Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Mennica chciałaby więcej Netii

Mennica chciałaby więcej Netii

WitekT 8 Maja 2014 19:45

5 2

Zdaniem Mennicy, która posiada 5% kapitału Netii, akcje telekomu są mocno niedoszacowane. Spółka byłaby zainteresowana zwiększeniem zaangażowania w Netię, ale nie jest to proste. Nie ma chętnych do sprzedaży większych pakietów, a skupowanie akcji z rynku jest czasochłonne, bo płynność Netii nie jest wysoka - mówi Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy, cytowany przez Parkiet.

Zobacz: [Aktualizacja] Kto kupuje akcje Netii?.

Zambrzycki ma nadzieję, że planowany rozwój i restrukturyzacja przełożą się na zwyżkę kursu Netii.
Cały czas rynek, na którym działa, jest dość trudny, a ekspozycja na ciągle erodujący segment telefonii stacjonarnej powoduje, że raczej należy się spodziewać dalszych spadków bazy klientów oraz przychodów i w mniejszej skali EBITDA (bo odpływ dotyczy głównie niskomarżowych klientów - mówi Konrad Księżopolski, analityk BESI. Jednocześnie podkreśla, że atrakcyjność Netii może tkwić w niedowartościowaniu w porównaniu z innymi spółkami telekomunikacyjnymi.

Księżopolski dodaje, że aktywem Netii jest cały czas duża baza klientów, szczególnie w segmencie B2B, oraz własna sieć. Jego zdaniem Netia jest kandydatem do przejęcia od kilku lat i gdyby do transakcji doszło, ciężko sobie wyobrazić, żeby wycena była na obecnych poziomach, czyli około 4,5 EV/EBITDA, a nie około 6, jak to miało miejsce w ostatnich transakcjach na rynku telekomów.

Źródło tekstu: Parkiet     

w sumie: 2
  • 1

    1. ~  2014-05-09 09:08:06  host: 77-254-90-33.adsl.inetia.pl

    Niedoszacowane? Co za bzdura... Jedyny sens skupowania ich teraz jest jeżeli ma się cynk, że długo wyczakiwany inwestor jest na horyzoncie i on wtedy wykupi akce z premią...

  • 0

    2. ~4G (4 x Gorsze) LTE  2014-05-09 14:20:57  host: user-94-254-214-7.play-internet.pl

    @1. - Kto niby miałby być tym wyczekiwanym inwestorem? Skąd w ogóle pomysł, że Netia niecierpliwie wyczekuje inwestora? :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet