:22:27  host: public7469.cdma.centertel.pl

    Też mnie czasem zastanawia to raptowne odwrócenie się od Nokii w internecie i czasem sobie myślę, że jest to nie przypadkowe. Że ktoś za tym stoi. Z drugiej strony nie wierzę w teorie spiskowe. To tłumacze sobie, że przyszła taka moda, że Nokia jest passe.

  • 0

    15. ~  2011-07-07 20:26:03  host: public7469.cdma.centertel.pl

    Ja jestem spokojny o Windows Phone, jeśli WP7 będzie tak samo dopracowanym i przyjaznym systemem jak W7 na PC.

  • 0

    16. ~  2011-07-07 20:30:18  host: v09-15.opera-mini.net

    Do 14- jakie "Nokia jest passe."Gdybys wydal 2 kola na fon na ktory nie ma takich gier i aplikacji co na bade czy andka i jeszcze ten wspomniany kolor fioletowy.Szedlbys w zaparte jaki to rarytas.

  • 0

    17.  2011-07-07 21:21:01

    widex - ciekawe jaki by był gdyby nie korzystanie z tych pomysłów i patentów? czasem nie niszowy? albo w ogóle by był?

  • 0

    18.  2011-07-07 23:36:25

    wlo - Samsungowski android zużywa 15 dolarów patentów za telefon a android w HTC tylko 5? Chyba zgodzisz się że coś tu nie do końca gra? A może chodzi o to że Samsung ma obecnie swoje "5 minut" i można go "zjechać" ?

  • 0

    19. ~  2011-07-07 23:57:44  host: v02-15.opera-mini.net

    I tak oto ludki tu dyskutują, a koncern znowu wam wygarnie niezła ilość grosza z kieszeni.

  • 0

    20. ~a-go  2011-07-08 00:11:28  host: cable194106211-024.astral.lodz.pl

    Patenty Microsoftu w Androidzie? To chyba wyjasnia kwestie tego, ze trzeba montowac coraz wydajniejsze peocesory by to uciagnac;)

  • 0

    21. ~  2011-07-08 07:49:19  host: host-89-229-128-92.chelm.mm.pl

    Jakie znów patenty?

  • 0

    22.  2011-07-08 08:55:19

    Hose - nie wiem i nie bardzo mnie to obchodzi w sumie... Android z tego co wiem, to otwarty system i każdy producent może w nim grzebać - może dlatego HTC mniej płąci bo ma więcej swoich pomysłów niż Samsung?

  • 0

    23.  2011-07-08 12:47:18

    wlo - wygląda o to że microsoft piekli się o swoje patenty zawarte w androidzie (tak w każdym razie jest tu napisane) gdyby samsung robiąc własne nakładki na androida kradł patenty microsoftu to oskarżyliby go o kradzież patentów, a tak tylko żądają zapłaty za korzystanie z patentów zawartych w otwartym oprogramowaniu.

  • 0

    24. ~eeeetam  2011-07-08 15:10:06  host: 77-254-14-254.adsl.inetia.pl

    Ciekawie brzmi: "patenty w otwartym oprogramowaniu". Tak, najlepszy jest Android - da się z niego wsio ukraść.

Dodaj swoją opinię