Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Metal 12 - to z niego powstanie obudowa Samsunga Galaxy S9?

Metal 12 - to z niego powstanie obudowa Samsunga Galaxy S9?

orson_dzi 15 Stycznia 2018 11:37

2 4

samsung galaxy s8 plus

Samsung zastrzegł znak towarowy Metal 12. To stop, z którego powstaną obudowy nowych urządzeń firmy.




Metal 12 to nowy, lekki stop magnezu i aluminium opracowany przez Samsunga. To najprawdopodobniej z niego powstaną obudowy dla smartfonów Galaxy S9, S9+ i Note9, zegarka Gear S4 oraz zobaczymy go też w laptopie Notebook 9 (2018). Co jest niezwykłego w tym Metalu 12, nazywanym przez Samsunga metalem przyszłości? Dzięki użyciu magnezu, który jest lżejszy od czystego aluminium, obudowy urządzeń będą lżejsze, a przy tym wytrzymalsze.

Jak informuje serwis SamMobile to nie pierwszy raz, kiedy Samsung eksperymentuje z nowymi stopami metali. Jeden z prototypów modelu Galaxy S7 miał obudowę wykonaną ze stopów magnezu.

Źródło tekstu: Sammobile; wł     

Dodaj do:

Tagi: metal 12 | samsung | samsung galaxy s9

w sumie: 22
  • 0

    3. ~Devito  2018-01-15 12:31:50  host: apn-31-2-89-103.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie liczył bym na to, szkło jest potrzebne do bezprzewodowego ładowania.

  • 0

    4.  2018-01-15 13:09:56

    Niesamowity przełom. Obudowy Surface Pro chyba od początku są z magnezu.

  • 1

    5. ~  2018-01-15 13:22:19  host: 188.146.102.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    super hiper wytrzymaly metal, a ekran jak to ekran, zaraz sie zbije, pokslejamy to tak z metalem, zeby sie wymieniac nie oplacalo. no ale super hiper obudowa musi byc...

  • 0

    6. ~RAF  2018-01-15 13:41:30  host: 188.146.131.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    #3 wcale, że nie, Lumie miały plastikowe obudowy i QI działało bez problemu

  • 0

    7.  2018-01-15 14:32:07

    Ale innowacja! WoW. Al+Mg to standardowy materiał do produkcji felg tzw aluminiowych.

  • 0

    8. ~Robert  2018-01-15 14:32:25  host: public-gprs201110.centertel.pl

    Materiał przyszłości mój laptop dell m6600 5 letni ma obudowę z stopu magnezu i aluminium niezła ściema materiał przyszłości brzmi to jak by stał wynalezi

  • 0

    9.  2018-01-15 14:34:35

    @6: Fale elektromagnetyczne przechodzą przez szkło i przez tworzywa sztuczne, ale przez metal nie.

  • -1

    10. ~Awers  2018-01-15 14:44:06  host: 77-254-46-60.adsl.inetia.pl

    Do baranów hejtujących zakrzywiony ekran i szkło z tyłu. Jesteście normalni? Na pewno nie! I tak was nie stać więc po co zament śmiejecie!!!. Zakrzywiony ekran, szkło z tyłu i przodu do tego aluminiowa ramka to połączenie idealne

  • 0

    11. ~frasag  2018-01-15 15:29:49  host: 031011131193.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    Mój wpis w tym temacie usunięto- a wpis poprzednika nazywającego nas baranami został. Adios Telepolis!!!

  • 0

    12. ~  2018-01-15 15:43:17  host: apn-95-41-23-84.dynamic.gprs.plus.pl

    Magnez lżejszy ale się pali.

  • 0

    13.  2018-01-15 16:38:40

    Zwykły, marketingowy bełkot. Zacznijmy od tego, że żaden smartfon nie ma obudowy z czystego aluminium, zawsze jest to jakiś stop a jak znam życie to zawsze jest to stop właśnie z magnezem. Ot, marketingowy bełkot.

  • 0

    14.  2018-01-15 17:11:49

    Nie rozumiem co niby takiego nowego jest w spoach AlMg? Powszechnie są stosowane w bardzo różnych technologiach.
    Klapka mojej Nokii E52 jest z takiego stopu ;-)

  • 0

    15. ~Diego  2018-01-15 18:19:38  host: public-gprs402539.centertel.pl

    Krążą pogłoski że S10 albo też SX będzie z adamantium...

    d: (:

  • 0

    16. ~  2018-01-15 19:14:44  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    @11 Numeracja komentarzy jest ok. Co napisales?

  • 0

    17. ~frasag  2018-01-15 19:21:45  host: 031011131193.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @16: numeracja jest ok, bo tamten mój został usunięty zanim został "przykryty" nowym. A napisałem tyle że zjawił się tu jakiś juhas, albo nawet baca we własnej osobie i przemawia do "baranów" (@10) Zgłosiłem 3* do Admina, bo wcale nie czuję się baranem- brak reakcji.

  • 0

    18.  2018-01-15 19:22:19

    @14 już tłumaczę: większość blogerów czy dziennikarzy technologicznych nie ma za bardzo pojęcia o technologii. Samsung jest tego świadomy, wie również że w ich umysłach już jest zakorzeniona "wiedza" o aluminiowej obudowie, dlatego chwalą się drugim z powszechnie występujących w tego typu obudowach metalu a dziennikarze łykają to jak pelikany.

  • 0

    19. ~  2018-01-15 20:37:31  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    @17 Frasag Ale co tam napisales? Zauwazylem tu, ze kasuja numeracje w przypadku pelikana z ajfonem od chzestnego i reszty niesfornych dzieci.

    Co do opatentowania stopu AlMg to mieszanki przypraw tez mogliby opatentowac.

  • 0

    20. ~  2018-01-15 20:47:58  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    @18 Ta wiadomosc dobitnie pokazuje, ze nic nowego i ciekawego juz sie nie dzieje w swiecie nowinek o smartfonach. Patentowanie wynalazku robi sie z mysla o czerpaniu zyskow ze sprzedazy licencji.

    Ale co jest takiego niezwyklego w tym stopie AlMg, to o to zaden nie zapyta.

  • 0

    21. ~frasag  2018-01-15 20:51:53  host: 031011131193.dynamic-zab-06.vectranet.pl

    @19: Napisałem tylko tyle co w moim wpisie 17- że jakiś juhas obraża nas tutaj wyzywając od baranów- tylko tyle- i za to mnie skasowali. hmm, a "juhasa" zostawili.

  • 0

    22.  2018-01-15 21:03:25

    @20 no cóż, nie znamy proporcji ani innych składników stopowych więc trudno powiedzieć co w nim takiego niezwykłego.

Dodaj swoją opinię