Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mężczyźni rozmawiają więcej przez komórkę

Mężczyźni rozmawiają więcej przez komórkę

WitekT 13 Maja 2005 16:29

0 0

Do podtrzymywania znajomości kobiety najchętniej używają SMS-ów, podczas gdy mężczyźni wolą zatelefonować. Badania firmy Mintel pokazują, że wbrew stereotypowym wyobrażeniom to panowie znacznie chętiej rozmawiają przez telefon.
W ankiecie wzięło udział 2 tys. osób, z których aż 80% posiada komórkę. Badacze - biorąc pod uwagę różne sposoby korzystania z telefonów – wyróżnili kilka typów użytkowników. Największą okazały się być osoby, które z telefonu korzystają okazjonalnie, tylko w wyjątkowych sytuacjach – to aż 45% badanych. Najciekawsze spostrzeżenia przynosi jednak analiza grupy osób, które z komórek korzystają głównie do wysyłania SMS-ów. Jak się okazuje, do tej grupy należy aż 39% kobiet i... 25% mężczyzn. Okazuje się, że dla pań telefon jest przede wszystkim narzędziem komunikacji społecznej i często zamiast długiej rozmowy wystarczy im krótki komunikat tekstowy, służący np. umówieniu się na spotkanie. W świetle tych danych trzeba stwierdzić, że to nie kobiety, lecz mężczyźni są gadatliwi.

Źródło tekstu: The Register, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • 0

  1. ~Peterq  2005-05-14 09:33:00  host: 84-224.212-33.bia.tkb.net.pl

  fajnie. bo dziewczyny szkoduja kasy na rozmowy.

 • 0

  2. ~ehmm  2005-05-14 11:45:00  host: 212.244.115.33

  może i racja - ja sam jestem "facetem" - i uważam, że telefon powinien służyć głównie do rozmów, do smsków natomiast - służy chociażby internet, gdzie smsy są za free:))
  pozdr

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet