Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mężczyźni piszą krótko i treściwie

Mężczyźni piszą krótko i treściwie

WitekT 18 Listopada 2005 12:22

0 0

Brytyjscy naukowcy zabrali się do czytania i analizowania wiadomości SMS. Okazało się, że te pisane przez mężczyzn są krótsze, bardziej sarkastyczne i bogatsze w przekleństwa, chyba że panowie piszą akurat... do kobiety.

W stylu korespondencji SMS-owej można zauważyć cechy charakterystyczne dla obu płci - twierdzą naukowcy z Sheffield Hallam University, pracujący pod kierownictwem dr Simeona Yatesa.

Mężczyźni piszą wiadomości krótsze, bardziej ironiczne, częściej ubarwione wyrazami uznawanymi za niecenzuralne i żartami o podtekście seksualnym. Ten "męski" styl ulega jednak znacznym modyfikacjom, gdy adresatem SMS-a jest kobieta. Wtedy powstają wiadomości dłuższe i bardziej "treściwe" - wskazują badacze.
Ludzie wysyłają SMS-y także wówczas, gdy chcą zachować prywatność, szczególnie jeśli akurat przebywają w miejscu publicznym.

Mężczyźni, którzy muszą wytłumaczyć żonie lub dziewczynie, że zasiedzieli się z kolegami, nie ryzykują rozmowy przez telefon w ich obecności, ponieważ mogliby stracić twarz prowadząc konwersację w "innym", zarezerwowanym dla płci pięknej stylu. Zamiast kompromitacji przed kolegami, wybierają zatem bezpiecznego SMS-a.

Źródło tekstu: BBC, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2005-11-18 12:41:52

  szczera prawda :)

 • 0

  2. ~rika  2005-11-18 14:47:41  host: byz34.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ostatnio dostałem od nieznanego mi numeru SMSa - "chlapniesz mi loda?" bez komentarza

 • 0

  3. ~  2005-11-18 15:39:56  host: external.ciech.waw.pl

  rika: i co odpisałeś??? ;-)

 • 0

  4. ~2005  2005-11-18 17:56:59  host: dzd92.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czasem naukowcy rzeczywiście nie mają nic lepszego i ciekawszego do roboty. Ja bym im powiedział to samo bez zbędnych badań i analiz, ale sęk w tym, że ja za to złamanego grosza nie dostanę a oni tak.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet