Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle

Miało być lepiej, a wyszło jak zwykle

WitekT 20 Października 2004 11:04

0 0

Opublikowane w poniedziałek rozporządzenie Ministra Infrastruktury dotyczące trybu rozpatrywania reklamacji usług telekomunikacyjnych pozbawiło klientów telekomów prawa złożenia odwołania do operatora. Pozostaje jedynie droga sądowa.

Jak wyjaśnili przedstawiciele MI, resort zdecydował się na zlikwidowanie możliwości złożenia przez abonenta odwołania od decyzji operatora w sprawie reklamacji (do tej pory klient miał takie prawo), bo - według prawników resortu - z ustawy - Prawo Telekomunikacyjne wynika, że całe postępowanie reklamacyjne powinno zakończyć się w ciągu 30 dni. W ustawie napisano, że jeśli reklamacja nie zostanie rozpatrzona w ciągu 30 dni od jej złożenia, uważa się, że ta reklamacja została uwzględniona.
Tzw. konferencja uzgodnieniowa dotycząca rozporządzenia, w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele operatorów i organizacji konsumenckich, przebiegała w atmosferze wzajemnego zrozumienia i nikt nie kwestionował jednoinstancyjności. Zgodnie z rozporządzeniem, jeśli operator odrzuci reklamację, klient ma do wyboru postępowanie przed sądem cywilnym lub postępowanie polubowne przed sądem konsumenckim przy prezesie Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Taki sąd nie istnieje, a rozporządzenie ministra sprawiedliwości, które umożliwi jego powołanie, jest - jak wyjaśniono - w uzgodnieniach międzyresortowych. Na pytania, kiedy może zostać opublikowane i kiedy powstaną sądy, przedstawiciele MI odpowiadali: wkrótce.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet