Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Menatep sprzeda polski oddział GTS?

Menatep sprzeda polski oddział GTS?

WitekT 18 Stycznia 2005 12:29

0 0

Grupa Menatep, główny akcjonariusz Jukosu, postanowił wycofać się z branży telekomunikacyjnej.

U nas Menatep jest udziałowcem firmy GTS Polska. Do grupy Menatep należy też sieć firm telekomunikacyjnych w Europie Środkowej, działających w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech w ramach struktury GTS CE, świadczącej usługi dla klientów instytucjonalnych.
Antel Holdings stał się właścicielem GTS CE w sierpniu 2002 r. Nie sądzę, by Antel zamierzał pozbyć się udziałów GTS - stwierdziła rzecznik GTS Polska Urszula Stankiewicz. Wskazuje ona, że 22 grudnia 2004 r. GTS CE zawarł umowę zakupu firmy Aliatel, która działa w Czechach i na Słowacji. Transakcja ta zostanie sfinalizowana na początku 2005 r., po zatwierdzeniu przejęcia przez czeskie i słowackie władze antymonopolowe.

Jednak krach Jukosu może być dla Menatp argumentem za wyjściem z firm telekomunikacyjnych nie tylko w Rosji, ale również w Europie Środkowej.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.