Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Menatep sprzeda polski oddział GTS?

Menatep sprzeda polski oddział GTS?

WitekT 18 Stycznia 2005 12:29

0 0

Grupa Menatep, główny akcjonariusz Jukosu, postanowił wycofać się z branży telekomunikacyjnej.

U nas Menatep jest udziałowcem firmy GTS Polska. Do grupy Menatep należy też sieć firm telekomunikacyjnych w Europie Środkowej, działających w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i na Węgrzech w ramach struktury GTS CE, świadczącej usługi dla klientów instytucjonalnych.
Antel Holdings stał się właścicielem GTS CE w sierpniu 2002 r. Nie sądzę, by Antel zamierzał pozbyć się udziałów GTS - stwierdziła rzecznik GTS Polska Urszula Stankiewicz. Wskazuje ona, że 22 grudnia 2004 r. GTS CE zawarł umowę zakupu firmy Aliatel, która działa w Czechach i na Słowacji. Transakcja ta zostanie sfinalizowana na początku 2005 r., po zatwierdzeniu przejęcia przez czeskie i słowackie władze antymonopolowe.

Jednak krach Jukosu może być dla Menatp argumentem za wyjściem z firm telekomunikacyjnych nie tylko w Rosji, ale również w Europie Środkowej.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet