Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Meksyk dopuścił komórki do samolotów

Meksyk dopuścił komórki do samolotów

sirmark 2 Września 2009 16:25

0 0

Władze Meksyku zniosły zakaz rozmów przez telefon komórkowy, obowiązujący w samolotach.

Jak wyjaśnił meksykański Urząd Komunikacji i Transportu, współczesna technologia sprawia, że telefony i inny sprzęt elektroniczny nie zakłócają już systemów nawigacyjnych w czasie niektórych faz lotu. Dlatego też zniesiono obowiązujący od ośmiu lat zakaz.




Również prawo w Malezji daje możliwość odbierania połączeń w samolotach. Zakaz wciąż obowiązuje w USA.

W Unii Europejska podobna decyzja została podjęta w zeszłym roku. Komisja Europejska ustaliła techniczne parametry działania nowego systemu, gwarantujące bezpieczeństwo lotu, oraz warunki udzielania licencji na oferowanie rozmów przez komórkę podczas lotu. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2009-09-02 16:33:47

    dzieki.. widzem. . jestes szybszy niz moja korekta ;)

  • 0

    6. ~memon  2009-09-02 16:35:00  host: chello087206247220.chello.pl

    a u nas zakazali żarówek

  • 0

    7. ~Fx  2009-09-02 16:36:44  host: px-fo.telsten.com

    Ale podnieta... 5 opinii na temat literówki... żenada. A co do wiadomości - jaka to piękna ironia, że taki zacofany kraj jako jeden z niewielu olewa zabobony typu "zakaz używania telefonu w samolocie i na stacji benzynowej"... tylko oczywiście u nas dalej ciemnogród, zacofanie i lęki przed nieistniejącym bogiem... żal.

  • 0

    8.  2009-09-02 16:55:14

    fx: a o kim ty mowisz "u nas" ?

  • 0

    9. ~Longman  2009-09-02 17:15:57  host: adbn243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale jazda! Ale Meksyk! :-)

  • 0

    10.  2009-09-02 17:41:48

    Pod koniec marca leciałem z Dublina i można było dzwonić w czasie lotu. Nazwa sieci jaka się wyświetlała to OnAir. Stawki były porażające.

  • 0

    11.  2009-09-02 17:44:42

    8. To pewnie jego wyimaginowany świat - bo nie nasz w którym każdy sam decyduje i myśli.

  • 0

    12. ~Fx  2009-09-02 17:59:48  host: px-fo.telsten.com

    @8 - u nas = w beznadziejnie głupim państwie zwanym polską (specjalnie z małej litery by okazać totalny brak szacunku i patriotyzmu) @ 11 - ssij, chłopcze i wracaj do deprecji buhahha ;]

  • 0

    13.  2009-09-02 18:11:46

    fx: a mozesz wyjasnic jakie to u nas zacofanie w kontekscie rozmow przez telefon, skoro w UE jest mozliwosc?

  • 0

    14. ~Fx  2009-09-02 18:20:42  host: px-fo.telsten.com

    Przeczytaj 4 do 30 razy moje wypowiedzi....l zwłaszcza fragment o stacji benzynowej... potem jeszcze ze 20 razy... może skumasz... mała szansa, ale jest buhehe

  • 0

    15. ~  2009-09-02 18:44:40  host: v02-08.opera-mini.net

    fx: (specjanie małą literą żeby pokazac brak szacunku :/)Widze że trole z filmweba tu sie przenoszą :d

  • 0

    16. ~Lugo  2009-09-02 18:51:29  host: wipll-122-53-static.21e.stalowa.pilicka.pl

    Więc wg. ciebie zabobonem było nie używanie telefonu w samolocie? To ty chyba nie wiesz, że telefony miały specjalnie do tego "tryb samolotowy" z zablokowanymi funkcjami dzwonienia, ponieważ nie można było z niego dzwonić, smsować itd. Teraz samoloty mają odpowiedni sprzęt żeby taka komunikacja przebiegała bez zakłóceń. Zresztą nie wiem gdzie ty mieszkasz, że słyszałeś o nieużywaniu telefonów na stacjach benzynowych. Może rodzice ci opowiadali o takich "lękach"? No nie wiem, zostawiam to do twoich przemyśleń. To teraz czekam na wojny między liniami lotniczymi o ceny połączeń komórkowych. :D

  • 0

    17.  2009-09-02 19:06:26

    Bo już dawno sytemy nawigacyjne w samolotach powinny przejść na GPS, wtedy nie było by mowy o zakłóceniach.

  • 0

    18.  2009-09-02 21:13:29

    kwistas: dla ciekawości, z czego korzysta lotnictwo cywilne? Byłem pewien, że jednak z GPS-a, że błąd nawet 150-300 metrów nie miał żadnego znaczenia dla lotnictwa (oceany, długość samego samolotu itp.) Sądziłem, że do określenia pozycji samolotu nawet wcześniejsza wersja cywilna była idealna

  • 0

    19.  2009-09-02 21:15:25

    Lugo (16) obawiam się, że takiej "wojny" nie doczekasz - no może Twoje dzieci... ;-D

  • 0

    20. ~MM  2009-09-02 21:59:06  host: gate.rolskiego.net

    No to przypomnijmy sobie 9/11... Wtedy jeszcze takiej technologii nie było a niby udało się pasażerom zadzwonić. (hahaha) Meksyk wcale nie jest taki zacofany. Świńska grypa wcale nie jest świńska i wcale nie meksykańska, tylko firmy amerykańskiej mającej tam swoje laboratoria i zakłady produkcyjne. Na stacjach paliw nie tylko w Polsce ale i w innych krajach, nawet tych nowych stacjach, znajdują się naklejki i zakazie korzystania z komórek, choć tak naprawdę to jest bezsensowne (dowiedli tego np w programie Brainiac). Co to zresztą ma za znaczenie skoro "oni" chcą pozbyć się 95% "bydła" na świecie...

  • 0

    21. ~impassive  2009-09-03 07:59:50  host: chaos.tpnet.pl

    Dopiero teraz? Ale zacofanie! W USA rozmawiali przez komórki z pokładu samolotów już 11 września 2001 r.

  • 0

    22. ~MM  2009-09-03 09:25:01  host: guh205.internetdsl.tpnet.pl

    @~impassive, no właśnie nie było wtedy jeszcze takiej technologii, co z resztą amerykańskie linie lotnicze potwierdziły kilka lat po ataku na WTC ogłaszając dumnie wprowadzenie technologii umożliwiającej prowadzenie rozmów na pokładzie samolotu. Teorie spiskowe to nie teorie tylko fakty. Zresztą poczytajcie sobie trochę o tym, co znaczy "Nowy porządek". Wojna trwa...

  • 0

    23. ~tmk  2009-09-03 10:29:21  host: atropos.tpi.pl

    @20,21,22 - wykonanie połączenia z samolotu ma szansę 2 na 1000 na udane połączenie, więc raczej to jest kit z tymi telefonami z samolotow lecacych na wtc. Wytlumaczenie tego aspektu jednak jest tematem na oodzielną dyskusję. Ale bez wzmacniacza wbudowanego w samolot, który nie zakłóci soprzętu przy lądaowaniu i starcie szansę są mizerne. Zakaz rozmów przez komórki jets wywołany tym, iż jakiemuś chinolowi ekslodowała bateria w komórce podczas rozmowy na stacji i stąd cała panika ;) Ogłaszają dumnie, bo teraz jest oficjalne i trzeba na tym zarabiać:P

  • 0

    24. ~luk  2009-09-03 12:22:59  host: router.krt.net.pl

    @20,21 - jakbyscie dokladnie sprawdzili to rozmowy zostały wykonane z telefonów pokładowych - zapraszam do jakiegoś porządnego samolotu - nie ryanaira - to zobaczycie, że są telefony pokładowe dla każdego - wkładasz kredytówkę, przesuwasz i dzwonisz z siedzenia - terrorysci zapomnieli tego zablokować - kwestia bycia terrorystą i "zapomnienia" czy umyslnego nie wyłączenia nie bede sie wdawał bo to nie tutaj i nie ma na nic dowodow ;)

Dodaj swoją opinię