Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Męskie czułości przez SMS

Męskie czułości przez SMS

Q! 6 Listopada 2009 09:59

0 0

Mobilne technologie pozwalają męskiej części użytkowników telefonii komórkowej na większą swobodę w wyrażaniu swoich uczuć względem osób tej samej płci. Częściej wysyłają oni w SMS-ach emotikonki oznaczające pocałunek - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez brytyjski oddział sieci T-Mobile.

Nowe zjawisko nazwane Metrotextuals oznacza wysyłanie przez mężczyznę innemu mężczyźnie wiadomości, w których znajdują się tzw. emotikonki oznaczające pocałunek. W przypadku sieci T-Mobie było to x, w polskich warunkach chodzi raczej o emoty typu ;* czy ;-*.

Według wyników badań przeprowadzonych przez T-Mobile, do takiego postępowania przyznaje się prawie jedna czwarta (22%) pytanych mężczyzn. Zadeklarowali oni, że regularnie wysyłają swoim znajomym "buziaczki" w SMS-ach.




Wśród mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat odsetek ten jest znacznie większy i wynosi 75%. Jednocześnie 48% z nich przyznało, że takie praktyki stały się popularne wśród ich grupy znajomych i są regularnie przez nich wykorzystywane. 23% badanych z tej grupy wiekowej przyznało również, że akceptuje takie akty przyjaźni nawet od mężczyzn, którzy nie są ich bliskimi przyjaciółmi.

Jednocześnie zjawisko Metrotextuals nie dotyczy tylko młodszej grupy użytkowników SMS-ów. Do takich samych praktyk przyznało się bowiem 10% mężczyzn powyżej 55. roku życia.

Według psychologa klinicznego, Rona Braceya, mężczyźni w codziennym życiu mają problemy z wyrażaniem swoich uczuć. Jednak nowe technologie, które opierają się w głównej mierze na komunikacji niewerbalnej, ułatwiają mężczyznom okazywanie swoje uczuć, zwłaszcza w stosunku do innych osób tej samej płci.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 89
  • 0

    70. ~zip  2009-11-06 15:23:58  host: 194.246.124.200

    tak bo ja się nie zauważyłem tego w polsce i powiedziałem że to bzdura no chyba że na wyspach mają inną mentalość i u nich to normalka to o co Ci chodzi ??

  • 0

    71.  2009-11-06 15:25:03

    Przeczytałem jeszcze raz wybiórczo wszystkie komentarze i myślę, że wszystkich poniosły nas emocje. Zip pisałeś trochę dwuznacznie,ale chyba nie miałeś nic nietoleracyjnego namyśli. Zamiast "bzdurne" mógłbyś napisać "mało prawdopodobne" "trudne do uwierzenia" itp. Co do mentalności to faktycznie mogła nie oznaczać orientacji. Potem rozpoczeliście ping pong Witek,Zip,Pakosa i sam się pogubiłem o co chodziło ;-)

  • 0

    72. ~zip  2009-11-06 15:32:06  host: 194.246.124.200

    dobra inaczej czy wy dostaliście kiedyś takiego smsa od faceta ?? ale nie od nie obrażając nikogo homoseksualisty

  • 0

    73. ~zip  2009-11-06 15:36:16  host: 194.246.124.200

    chociaż nie wiem czy tu orientacja ma coś do tego może nawet nie

  • 0

    74.  2009-11-06 15:54:43

    zdecydowanie ja tez w drugiej polowie juz zgubilem watek. Moral plynie z tego przykry. Mezczyzni w angli niewiescieja i oby to nie doszlo do polski:) Zrobilem szybki wywiad wsrod znajomych w pracy, zaden z kolegow nie wysyla calusow innym facetow, niemniej uzywamy emotikonow w smsach i mmsach. Pozdro:)

  • 0

    75.  2009-11-06 15:55:30

    i zapomnialem dopisac ze temat jak najbardziej kwalifikuje sie na PAJACYKA:)

  • 0

    76.  2009-11-06 16:07:58

    Zip odpowiadając na Twoje pytanie, nie wysłałbym :-* ani nic podobnego nawet do bliskiego przyjaciela, chyba, że byłbym odmiennej orientacji. Nie dostałem nigdy nic podobnego od mężczyzny.Najczulsze pożegnanie jakie napisałem/otrzymałem to "pa". Dodam, że nie mam nic przeciwko odmienności i jestem tolerancyjny.

  • 0

    77.  2009-11-06 16:51:33

    ***Witku - ad.20 , istnieje jeszcze w rachunku prawdopodobieństwa coś takiego jak zdarzenia praktycznie niemożliwe i praktycznie pewne;) Tak poza tym to rzeczywiście masz anielską cierpliwość , ja nie posiadam tego daru , w ogóle nie widzę powodu by odpuszczać tego typu ludziom z którymi dyskutujesz , no ale zaraz pewnie pojawią się (rozhisteryzowani - to komplement rzecz jasna:) obrońcy "ucieśnionych" i zwolennicy patologicznej wolności słowa , więc już nic nie mówię. No może jeszcze poza tym , że zgadzam się , czytając tak pobieznie z (61 , 76) APSpracownikiem. Pa:-)

  • 0

    78. ~zip  2009-11-06 17:19:49  host: 194.246.124.200

    issa powiedz co masz na myśli mówiąc tego typu ludzi to znaczy że jestem gorszy bo mam inne poglądy ?? i nie warto ze mną dyskutować bo być może się mylę a ja sądzę że warto dyskutować bo tylko tak można wyciągnąć jakieś wnioski a nie obrażając kogoś zastanów się

  • 0

    79.  2009-11-06 17:39:55

    ***zip vel pakosa vel anonim vel ktośtamcośtam - nie jestem w stanie podjąć dialogu z kimś , kto zarzuca komuś ataki snu na socjologii , śpiącego snem zimowym na lekcjach ortografii w podstawówce. "59. ~pakosa 2009-11-06 14:25 194.246.124.200 cóż nie wiem co mam wyjaśniać bo poziom wypowiedzi człowieka świadczy o nim samym nie zgodzisz się z tym ??"Proszę , odpuść mi.

  • 0

    80. ~PLANET  2009-11-06 17:41:31  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    A ja tam sie spotkalem z taka forma smileyi, jak najbardziej od facetow, w SMSach i w rozmowach na komunikatorach i sam takie okazjonalnie stosowalem. Ciekawe, czy to czyni mnie albo ich kryptogejami... ;) Ja sie jakos nie poczuwam, z krwi i kosci heteroseksualny, choc bedac raczej otwartym na 'mniejszosci' ;) homofobem nie jestem i otwarty mam punkt widzenia. Widac mydlo mi nigdy nie upadlo w zlym miejscu ;D

  • 0

    81. ~PLANET  2009-11-06 17:44:56  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    194.246.124.200: nice try, trollu ;)

  • 0

    82. ~zip  2009-11-06 18:37:51  host: 194.246.124.200

    jakbyś chciał wiedzieć to piszę z firmy która ma 200 pracowników i jedno ip :P Planet skoro nie masz nic ciekawego do powiedzwnia to nie obrażaj :) ataki issa to żarty były jeśli Witka uraziły to przepraszam

  • 0

    83. ~nic  2009-11-06 18:46:45  host: aclj54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11. ~spin - ale wtopa, miałem na myśli oczywiście 'holenderski ster' a nie wiosło. W końcu nie jestem pedałkiem wiec nie kontempluje pedalskich zwyczajów.

  • 0

    84. ~  2009-11-06 22:08:59  host: v04-08.opera-mini.net

    I tutaj widać polski zaścianek. Wszyscy uważacie, że nigdy nie widzieliście to nie istnieje! Otóż moi drodzy rodacy, jesteśmy trochę zamknięci i zakompleksieni! W Hiszpanii faceci chodzą w różowych sweterkach, koszulach w kwiatki i czerwonych koszulkach w złote wzory. Nie są homo tylko wesołymi ludźmi. Tak samo jest z tymi buziałami w smsach! Ci ludzie się bawią tym, nie tak jak w PL - uważaj co piszesz, bo powiedzą żeś pedał! To powinno zakończyć dyskusję! :*

  • 0

    85.  2009-11-07 09:57:49

    hiszpania to zly przyklad moze. dosc duza tam jest spolecznosc transwertytow i homoseksualistow , a poniewaz jest ona wplywowa to i narzuca pewne trendy w modzie :P . Co do reszty sie zgadzam Polska/Polacy to zascianek i ciemnogrod w wiekszosci. Do tego dochodzi kompletny brak tolerancji, to smutny rezultat unifikacji narodu podczas i po rozbiorach+"ciezka" praca komunistow i ksiezy .

  • 0

    86. ~eryk  2009-11-07 10:18:33  host: v06-16.opera-mini.net

    Jestem gejem, czytam telepolis od dwóch lat i nie używam uśmieszków w smsach. Więc proszę wszystkich, darujcie sobie te idiotyczne stereotypy. pozdrawiam.

  • 0

    87. ~  2009-11-08 21:24:27  host: v03-12.opera-mini.net

    jak mam byc szczery to tez czytając artykuł pomyślałem sobie ze w tej anglii tyle gejow ze wole byc w POLSCE. moze i jesteśmy zasciankowi. ale ja buziaczki wysylam i dostaje TYLKO od dziewczyny. i to akurat lepiej żeby sie nie zmieniało. jestem tolerancyjny ale pamiętajmy tez o naszych tradycjach. dlaczego zachowania i tradycje (czasem tak beznadziejne i bez zadnej głębi jak np haloowen (czy jak to sie tam pisze) tak sie tym zachwycamy i sprowadzamy do polski jako kolejne niby święto (po dniu zakochanych - ciekawy jestem czy w tym dniu pomyślał ktos jak samotni musza sie zle wtedy czuć? pewnie nikt o tym nie myślał tylko hurra jakie fajne święto). a kiedy przestaniemy wszystko kopiować z zachodu tylko zaczniemy byc orginalni oraz szanować swoje tradycję? nie wszystko co polskie to głupie, prostackie i zasciankowe. nie zrozumcie mnie zle nie należę do młodzieży wszechpolskiej ani lpr. nie słucham rydzyka ani to co swego czasu chcial zrobic czyli współpracować z kościołem narodowym (odłam od kosciola cos jak sekta ala nazisci) jestem normalnym człowiekiem. znam nasze tradycję znam innych tradycję tylko szkoda ze sporo osob wstydzi sie polskości. troche to pogmatwane. pewnie tez ktos mi moze zarzucić ze sam sobie zaprzeczam i pisze bez zwiazku. ale co tam..

  • 0

    88. ~jarekt  2009-11-09 10:26:52  host: 77-253-253-201.adsl.inetia.pl