Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości microSIM oficjalnie w polskim Orange

microSIM oficjalnie w polskim Orange

WitekT 26 Maja 2010 13:51

0 0

microsim orangemOrange w najbliższych dniach wprowadzi do swojej oferty karty SIM w formacie microSIM, które przydadzą się użytkownikom iPada oraz - najprawdopodobniej - także nowego iPhone’a.

W najbliższych dniach taki właśnie SIM będzie dostępny w ofercie Orange Free oraz Business Everywhere bez terminala. Jeśli ktoś ściągnął z USA iPada, to moim zdaniem propozycja jest jak znalazł, bo zapewni swobodny dostęp do Internetu - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.




Kartę będzie można uzyskać poprzez naszą stronę www, a także w punktach sprzedaży. Gwarantuje taką samą funkcjonalność, co tradycyjna karta jednak jej rozmiary są znacznie mniejsze. Stosowane do tej pory karty SIM mają 25x15 mm, a wymiary micro SIM to 15x12 mm.

Źródło tekstu: blog.tp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • -1

    23. ~  2010-05-26 16:15:56  host: t04-15.opera-mini.net

    Czy zwykły najtanszy iPad bez obslugi GSM/3G tez musi miec wlozona karte micro sim czy jakakolwiek inna aby dzialac?

  • 0

    24. ~Dognier  2010-05-26 17:03:40  host: user-109-243-45-227.play-internet.pl

    23. --> oczywiście że nie, iPad w wersji WiFi, czyli bez modemu 3G nie potrzebuje karty SIM, co więcej nawet nie można jej w nim umieścić ;)

  • 1

    25.  2010-05-26 17:41:53

    20, 21 - Planet, masz rację, w nowym iPhonie nie testowałem (bo jak? choć do Chin chętnie bym się wybrał), założyłem, że będzie pasował, po pomyślnym winiku testów na iPadzie.

  • 0

    26.  2010-05-26 17:49:16

    Owszem jest to nowy format kart, ale u nas w ogóle na razie nie potrzebny. Wg mnie operatorzy zajmują się nie tym czym powinni. IPad, IPadem ale na razie dopiero co wchodzi do nas. A sam w sobie IPad nie ma możliwości dzwonie bo to telefonem nie jest, tylko ten internet. Ale też wątpię żeby któryś z operatorów wrzucił do swojej oferty IPada tylko do biegania po sieci. Mija się to z celem. Plus owszem i wprowadził do testów IPada ale wszyscy wiemy że bardziej pod reklamę...

  • -1

    27. ~  2010-05-26 18:17:15  host: 213-92-154-135.serv-net.pl

    czy pęseta jest w zestawie? :))))

  • 0

    28.  2010-05-26 19:41:09

    #25 bartheksie, rowniez tak uwazam, ale to tylko wolny wniosek, bynajmniej nie empiryczny ;) ||#26: aszbi: Skadinad, w kwestii miniaturyzacji... skoro karty pamieci zminiaturyzowano juz do wielkosci pochodnych znaczka pocztowego (microSD/HC(XC)) przy pojemnosciach przekraczajacych powoli 32 GB, to czemu nie karte SIM.. Akurat to, co mozna zmniejszac, to akurat powinno byc miniaturyzowane, przy zachowaniu warunkow rozwoju - bynajmniej nie wstecznego ;) Niewiele rzeczy powinno zachowac wielkosc, badz tez byc relatywnie jak najwieksze - ekrany, optyka aparatow czy tez np. QWERTY wzglednie inne elementy designu, obslugiwane organoleptycznie ;) Cala (albo tez prawie cala) reszte mozna smialo minimalizowac do oporu, oczywiscie w granicach rozsadku.

  • 0

    29.  2010-05-26 20:30:55

    Myślałem, że wprowadzili kartę sim z wbudowaną kartą pamięci, a tu nic ciekawego. Apple nie wiadomo po co chce wprowadzić ten standard sim do telefonów, pewnie znowu chcą się wyróżnić.

  • 0

    30. ~  2010-05-26 21:06:03  host: chello087207116228.chello.pl

    O2 zaproponował lepsze rozwiazanie http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=25384, czyli Mini SIM z zaznaczona linią do wycinania Micro SIM. Dodam jeszcze, że tak naprawdę Micro SIM nie jest wcale nowością, od dawna wycinanie kart SIM jest praktykowane w niektórych adapterach dual SIM. Dzieki temu cały adapter miesci sie w miejscu na zwykłą kartę SIM (może jest nieco gróbszy).

  • 1

    31. ~karolina  2010-05-26 21:15:32  host: nat-mo2.aster.pl

    zgodze się w pelni z @planet (21). Nie ma co się czepiać, przypuszczam ,że znajdą się osoby, które będą korzystaly z tego typu przywilejów. A jesli chodzi o taryfy optymalne, to faktycznie ostatnio dużo się zmienilo, przede wszystkim bardzo szybko wprowwadzaja wszelkiego rodzaju nowości telefoniczne; chociażby Lg mini gd 880 , a to jednak telefon z półki biznesowej, więc zapowiada się ciekawie. Nie zgodzę się też , że w polsce tego typu format kart nie jest potrzebny. Telefonie komórkowe rozwijaja sie w tak blyskawicznym tempie, ze prawdopodobnie niebawem bedziemy uzywac tylko takich

  • 0

    32. ~Jurek  2010-05-26 23:31:42  host: 94.254.249.118

    Aple do konał cudu pomniejszył karty sim....

  • 0

    33. ~nadszyszkownik Cicho  2010-05-27 07:46:25  host: public8601.xdsl.centertel.pl

    oranżystom pomniejszył się (jeszcze bardziej) ich mózg. Zmniejszcie lepiej cenę minuty w abo.

  • 0

    34. ~wroc  2010-05-27 09:09:11  host: 94.254.161.64

    Apple w dziedzinie miniaturyzacji staje się Microsoftem - tworzy własne standardy. Mini-DVI, Micro-DVI, Mini DisplayPort, Micro SIM. Co będzie następne? Nano SIM (karta SIM wielkości ludzkiego włosa)? Nikt nie powinien się dostosowywać do Apple, to Apple powinno dostosować się do STANDARDÓW!

  • 0

    35. ~  2010-05-27 10:37:41  host: p10-05.opera-mini.net

    A Apple nawet nie ma pojęcia że jest taka strona jak telepolis i takie cuś o niku planet

  • 0

    36. ~Zakath  2010-05-27 12:21:02  host: host8925238148.coner.3s.pl

    To zmniejszenie rozmiaru karty SIM ma pewne uzasadnienie biznesowe. Jabłuszko nie oferuje swojego sprzętu wszystkim operatorom (przynajmniej w momencie premiery urządzenia), więc niestandardowa, lecz dosyć łatwa do wytworzenia karta SIM pozwoli w pewnym zakresie ograniczyć proceder stosowania kart innych operatorów (skoro nie mają w ofercie sprzętu wymagającego microSIM, to po co mają oferować takie karty?) i uzyskać wyższe przychody z usług. Fakt możliwości przycięcia standardowej karty do nowego formatu nie jest szczególnym problemem, bo jaki procent użytkowników się na coś takiego odważy?

  • 0

    37. ~jajko  2010-05-27 22:58:09  host: chello089073076142.chello.pl

    *13 planet ja jestem dinozaurem bo korzystam dalej z takiej duzej sim i najlepsze jest to ze posiadam jeszcze karte idea pop z 98 roku z taryfa max :) oczywiscie wszystko aktywne :)

  • 0

    38.  2010-05-28 08:16:23

    jajko: w jakim telefonie ? :) (bo glownie duzej uzywaly NMT-ki, ktore sa juz wylaczone...) Skadinad, robisz to hobbystycznie, zeby sie chwalic, dla podtrzymania statystyki, ewentualnie dla wlasnego widzimisie, czy masz moze z tego powodu jakis hmm, "Profit" ?, ze tak troche odwolam sie do nazewnictwa Ideowego ;) Bo nie sadze, zeby taryfa max byla szczytem oszczednosci, a doladowywac coz, trzeba ;) || #35: tymbardziej o anonimowym pikusiu takim jak ty :) Ja tam sie ciesze, ze mnie nie znaja osobiscie :) || #31 @Karolina: dzieki... :) Mam szczescie do Karolin. I to takich korzystajacych z Astera zreszta tez (choc niekoniecznie za NATem juz ;) :D Pozdrowki :)

  • 0

    39. ~  2010-05-31 14:41:19  host: aavh227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 w jakim sensie się pomniejszył? stawki w abo. są chyba niemal wszędzie podobne? Tyle , że pomarańczowi wprowadzają jeszcze dość szybko wszelkie nowości telefoniczne (chociażby w planach optymalnych)

  • 0

    40. ~RTL  2010-06-28 18:52:59  host: 94-194-194-182.zone8.bethere.co.uk

    a ja do swojego Iphona 4 dociąłem karte nożyczkami, te micro sim to tylko róznica wielkości a chip ten sam

  • 0

    41. ~Gusix  2011-11-26 12:07:11  host: afsl232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak wyłaczyc usluge ?

  • 0

    42. ~  2011-11-27 12:53:29  host: z41-03.opera-mini.net

    Juz bez przesady, karta SIM to nie słoń w telefonie! Na tym oszczędzają by było więcej miejsca? Głupota.. Eh..

Dodaj swoją opinię