Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Meizu wchodzi na polski rynek z flagowym MX4

Meizu wchodzi na polski rynek z flagowym MX4

LuiN 18 Lutego 2015 13:37

8 5

Bijący rekordy sprzedaży w Chinach Meizu MX4 jest oficjalnie dostępny w Polsce w cenie od 1299 zł.



meizu mx4 meizu mx4 meizu mx4 meizu mx4

meizu mx4 meizu mx4 meizu mx4

Meizu MX4 ma 5,36-calowy ekran IPSC LCD o rozdzielczości 1152 x 1920 pikseli (418 ppi, szkło ochronne Gorilla Glass 3, wąskie ramki), ośmiordzeniowy SoC MediaTek MT6595 (4x Cortex-A7 1,7 GHz + 4x Cortex-A17 2,2 GHz), grafikę PowerVR G6200 MP4, 2 GB pamięci RAM, 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (brak czytnika kart, w Polsce dostępne warianty 16 i 32 GB), łączność, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, LTE HSPA+ i LTE Cat4 (150/50 Mb/s), microUSB wspierające standard MHL, GPS, GLONASS (też Beidou i QZSS), radio FM, główny aparat z matrycą Sony Exmor RS 20,7 Mpix (wielkość sensora to 1/2.3"), dwukolorową lampą błyskową i możliwością nagrywania filmów 4K, przedni aparat 2 Mpix i akumulator o pojemności 3300 mAh.




Obudowa smartfonu została wykonana ze stopu aluminium wykorzystywanego w przemyśle lotniczym. Materiał ten gwarantuje dużą wytrzymałość, a także zapewnia niską masę urządzenia - 147g (wymiary to 144 x 75,2 x 8,9 mm). Meizu w swoich smartfonach używa własnej nakładki na system operacyjny Android 4.4.4 o nazwie Flyme.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Według zestawienia AnTuTu, w 2014 roku Meizu MX4 był najwydajniejszym smartfonem na rynku. Załapał się też do pierwszej dziesiątki najgłośniejszych telefonów, z ósmą lokatą. Gdy chodzi o jakość zdjęć i nagrań wideo, do czynienia mamy z tym samym sensorem, który zastosowano w Xperii Z3 czy Xperii Z3 Compact.

Zobacz: Najszybsze smartfony z Androidem w 2014 roku
Zobacz: Najgłośniejsze telefony 2014 roku

W Polsce smartfon Meizu MX4 jest dostępny w sklepach internetowych euro.com.pl, redcoon.pl, komputronik.pl oraz morele.net z 2-letnią gwarancją producenta. Smartfon jest dostępny w wersjach pamięci na dane użytkownika 16 i 32GB, w trzech kolorach: biało-srebrnym, złotym i szarym.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: Meizu, wł     

Dodaj do:

Tagi: meizu | meizu mx4

w sumie: 59
  • -2

    43.  2015-02-19 12:06:03

    telefon bedzie dzialal w polsce na sieci 2G, 3G raczej ciezko a o LTE trzeba zapomniec

  • 2

    44.  2015-02-19 12:12:59

    @43: a skąd ten wniosek?
    Wg GSMAreny:
    3G bands HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
    4G bands LTE 1800 / 2100 / 2600

  • -1

    45. ~kleks  2015-02-19 12:22:59  host: 083143141028.warszawa.vectranet.pl

    Cena dobra tylko teoretycznie. Nie ma gniazda karty SD, a za wersję 32 GB trzeba dać ponad 1500 zł brutto. Za tyle, a nawet mniej, można już dostać LG G3 na allegro, też z pełnym VAT - a tam jest ekran 5,5 cala o rozdzielczości 2K, jeszcze lepszy aparat, prawdopodobnie lepsza jakość wykonania i zapewne jeszcze parę zalet. To Meizu jest za drogie.

  • 1

    46. ~słoneczny  2015-02-19 15:36:32  host: abaj102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Meizu to dobre telefony, Finowie znowu zaskoczyli, Finowie zawsze mieli dobre telefony.

  • 1

    47. ~kzek  2015-02-19 18:52:02  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    @45
    wersja 32GB jest w cenie 1399zł brutto.
    owszem G3 jest chyba największym konkurentem, ale brak płynności w menu G3 trochę jednak odstrasza. nie mniej G3 to na bardzo dobry telefon i wybór może być trudny.

  • 2

    48.  2015-02-19 19:13:38

    Szkoda, że nie ma slotu na karty pamięci. Tak może bym go kupił. 16 GB pamięci to miałem 4 lata temu w smartfonie, gdzie nagrywał filmy w VGA.

  • 0

    49. ~Adam  2015-02-19 20:49:04  host: nattr.pikonet.pl

    Szkoda tylko, że laguje, ma wiele bugów i się wiesza

    http://tlp.is/5gu

  • 0

    50.  2015-02-20 13:12:08

    Telefon super za wyjątkiem tej niestandardowej rozdziałki ekranu przez co część gier nieprawidłowo się na nim wyświetla. Niektóre elementy grafiki się sypią.

  • 0

    51.  2015-02-20 16:59:22

    Jiayu s3 za 999 zł. ma wymienną baterię, slot na karty pamięci i dual sim. Super że pojawiły się chińskie marki z polską gwarancją. Zawsze człowiek może poczuć się bezpieczniej. Ja chyba wezmę dualsima: karta sim do dzwonienia + karta sim ze 100 GB LTE internetu wyjdzie najtaniej.

  • 1

    52. ~  2015-02-21 22:23:01  host: 093105179173.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    Mam go na liście zakupów ... ale gdzie jest moja wersja wymarzona wersja z 64GB pamięci ? Wszyscy reklamują, że występuje w wersji 16 i 32GB a zapominają wspomnieć, że jest też 64 tylko jakoś tak nie trafiła w Polsce do sprzedaży :/ I niby jest polski dystrybutor a znowu mocniejszą wersję trzeba sobie samodzielnie importować :(

  • -1

    53. ~RekaGadzeta  2015-02-24 11:26:24  host: 89-70-143-39.dynamic.chello.pl

    A gdyby tak sprawić, że nasz telefon już nigdy nie będzie nudny? Nie tylko ten chiński! Niebanalne pomysły i ciekawe gadżety do znalezienia na Puff Monster (http://tlp.is/5hr

  • 0

    54. ~Albert  2015-02-25 21:40:31  host: public-gprs516314.centertel.pl

    Ciekawie sie ten telefon zapowiada. Mam nadzieje, ze bedzie go mozna dostac w plusie za jakis czas bo akurat mi sie umowa konczy.

  • 0

    55. ~Miczel  2015-02-25 23:16:15  host: 89-69-116-109.dynamic.chello.pl

    W jaki sposób "pokazać numer" w tym telefonie? Bo gdzie nie dzwonie to mam ukryty numer a nigdzie nie mogę znaleźć opcji włączonej w telefonie.

  • 0

    56.  2015-02-25 23:25:10

    Zobacz w settings (w opcji wybierania numeru). Może jest tam additional settings?

  • 0

    57. ~Calm7  2015-02-26 11:53:10  host: n20-04-06.opera-mini.net

    Meizu wchodzi w przystępnej cenie, ale również Yota phone 2. Ale za ... 2800zł

  • 0

    58. ~Piotrus2502@wp.pl  2015-03-08 15:12:32  host: nat10.net00-g1.isko.net.pl

    Miczel udało Ci sie?

  • 0

    59. ~miczel  2015-03-10 12:53:58  host: 109.232.244.11

    niestety, jestem ograniczony i poszedłem prostą drogą wyłączeniem CLIRa u operatora... Jak ktoś znajdzie sposób niech da znaka.

  • 0

    60.  2015-03-10 12:57:38

    59 - No CLIR temu właśnie służy przecież.

  • 0

    61. ~miczel  2015-03-11 12:38:40  host: 109.232.244.11

    nie temu nie służy, u operatora powinienem mieć tą usługę włączoną a z poziomu telefonu sobie regulować czy chce mieć pokazywany numer czy też nie. I nie mówię tu o #31# numer telefonu tylko z poziomu ustawień czego nie mogę się doszukać.

  • 0

    62. ~obi mikel  2015-03-24 12:28:58  host: 81.219.84.18

    @8 1299zł za najlepszy smartfon to dużo?! hahahaah

Dodaj swoją opinię