Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Megaprzetarg dla administracji

Megaprzetarg dla administracji

WitekT 10 Lutego 2006 11:23

0 0

W drugiej połowie roku ma zostać ogłoszony przetarg na usługi telekomunikacyjne dla administracji rządowej. Dzięki temu ich koszty mogą spaść nawet o 40%.

Minister Polaczek ujawnił też, że rząd chce przeprowadzić przetarg na wybór dostawcy usług telekomunikacyjnych dla administracji rządowej na szczeblu centralnym i wojewódzkim. Obejmie on też dostarczanie usług dla Komendy Głównej Policji, straży pożarnej i innych agenci rządowych. Do tej pory nikt nie analizował wydatków administracji na telekomunikację. Wiceminister Streżyńska ujawniła, że na rozmowy telefoniczne w sieciach komórkowych i stacjonarnych resort transportu i budownictwa wydaje ok. 1,6 mln zł rocznie.
Jerzy Polaczek poprosił w środę wszystkie instytucje rządowe, by do końca lutego przesłały mu informacje o kosztach usług telekomunikacyjnych w 2004 i 2005 r. oraz kopie umów. Anna Streżyńska powiedziała, że do końca marca resort przygotuje raport o potrzebach i zasobach telekomunikacyjnych tych instytucji. W kwietniu wybierze doradcę, który przygotuje warunki przetargu. Przetarg zostałby ogłoszony w drugiej połowie roku.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-110-222.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet