Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MicroSIM-y również w sieci Era

MicroSIM-y również w sieci Era

LuiN 15 Lipca 2010 13:41

0 0

20. lipca Era wprowadzi do swojej oferty karty SIM 3FF, czyli tzw. karty MicroSIM.

era microsim era microsim

Nowa karta pomimo mniejszych wymiarów gwarantuje taką samą funkcjonalność, jak tradycyjna karta SIM w formacie 2FF. Karty MIcroSIM zostały wykorzystane m.in. w dwóch najnowszych urządzeniach firmy Apple: iPad oraz iPhone 4.

Cechą charakterystyczną nowych SIM-ów oferowanych przez sieć Era jest możliwość wyboru przez użytkownika formatu karty. Specjalnie przygotowany zestaw tzw. plug-in umożliwia "wyłamanie" z niego karty w obu standardach, zarówno MicroSIM jak i w dotychczasowym formacie 2FF.




Jeżeli klient rozpocznie korzystanie z karty SIM w dotychczasowym standardzie, będzie mógł w dowolnym momencie zmniejszyć jej format do wielkości MicroSIM. Dodatkowo, po zastosowaniu specjalnego adaptera, dostępnego w wybranych punktach sprzedaży sieci Era, klienci będą mogli używać kart w formacie MicroSIM z telefonami przystosowanymi do formatu 2FF.

MIcroSIM oferowany będzie zarówno klientom wymieniającym swoje dotychczasowe karty SIM, jak i tym, którzy chcą skorzystać z nowej aktywacji. Będzie on dostępny we wszystkich autoryzowanych punktach sprzedaży sieci Era.

Era jako ostatnia z dużych sieci zapowiedziała wprowadzenie nowego standardu kart SIM. Jako pierwszy uczynił to Orange, później Play (choć jeszcze nie podał terminu wprowadzenia kart) i Plus.

Źródło tekstu: Era, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2010-07-15 13:46:09

    Ale się bawią. Takie "zestawy" powinni dawać w każdej polskiej sieci, w każdej z ofert (pre-paid, post-paid i mix). Co za problem?

  • 0

    3.  2010-07-15 13:53:56

    2, czekamy na PDF-y.

  • 0

    4. ~stachu  2010-07-15 14:18:17  host: dsb37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem czy cała 4 operatorów ma za dużo kasy, że wyrzuca je w błoto ?! wiadomo, że te karty są tylko do telefonów typu nadgryzione jabłko, a co 40 osoba ma tą tandetę. Lepiej złożyliby się Era,Play,Plus i Orange na LTE w Polsce, Pożytek byłby większy !!!

  • -1

    5. ~fados  2010-07-15 14:21:57  host: dox246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    o hoho mikrosimy oznaczają jedno - czemamy na premiere IP4. Czyżby Era była pierwsza?

  • 0

    6. ~adriaanek  2010-07-15 14:30:22  host: cmpc-089-239-096-091.cnet.gawex.pl

    na cholere jakies mikro .... standardowa karta juz jest mikro..... jak juz wporwadzac mikto to z czyms nowym, np. wieksza pojemnosc ? integracja z pamiecia flash :)

  • -1

    7. ~  2010-07-15 14:39:06  host: acut184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 "Jako pierwszy uczynił to Orange,"

  • 1

    8. ~r  2010-07-15 14:43:09  host: user-188-33-190-76.play-internet.pl

    no trzeba przyznać że to wspaniałe osiągnięcie. Perforacja w innym miejscu by móc wetknąć kartę sim do wadliwego aj-fona. Ciekawe jaka u nas będzie sprzedaż i czy w ogóle mikro sim będzie potrzebny?

  • 0

    9. ~zzz  2010-07-15 14:43:28  host: 87-205-228-175.adsl.inetia.pl

    Po co włąściwie są karty micro? Wiem, że tylko takie pasują do niektórych urządzeń ,ale dlaczego w ogóle są stosowane? Przecież wielkość chipu jest taka sama, jedyne czego mniej to kilka (?) gram plastiku. Chodzi o miniaturyzację urządzeń? Przecież w takim wielkim bodaj iPadzie też jest micro. Nie rozumiem.

  • 0

    10. ~  2010-07-15 14:43:51  host: t22-13.opera-mini.net

    A po co wprowadzają te karty. W normalnych telefonach pasują tylko normalne karty sim. (chyba że wyprodukowany w chinach).

  • -1

    11.  2010-07-15 14:48:56

    9, 10 - IMHO chodzi o miniaturyzację z jednej strony i o przywiązanie do iPhone'ów z drugiej strony. iPhone 5, 6, 7 i następne pewnie też będą miały małe karty, które nie zadziałają bez adaptera w innych telefonach. Po co szukać adaptera, skoro można wybrać kolejnego iPhone'a? :) Inna sprawa, że osobiście mam nadzieję, że inni producenci też postawią na mniejsze karty.

  • 0

    12. ~  2010-07-15 14:51:20  host: f96-062.opera-mini.net

    Luin a co znowu era dala ciala i na swojej www nie uaktualnila cennikow?

  • 1

    13. ~r  2010-07-15 14:53:07  host: user-188-33-190-76.play-internet.pl

    No nie przesadzajmy że współczesne telefony są tak małe, że nie ma miejsca na konwencjonalnego sima. No chyba, że jakaś rewolucja jest przewidywana i jednak telefony w zegarku się przyjmą? :)

  • -1

    14. ~kajetan  2010-07-15 15:09:30  host: 188.146.87.29.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Do ipada innej karty niz micro sim nie wsadzimy.

  • 0

    16. ~  2010-07-15 15:19:21  host: cnu3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Play nie podal daty wprowadzenia kart microsim wiec ICH NIE MA W OFERCIE. Czyli nie piszcie ze era wprowadzila jako ostatnia. Chec wprowadzenia(play) to co innego niz wprowadzenie(era plus orange) ;/;/;/;/;/

  • 0

    17.  2010-07-15 17:05:33

    Play prowadzi jeszcze testy micro simów.

  • 0

    18. ~  2010-07-15 21:41:01  host: t10-05.opera-mini.net

    A ja proponuje aby każdy producent wprowadził różne rozmiary kart sim. Bo po co komu standardowe wymiary kart.

  • 0

    19. ~  2010-07-16 00:51:06  host: t20-05.opera-mini.net

    @17 jakie testy?! Toż micro sim to dokładnie to samo co zwykły sim, tylko mniej plastiku dookoła chipu. Co tu testować.

  • 0

    20. ~  2010-07-16 01:37:16  host: a2-me.krak.tke.pl

    #19 tu bardziej niż o testowanie chipu w mniejszym "opakowaniu" chodzi o testowanie dostawcy tego sima. Nie ma jednego producenta simów. ;-)

Dodaj swoją opinię