Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mercedes-Benz wkracza na motoryzacyjny rynek mobilny

Mercedes-Benz wkracza na motoryzacyjny rynek mobilny

Q! 8 Stycznia 2010 07:38

0 0

Koncern Mercedes-Benz zaprezentował pierwszy na rynku system umożliwiający podstawową obsługę samochodu za pomocą telefonu komórkowego. Jako pierwsi, możliwość jego przetestowania otrzymali specjaliści z firmy analitycznej iSuppli.

Nowy system Mercedesa o nazwie Mbrace został wykorzystany w modelu Klasy E zapowiedzianym na rok 2010. Chociaż jego możliwości są obecnie bardzo podstawowe, to otwiera on nowe możliwości jeśli chodzi o integrację smartfonów oraz sieci komórkowych z samochodami.

Obecna wersja systemu umożliwia otwieranie oraz zamykanie pojazdu za pomocą telefonu komórkowego. Aby tego dokonać, wystarczy dotknąć odpowiedniej ikony na wyświetlaczu smartfona.

Nowy system umożliwi również zlokalizowanie naszego pojazdu na przykład na parkingu supermarketu i wskaże na mapie drogę do niego. Jednak w tym przypadku poprawność działania usługi w dużym stopniu zależeć będzie od pokrycia terenu sygnałem GPS. Podczas testów usługa ta była skuteczna zaledwie w przypadku jednej na cztery próby.
Nowy system Mercedesa ma zaoferować znacznie więcej możliwości, niż tylko lokalizację samochodu. Pozwoli on m.in. na wezwanie pomocy i zlokalizowanie pojazdu w razie wypadku, wyśle do właściciela wiadomość SMS, mailową czy zadzwoni w przypadku kradzieży pojazdu, czy wskaże aktualną pogodą na wybranym terenie.

Obecnie inżynierowie Mercedesa zwracają uwagę na fakt, że cykl życia produktów elektronicznych jest bez porównania krótszy, niż samochodu. W związku z tym skupiają oni teraz uwagę nad możliwością aktualizacji oprogramowania w swoim systemie, co pozwoli użytkownikom na dostęp do najbardziej aktualnych usług.

Nowy system Mercedesa będzie standardowym wyposażeniem wszystkich nowych pojazdów tej marki z wyłączeniem modeli GLK, E-Coupe, SLK oraz Klasy C. Pierwsze pół roku korzystania z systemu będzie bezpłatne, następnie za każdy rok trzeba będzie zapłacić 280 dolarów. Usługa prywatnego konsultanta kosztować będzie dodatkowo 20 dolarów za każdy miesiąc.

Źródło tekstu: cellular-news, wired, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~123  2010-01-08 09:45:11  host: csknet-91-145-152-132.csk.pl

  Już widzę pirackie oprogramowanie służące do kradzieży każdego merca...

 • 0

  2. ~Boj  2010-01-08 10:40:52  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

  Ja nie jestem fanem Niemieckich aut wiec nie kradna i robia co chca.

 • 0

  3. ~  2010-01-08 22:08:54  host: v01-13.opera-mini.net

  Ciekawe,ciekawe.

 • 0

  4.  2010-01-09 23:05:47

  "Obecnie inżynierowie Mercedesa zwracają uwagę na fakt, że cykl życia produktów elektronicznych jest bez porównania krótszy, niż samochodu. W związku z tym skupiają oni teraz uwagę nad możliwością aktualizacji oprogramowania w swoim systemie," o_0 A co ma żywotność sprzętu do aktualności oprogramowania?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet