Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości MI przez ponad rok nie wydało stosownych rozporządzeń

MI przez ponad rok nie wydało stosownych rozporządzeń

WitekT 19 Lutego 2008 16:05

0 0

Od nowego roku UKE ma poważnie ograniczone kompetencje. Winne tego stanu rzeczy są rozporządzenia do Prawa Telekomunikacyjnego, które nie zostały wydane na czas przez Ministerstwo Infrastruktury.

Do 1. stycznia - w okresie przejściowym trwającym maksymalnie 12 miesięcy lub do wydania nowych - obowiązywały stare rozporządzenia dotyczące wydawania decyzji o połączeniu sieci telekomunikacyjnych (określało ono m.in. szczegółowe wymagania techniczne) oraz związane z decyzjami dotyczącymi zakresu oferty ramowej o dostępie telekomunikacyjnym.




Ponieważ nowe akty nie zostały wydane, a termin maksymalny obowiązywania dotychczasowych rozporządzeń, wyznaczony ustawą, minął, w systemie prawa występuje luka w postaci braku aktów wykonawczych dotyczących dostępu telekomunikacyjnego - napisał UKE w komunikacie.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2008-02-19 16:18:17

    Nie wiedziałem, że tak jest w Irlandii??? :D

  • 0

    2. ~skalarek  2008-02-19 16:19:48  host: 212.122.214.240

    No cóż, w kampanii PO przekonywała że ma gotową armię fachowców, która tylko czeka by zabrać się do pracy... Ciekawie postąpiono zdaje się w Ministerstwie Finansów w sprawie zaleceń dla UKS: minister wydał zarządzenie 4 dni temu ale dokument antydatowano na 31.12 :D

  • 0

    3. ~zibi  2008-02-19 16:25:10  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Armia tzw. fachowców czeka aż się stołki zwolnią. A nowy prezes UKE zajmie się w pierwszej kolejności ochroną inwestycji "narodowego operatora".

  • 0

    4.  2008-02-19 16:30:17

    Ciekawe czemu? Czyżby nie było potrzeby, bo żadne z tych rozporządzeń nie umarzałoby jakichs długów?

  • 0

    5.  2008-02-19 16:32:42

    oto Polska właśnie...

  • 0

    6. ~Tymon  2008-02-19 16:52:11  host: 212.160.172.70

    A mnie to nie dziwi. Po latach konstruowania zawiłych przepisów, nakazów, zakazów, teraz chcecie żeby wszystko z dnia na dzień działało jak szwajcarski zegarek. Spójrzcie trochę szerzej na życie. PiS też obiecywał, że uprości przepisy dot. zakładania nowych firm i skróci też czas na te wszystkie formalizmy do 1 dnia (czy jakoś tak)...

  • 0

    7. ~Chyllus  2008-02-19 16:56:48  host: proxy.tvgawex.pl

    Co za parodia! Ktoś z naszych 'kochanych' polityków musiał zostać solidnie za to finansowo wynagrodzony! Co za kraj! Gdy tylko skończę studia uciekam..może do tej prawdziwej Irlandii!!

  • 0

    8. ~levia  2008-02-19 17:29:11  host: abr46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    spojrzcie tez na to, ze przez ten rok w ktorym powinno sie wprowadzic te przepisy rzadzil PiS, wiec jak to ma sie do PO, ktore objelo rzady pod koniec roku i zostalo z budrzetam i przepisami pozostawionymi przez PiS. Prosze chyba nie trzeba tlumaczyc do czego sluzy mozg...

  • 0

    9. ~skalarek  2008-02-19 18:12:48  host: 212.122.214.240

    @levia jak się przez 3 miesiące przewraca do góry nogami szafy w poszukiwaniu haków na poprzedników to i tekst głupiego rozporządzenia może się niestety zawieruszyć :)

  • 0

    10. ~Tymon  2008-02-19 18:43:50  host: 212.160.172.70

    @~skalarek hmm, podobnie można o poprzednikach napisać, gdyby nie szukali haków na wszystkich dookoła i nie zajmowali tylko szukaniem afer.... Takie myślenie i gadanie nie doprowadzi do konstruktywnych wniosków. Nie tylko Prawo Telekomunikacyjne mamy rozbudowane i pełne zawiłości. Proces upraszczania i korygowania też będzie trwał długo, bez względu na aktualne i przyszłe opcje polityczne u władzy.

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-02-19 19:11:32  host: nat-go2-1.aster.pl

    WitekT: na logikę- jak czemuś mogą być winne rozporządzenia, których mie ma? Brak rozporządzeń.. aaa, to rozumiem.

  • 0

    12. ~mirekb  2008-02-19 19:39:55  host: apn-77-114-63-137.gprs.plus.pl

    nie sądzicie chyba ze to przypadek.sa co prawda sytuacje i miejsca gdzie one sie zdarzają ale nie tam gdzie tworzy sie prawo,tam nie ma przypadków.komus naprawde zalezy aby bylo niechlujnie tworzone bo tylko to daje pole do popisu tym ktorzy je interpretuja.jak nie ma przepisow nie ma problemu,prezes uke dobrze wykorzystała cenny czas,ciekawe jak to sie rozwinie w tym roku??

  • 0

    13.  2008-02-19 20:19:14

    a czarna kampania uke trwa :) jeszcze chwila i rownie durne zarzuty poleca pod adresem samego Dondzia i Jasniepanujacego. Pani Anna na Prezydenta!

  • 0

    14.  2008-02-19 20:23:06

    a tak btw, ostatnio wiekszosc zarzutow leci wlasnie pod adresem ministerstwa i dotyczy pisania/lub tez nie jak w tym przypadku - zlego prawa. Dajcie zatem ludkowie uprawnienia Pani Prezes, niech sobie sama prawo pisze...bo przeciez do tego ta kampania zmierza. Wtdy bedziemy miec w pelni niezalezne panstwo w panstwie. Niezalezne od nikogo, niezalezne od niczego. Drugi Watykan kurna olek ;)

  • 0

    15. ~ukenamuniu  2008-02-21 21:39:37  host: nat-go2-1.aster.pl

    Z tą luką prawną to chwyt PR-owy szeryfa. Decyzje dostępowe i interkonektowe przywołują jedynie PT i oferty ramowe a nie rozporządzenia. Ten hak na MI ładnie był szykowany i w odpowiednim momencie został wykorzystany. Podziwiać...

Dodaj swoją opinię